banner468

‘Her şey daha gelişmiş bir Alanya için’

Alanya’yı yönetecek yerel yöneticilerin sürekli proje üretmesi gerektiğini ve kent ekonomisinin büyümesi için bir ayaklarının sürekli Ankara’da olduğunu belirten AKP İlçe Başkanı Hüseyin Güney, “Bugüne dek yaptığımız tüm çalışmalar, kurduğumuz tüm ilişkiler Alanya’nın bir adım ileriye gitmesi içindir. Şu an önemli bir görevim var. ‘Alanya Belediye Başkan Adayıyım’ demek için çok erken” dedi.

‘Her şey daha gelişmiş bir Alanya için’

Alanya’yı yönetecek yerel yöneticilerin sürekli proje üretmesi gerektiğini ve kent ekonomisinin büyümesi için bir ayaklarının sürekli Ankara’da olduğunu belirten AKP İlçe Başkanı Hüseyin Güney, “Bugüne dek yaptığımız tüm çalışmalar, kurduğumuz tüm ilişkiler Alanya’nın bir adım ileriye gitmesi içindir. Şu an önemli bir görevim var. ‘Alanya Belediye Başkan Adayıyım’ demek için çok erken” dedi.

16 Mart 2013 Cumartesi 00:14
‘Her şey daha gelişmiş bir Alanya için’
banner404
Alper KUTAY
ADALET ve Kalkınma Partisi (AKP) Alanya İlçe Başkanı Hüseyin Güney, Perşembe akşamı saat 19.30’da Akdeniz TV’de yayınlanan ve Gazeteci Refika Akgül’ün sunduğu Haber Ötesi programının konuğu oldu. Son günlerde sıkça gündeme gelen 2B arazileri konusunda bilgi veren Güney, “Vatandaşların tepkileri ortaya çıktı. Oransal bazdaki oranların yüksek olduğunu hem biz hem de Antalya Milletvekili Sayın Hüseyin Samani söyledi. Nitekim rayiç bedeller yüzde 50’ye düştü. Bu da çok önemli bir gelişmedir. İddia edildiği gibi Türkler beldesinde diğer beldelere göre arazi fiyatları düşük olsa, biz Alanya’da büyük bir sıkıntı yaşardık, köylümüze hiçbir şeyi anlatamazdık. Özellikle araştırdık. Saptırmalar ortaya çıkınca baktık ki bu iddialar gerçek değil. AKP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun da babasının arazisi olan beldesinde aksine komşu beldelerde 20 bin neredeyse daha fazla” dedi.
‘ALANYA’NIN BÜYÜMESİ İÇİN ÇABALIYORUZ’
Alanya’daki teşkilat çalışmaları hakkında da bilgi veren Güney, “Alanya İlçe Teşkilatı olarak ilçenin tüm sorunlarına vakıfız. Tüm sorunlarla ilgili her türlü mücadelesini eden bir teşkilatız. Alanya’da yaptığımız her türlü çalışmada bu gözüküyor. Alanya’da yapılan yatırımların her zaman takipçisi olduk. Bu takipler sonucunda da milletvekillerimiz ve il teşkilatı ile koordineli bir şekilde çalışarak Alanya’daki tüm yarım kalmış yatırımların hepsini tamamladık. Şu anda Alanya’da yarım kalmış hiçbir yatırım yok. Bu Alanya’nın ilçe teşkilatı ve elbette AK Parti’nin gücünden kaynaklanıyor. Yeni yatırımlarımız da başlatıldı, devam edenler var, birçoğu ile ilgili süreç sürüyor” diye konuştu.
‘ÜYE HEDEFİMİZE ULAŞMAK ÜZEREYİZ’
