banner468

‘Hizmetin adı AK Parti’

AK Parti Alanya İlçe Başkanı Hüseyin Güney, “Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın destekleriyle Alanya'da birçok problemi çözdük ve çözmeye de devam edeceğiz. Alanya yeni dönemde güzel hizmetlerle adından sıkça söz ettirecek” dedi.

‘Hizmetin adı AK Parti’

AK Parti Alanya İlçe Başkanı Hüseyin Güney, “Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın destekleriyle Alanya'da birçok problemi çözdük ve çözmeye de devam edeceğiz. Alanya yeni dönemde güzel hizmetlerle adından sıkça söz ettirecek” dedi.

24 Mart 2010 Çarşamba 00:00
‘Hizmetin adı AK Parti’
banner404
 ADALET ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İlçe Başkanı Hüseyin Güney, 2002 yılından bu yana ilçede yaptıkları yatırımları ve uygulamak istedikleri projelere ilişkin Yeni Alanya'ya açıklamalarda bulundu. Alanya'da eski hükümetler döneminde temeli atılan ancak tamamlanamayan yatırımları tamamladıklarını söyleyen Güney, yeni dönemde yeni projelerin hayata geçirilmesiyle Alanya'nın adının sıkça telaffuz edilmeye başlanacağını ifade etti. Güney, başka partilerin söylemlerini dikkate almadıklarını ve tek işlerinin Alanya'ya hizmet olduğunu da belirtti. 
HAVALİMANINI HİZMETE AÇTIK
Temeli 1994 yılında atılan Gazipaşa Havalimanı'nın hizmete açılması konusunda önemli çalışmalar yaptıklarını, bu çalışmalar sayesinde havalimanının ihaleye çıkarıldığını belirten Güney, “Yap-İşlet-Devret modeliyle havalimanı TAV Holding’e verildi. Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla 1.700 metre olan havalimanındaki pistin 2 bin 500 metreye çıkarılması için kamulaştırma çalışmaları yapıldı. Pistin uzatılmasıyla birlikte Alanya, Gazipaşa ve Anamur turizmden istediği verimi alacaktır. Şu anda Alanya yılda 3 milyon turisti konuk ediyor. Bu rakam 6 milyonu geçecektir. Henüz gelişemeyen Anamur ve Gazipaşa'da havalimanının da açılmasıyla yeni turizm alanları yaratılacaktır. Havalimanı uluslararası uçuşlara müsait bir konuma getirildi. Sadece büyük uçakların inmesi için pist uzatılacak, başka bir sorunu kalmadı. 22 Mayıs 2010'da havalimanına uçaklar inmeye başlayacak. Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, havalimanını kendi elleriyle açacak” şeklinde konuştu.
GAZİPAŞA'YA 15 DAKİKADA ULAŞACAĞIZ
Başbakanlık Acil Eylem Planı'nda bulunan Alanya-Mersin Duble Yolu’nun ilk etabı olan Alanya-Gazipaşa Duble Yolu’nda çalışmaların aralıksız sürdüğünü, Yeşilöz ile Gazipaşa arasındaki 17 kilometrelik mesafede çalışmaların devam ettiğini belirten Güney, “545 milyon TL maliyeti olan proje kapsamında Alanya-Gazipaşa arasında 1 saatlik ulaşım 15 dakikaya düşürülecek. Bu da Gazipaşa Havalimanı'na inen bir yolcunun 15 dakikada Alanya merkezde olması demektir. Bu projenin 2012 yılına kadar tamamlanması bekleniyor. Projenin tamamlanmasıyla birlikte Antalya ile Mersin arasındaki 9 saatlik yol 5 saate indirilecek. Bu da bölgemiz açısından önemli bir gelişme” dedi.
HASTANEDEN 400 BİN KİŞİ YARARLANACAK 
Başbakan Erdoğan’ın Alanya ziyaretinde Oba'da yapılması planlanan Akıllı Hastane Projesi için Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a talimat verdiğini hatırlatan Güney, “400 yatak kapasiteli Akıllı Hastane'nin yapımı için Oba Belediyesi, Babaoğlu Mahallesi'nde bulunan 101 dönümlük Meyve Üretme İstasyonu'nun 65 dönümlük bölümünü hastane yeri olarak tahsis etti. Tarım Bakanlığı, kendine ait alanın 65 dönümünün Sağlık Bakanlığı'na tahsis edilmesini sağladı. Hastanenin projesi de bakanlık tarafından onaylanarak resmiyet kazandı. 70 milyon TL'ye mal olacak olan Akıllı Hastane'den sadece Alanya değil, bölgemizdeki Anamur, Gazipaşa, Gündoğmuş ve Sarıveliler ilçeleri de yararlanacak. Bu hastaneden sadece 225 bin nüfuslu Alanya değil, 400 bin nüfuslu bölgedeki ilçelerin de yararlanması sağlanacak. Hastanenin temelini önümüzdeki aylarda görkemli bir törenle atacağız” şeklinde konuştu.
KIŞ TURİZMİNİ CANLANDIRIYORUZ 
Alanya gündeminde 17 yıldır Akdağ Kayak Merkezi Projesi olduğunu, bu projenin uygulanması konusunda önemli bir mesafe alınamadığını dile getiren Güney, “Parti olarak Akdağ Kayak Merkezi konusunda önemli çalışmalar yaptık. Alanya Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliği içerisinde Akdağ Kayak Merkezi, Yaban Hayatı Koruma Sahası olarak ilan edilmiş. Biz bu alanın Yaban Hayatı Koruma Sahası'ndan çıkarılması ve Akdağ Kayak Merkezi bölgesi ilan edilmesi konusunda Süleyman Demirel Üniversitesi ve Karadeniz Üniversitesi işbirliğiyle ayrıntılı bir rapor hazırlatıyoruz. Üniversite uzmanları gelerek, rapora ilişkin bölgede inceleme yaptılar. Olumlu görüş bildirdiler. Raporun Çevre ve Orman Bakanlığı'na ulaşmasıyla birlikte burası Akdağ Kayak Merkezi alanı ilan edilecek. Alanya'da kış turizminin gelişmesi bakımından Akdağ Kayak Merkezi çok önemli. Bu bölgenin kayak merkezi olmasıyla birlikte Alanya'da sadece 6 ay turizm değil, 12 ay boyunca hareketlilik yaşanacak. Kışın atıl durumda kalan otellerimiz de kapılarını açacak. Bölgemize ciddi bir para girdisi sağlanacak” ifadesini kullandı.
BARAJ 478 MİLYON TL'YE TAMAMLANDI 
Kestel'de yapımına 1994 yılında başlanan Dim Barajı’nın AK Parti iktidarı döneminde tamamlanarak hizmete açıldığını belirten Güney, “Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın açtığı barajın su alım kapasitesi 250 milyon metreküp. Dim Barajı'nda, 2011 yılı itibariyle elektrik üretimine geçilecek. Barajdaki hidroelektrik santrali sayesinde ilk etapta yıllık 38, daha sonra yapılacak ilavelerle 123 GWH elektrik üretilecek. 1999 yılında projesi hazırlanan ve yapımına 2003 yılında başlanan Dim Barajı ve Hidroelektrik Santrali, 477 milyon 64 bin 541 TL'ye mal oldu. Alanya'nın 13 kilometre kuzeydoğusunda Dimçayı üzerinde bulunan barajın tüm üniteleri ve su tutma işlemi tamamlandığında, yılda 123 GWH elektrik üretilecek. Barajdan ayrıca Alanya'da yılda 47 milyon metreküp içme ve sulama suyu temin edilecek. Elde edilecek bu sularla toplam 5 bin 312 hektar arazi sulanabilecek. Gövde hacmi 4 milyon 950 bin metreküp olan barajın yüksekliği 134,5 metre olarak açıklanırken, 448 hektarlık rezervuar alanı bulunan baraj, 250 milyon metreküp su tutma kapasitesine sahip olacak. Barajın, Dimçayı'ndaki taşkınları önleyerek, bölgeye sağlayacağı ekonomik katkının yanı sıra bölgeyi koruyucu rol oynayacak” dedi.
STADYUMU HİZMETE AÇIYORUZ
1995 yılında temeli atılan Oba Stadyumu inşaatının 10 yıl boyunca ödeneksizlikten dolayı atıl bir şekilde durduğunu, AK Parti iktidarı döneminde Oba Stadyumu'nda proje değişikliği yaptıklarını söyleyen Güney, “Açık olan tribünlerinin kapalı olarak değiştirilmesini sağladık. Işıklandırma sistemi, kapalı tribün, VIP tribünü ve salonu, 10 adet soyunma odası, naklen yayın, basın odası tribünü, hakem, gözlemci, temsilci soyunma ve çalışma odaları, 6 adet kafeterya, 4 adet seyirci dinlenme odası, 15 adet turnike, bilgi işlem odaları, ısıtma ve soğutma merkezleri, 1.000 araçlık otoparkı bulunan Oba Stadyumu'nu 25 milyon TL gibi bir rakam harcayarak tamamlamayı başardık. Bu stadyum UEFA ve FIFA kriterlerine uygun bir şekilde yapıldı. Stadyum, 2010-2011 futbol sezonunda ulusal ve uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapabilecek kapasitede. Sahada çimlendirme çalışmaları da tamamlandı. 2010-2011 futbol sezonunda Alanyaspor'un müsabakaları ve diğer sportif organizasyonlar bu stadyumda yapılabilecek. Milli Takım müsabakaları, EFES Cup, Alanya Cup gibi organizasyonlara Oba Stadyumu ev sahipliği yapacak. Spor turizmi için de böyle sahaların artırılması için yeni çalışmalar yapıyoruz. Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, önümüzdeki aylarda Alanya'ya yapacağı ziyarette Oba Stadyumu'nu törenle hizmete açmasını arzu ediyoruz” dedi.
2010'DA HUZUREVİNİN TEMELİNİ ATACAĞIZ 
Alanya'nın en önemli eksikliklerinden birisinin huzurevi olduğunu dile getiren Güney, “Alanya'ya huzurevi yapılması için Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından 140 bin TL ödenek ayrıldı. Alanya Huzurevi için yapılan ihale hukuki sıkıntılardan dolayı iptal edildi. Bu ihalenin önümüzdeki günlerde yeniden yapılması konusunda ilgili kurumlar çalışma yapıyor. Ödeneği hazır olan huzurevi, 11 bin 606 metrekarelik alana inşa edilecek. Huzurevi'nde yarısı çift kişilik olmak üzere 64 oda yer alacak. Bu kapsamda huzurevinde fizik tedavi, psikolog, yaşlı özel bakım odaları ve okuma salonları da bulunacak. Biz huzurevinin bir an önce ihalesinin yapılması ve inşaatına başlanmasını bekliyoruz. Bu konuda Aileden Sorumlu Devlet Bakanı ile görüşmelerimiz sürüyor. 2010 yılında huzurevi inşaatının temelini atacağız” şeklinde konuştu.