AKP İlçe Teşkilatı’nın üye hedeflerinden de söz eden Güney, şunları söyledi: “Partimizin il teşkilatı ve genelinin de üye hedefi var. İlçe teşkilatımızın 25 bin üye hedefi vardı ancak biz bunu 40 bin üye hedefine çıkardık. Şu anda 17 bin civarında üyemiz var. Bu üye hedefine ulaşmak için her kademe ile sürekli çalışıyoruz. MHP İlçe Başkanı Sayın Cafer Uyar’ın sahte üyelik eleştirisi ile neyi kastettiğini bilmiyoruz. Bizim 17 bin üyemiz var ve etkin çalışmalarımızla giderek artıyor. Tabii onlar da bizim bu kadar üyemizin karşısında çeşitli bahaneler üretebilirler. Üye çalışmalarından fazla bulunmadıklarından olabilir. Alanya’da vatandaşların partimize büyük bir talebi var. Bizimle ilgili muhalefet partileri her türlü olumsuz çalışmalarda bulunuyorsa da vatandaş AK Parti’ye güveniyor.
‘MHP’DE DE ÇİFTE ÜYELİK SORUNU YAŞANDI’
Bazı sağlıksız üye kayıtları olabilir. Bunların hepsini teker teker inceleyebilecek durumda değiliz. Geçenlerde Seçim Kurulu hem bize hem MHP’ye birer liste göndermiş. Listeyi tek tek taradık, iki partide üyeliği olanların her iki partiden de üyeliği düşüyor. Listede sadece MHP ile AKP’ye üye olanlar değil, CHP ile ortak üyelikler de vardı. Diğer partilerde de vardı bu durum. Biz o vatandaşları arayarak üyelik durumlarını güncelledik. MHP İlçe Başkanı Sayın Cafer Uyar benim değer verdiğim, saygı duyduğum, ‘abi’ dediğim, Alanya siyasetinde olması gereken biridir. Siyasi eleştirileri olabilir ama kişisel olarak sevdiğim saydığım birisidir. ALTSO Meclis Üyesi Mehmet Türemiş’e ait Crusoe Restoran’da biz yemek yerken kendileri de yoldan geçiyordu. Sayın Uyar Çin çorbası değil çay içti, Çin çorbasını ben içtim, çok güzeldi. Herkese tavsiye ederiz.”
‘ŞEVKİ TÜRKTAŞ BENİM AĞABEYİMDİR’
CHP İlçe Başkanı Şevki Türktaş’ın geçtiğimiz günlerde, “Güney’in yerinde ben olsam istifa ederdim” açıklaması da sorulan Güney, “Karşılıklı polemiklerimiz var ama karşılaşınca selamlaşıyoruz. Alanya deyimi ile kendisine ‘Şavkı Abi’ diyoruz. Şavkı Türktaş demeye alışmamışız. Şavkı Ağabey diyoruz. Gerçekten bizim abimiz, sevgimiz sonsuz. Kendisi ile görüşüyoruz ama siyaset farklı bir şey. Oy kaygısı ile her zaman bizleri eleştirebiliyor. Biz de onların yaptığı eleştirilerin normallerine olumlu bakıyoruz. Gerçekten çoğu eleştirilerinden ders almaya çalışıyoruz. Ama seviyesiz olan eleştirilere de tahammül edemiyoruz. Öteden beridir aile dostluğumuz vardır ama Şavkı Ağabey ile siyasi olarak birlikte çalışmamız olmadı” dedi.
‘TÜRKİYE’NİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRDİK’
Güney, açıklamalarına şöyle devam etti: “AK Parti’nin Alanya’da işi zor diyen vatandaşlarımız doğru bir tespitte bulunuyorlar. Yasalardan ve uygulamalardan memnun olanlar da var, olmayanlar da. Hiçbir şey yapmazsanız, hiç kimse tarafından da eleştirilmezsiniz. Hükümetimiz iktidara geldiği andan itibaren ülkede yanlış giden her şeye el attı, her taşın altına elini soktu. Büyükşehir Yasası ve 2B Yasası da kimsenin elini atamadığı konulardı. Biz bunları çözmek için çabalıyoruz. Ama bunların yerel seçimlerde bizlere oy kaybettireceğini zannetmiyorum. Yapılan araştırmalarda anket çalışmalarında oy oranının fazlalaşacağı düşünülüyor.
‘ADAYIM DEMEK İÇİN ÇOK ERKEN’