BAKANLIK SANAYİYE ONAY VERECEK
Alanya'da Organize Sanayi Bölgesi kurulmasını planladıklarını, bu nedenle Güzelbağ beldesinde bin 800 dönümlük bir arazi olduğunu belirten AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Güney, “Bu arazi üzerine kurulacak olan Organize Sanayi Bölgesi ile birlikte ilçede yatırımlar artacak. Bu konuda Alanya Kaymakamlığı ve Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ALTSO) birlikte yürüttüğü bir çalışma var. Bu çalışmaya parti olarak destek veriyoruz. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile birlikte projeye destek verilmesi konusunda hükümet nezdinde bir dizi çalışmalar yapıyoruz. Alanya'da Organize Sanayi'nin kurabilmesi için Antalya'daki sanayinin yüzde 75'lik bölümünün dolması gerekiyordu. Antalya'da doluluk oranı yüzde 80'lere ulaştı. Bu nedenle Antalya Valisi Alaaddin Yüksel'in bu konuda Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'na vereceği raporun ardından Alanya'da kurulacak sanayinin önü açılmış olacak. Antalya Milletvekilimiz Sayın Sadık Badak da konuyu yakinen takip ediyor. 2010 yılında organize sanayi kurulması için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'ndan onayı alacağız” dedi.
ÖLÜM YOLUNA 135 MİLYON TL 
Ölümlü trafik kazalarının meydana geldiği Kuşyuvası'nda önlem aldıklarını, bu yolda ilk etapta istinat duvarı çalışması yapacaklarını söyleyen Güney, “Alanya ile Konya'yı birbirine bağlayan Kuşyuvası yolunda Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldırım da incelemelerde bulunarak, yolda yapılması planlanan çalışmalarla ilgili rapor hazırlatmıştı. Bir tarafı dağ bir tarafı ise uçurum olan yolla ilgili olarak Ulaştırma Bakanlığı çalışma başlattı. Hem havadan hem de karadan inceleme yapan bakanlık görevlileri, hem yolu kısaltmak hem de virajları ortadan kaldırmak için proje hazırlayacak. Yaklaşık 3,5 milyon TL'ye mal olması beklenen 'tünel projesi' sayesinde Kuşyuvası yolu İç Anadolu'yu sahillere bağlayan en yakın yol olacak. Projenin uygulanması için Ulaştırma Bakanlığı'nın Kuşyuvası’na 135 milyon TL ödenek aktaracak. Bu konuda çalışmalarımız sürüyor. Ulaştırma Bakanlığı ile koordineli bir şekilde bu işin takipçisiyiz ve takipçisi olmaya da devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
ÜNİVERSİTE ŞEHRİ CANLANDIRACAK 
Alanya'da bir devlet ve bir de vakıf üniversitesi açılması konusunda sürdürdükleri gayretli çalışmaları dün olduğu gibi bugün de sürdürdüklerinin altını çizen Güney, “Alanya'ya 30 bin öğrenci kapasiteli açılacak devlet üniversitesiyle birlikte şehirde ekonomik sorun kalmayacak. 30 bin öğrencinin her biri 5 TL harcama yapsa, bu rakam günde 150 bin TL yapar. 30 günlük sürede 30 bin öğrenci ilçemize 3 milyon TL gibi bir para bırakacak. Bu da Alanya ekonomisine ek bir gelir olur. Hem şehirde kış döneminde hareketlilik yaşanır, hem de ilçeye ekonomik gelir sağlanır. Bunun yanı sıra bir de vakıf üniversitenin açılmasıyla Alanya yaz dönemindeki kadar kış döneminde de ekonomisi düzelir. Alanya'ya hem devlet üniversitesi ve vakıf üniversitesinin açılması konusunda hükümet olarak ne gerekiyorsa o yönde hareket edeceğiz. En azından Alanya'ya bir tane üniversiteyi kazandıracağız” dedi.
ALANYA BİZİ KONUŞACAK
Bugüne kadar Alanya'da birçok yatırımı tamamlayarak, hizmete açtıklarını, bundan sonraki dönemde de yeni projeleri hayata geçirerek halkın karşısına huzurlu geçmek istediklerini belirten Güney, “Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı gibi Alanyalılara yapamayacağımız hizmetlerin sözünü vermeyeceğiz. Biz, söz vermek yerine yaparak, yaptığımız projeleri onlara tanıtacağız. Bugüne kadar bu sözlerimizi yerine getirdik. Alanya, 2010 yılında da hak ettiği hizmeti alacaktır. Belediyelerimiz ile ortaklaşa çalışma yapacağız. İnsan odaklı hizmet anlayışımız sürecek. Yeni nesillere kalıcı hizmetler bırakmak bizim en asli görevimiz. Bu konuda kararlı ve disiplinli çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Biz düne değil, yarına bakıyoruz. Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan önümüzdeki günlerde bir randevu talep ederek, Alanya'nın sorunlarını içeren geniş kapsamlı raporu kendisine takdim edeceğiz. Onun Alanya'ya verdiği önemi herkes biliyor. Bizim tek bir hedefimiz var. O da şu: 'Önce hizmet, önce Alanya.”

Güney: İşte AKP sevgisi 

2007'ye kadar 5 bin üyesi bulunan AKP'de Hüseyin Güney'in ilçe başkanı olmasıyla 3 yıllık sürede bu rakam 14 bine yükseldi. Güney'in dürüst ve tarafsız hizmet anlayışı Alanya'da AKP'nin çıtasını da yükseltiyor.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın genel başkanlığını yaptığı Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP), Alanya'da üye rekoru kırıyor. Mustafa Görgülü, Ahmet Çetinbaba, Ali Taşar, Kerim Uysal ve Kemal Kaçmaz'ın başkanlığını yaptığı 2002-2007 yıllarında 5 bin 100 üyesi bulunan AKP'de Hüseyin Güney'in 2007 yılında ilçe başkanı olması, AKP'de üye patlaması yaşanmasına neden oldu. Güney'in dürüst ve tarafsız hizmet anlayışı sergilemesi Alanya'da 5 bin üyesi bulunan AKP'de üye sayısının da 14 bine yükselmesine neden oldu. Partilerine olan ilgiden bir hayli memnun olduklarını ifade eden İlçe Başkanı Hüseyin Güney, “Partime gösterilen ilgi ve alaka beni memnun ediyor. Bu sevgi seli Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a gösterilen ilgiden kaynaklanıyor. Başbakanımızın sayesinde Türkiye iyi bir yerlere geldi. Halkımız da bunu görüyor ve partimize üye olmak için bize geliyor. Biz başka partiler gibi sokakta insanları üye yapmıyoruz. Bizzat halkımız partimize geliyor, 'Biz Başbakan Erdoğan'ı çok seviyoruz, partinize üye olmak istiyoruz' diyor. Biz de onları memnuniyetle partimize kaydediyoruz” diye konuştu. 

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 14.12.2012 17:05
Anahtar Kelimeler:
hizmetin adı ak parti
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349