Benim şu anda ilçe başkanlığı gibi önemli bir görevim var. İlçe başkanlığını elimden geldiğince iyi yapmaya çalışıyorum. Eksiklerimiz mutlaka olabilir. Dört dörtlük yaptığımıza inanmıyoruz ama elimizden ne geliyorsa onu yapmaya çalışıyoruz. Siyasetteki tek hedefimiz Alanya’ya bir şey kazandırmak, hizmet etmek. Onun dışında hiçbir hedef ve amacımız yok. Şu anda ‘Alanya Belediye Başkan Adayıyım’ demek için çok erken. Zamanı gelince, siyaset yaptığım çevre ile oturur konuşuruz. Partimizin bir aday belirleme yönetimi var. Tüzük gereği nasıl aday belirleneceğini herkes biliyor. Eğer yine aday olacaksa, Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu’nun aday adaylığı konusunda kendi kararı önemlidir. Aday adayı olur. Sadece Sipahioğlu değil herkes aday adayı olabilir. ‘Antalya Büyükşehir’e adayım’ demesi de kendi takdiridir. O tür kararları kendisi karar verecektir. Dileyen herkes Antalya’ya da Alanya’ya da aday adayı olabilir. Alanya’da bu konuda yeterliliği olan herkes için aday adaylık süreci başlar. Ama geçmişte partimizin yaşadığı bazı sorunlardan yola çıkarak bu dönem teşkilatlarımız daha ince eleyip sık dokuyacaktır. Çünkü aday adaylık sürecinde bazı sıkıntılar yaşayabiliyoruz.
ÇOK ADAYLI BİR SÜREÇ SORUN OLUR MU?
Hem il teşkilatı hem de genel merkezimize o yaşadığımız sorunları anlattık. Önümüzdeki süreçte aday adaylık döneminde genel merkezimiz o yönde karar alırsa, biz de ona uyarız. Hasan Bey 3 dönemdir iyi işlere imza attı. Bunu da belirtmek gerek. Çalışmalarını takdir etmek gerekir. Alanya’da taş üstüne taş koyan herkesin başımızın üstünde yeri var. Bölge Hastanesi ile ilgili bir sorun yaşıyoruz. Sadece Alanya’da değil Gazipaşa ve Manavgat’ta da aynı sorun var. 2014 yılının Mart ayında bitmesi gereken bir proje ama müteahhit ile yaşanan sıkıntıdan dolayı şu anda bir bekleme sürecinde. Bazı yasal prosedürler var, bunların yerine gelmesi lazım. Onlar aşıldıktan sonra yeniden yeni bir müteahhit ile hızlı bir şekilde hastanenin bitmesi için çaba gösteriyoruz. Daha süresi de var ama müteahhittin ekonomik sıkıntılarından dolayı bırakmak zorunda kalmıştı. Bölge Hastanesi’nin hemen yanında Alanya Ağız Diş Sağlığı Hastanesi’nin 9 Nisan’da ihale süreci var. 50 ünitelik Ağız Diş Sağlığı Hastanesi’nin ihalesi Antalya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılacak.
‘SÜREKLİ PROJE ÜRETİLMESİ GEREK’
Alanya’da ekonominin çıkışa geçmesi için birçok şey yapılması lazım. Turistleri Alanya merkeze çekebilmek için önemli projeler yapılmalı. Alanya’daki sezonun daraldığını görüyoruz. 3-4 aya düşen bir yaz sezonu var. Bunları geliştirmek için toplantılar yapıyoruz. Tanıtım için kış turizmi için projeler geliştirilmeli. AKP Antalya Milletvekili Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun AKP Genel Başkan Yardımcısı olmasının Alanya’ya tabi ki getirisi olacak. Daha önce de her konuda desteğine ihtiyacımız olduğu zaman her zaman bizim yanımızda oldu. Genel Başkan Yardımcısı olmasının gücü belki tam idrak edilemedi ama çok önemli bir güce sahip. Artık her kapıyı açacak bir anahtarımız var. Sayın Çavuşoğlu’ndan çok büyük destekler alıyoruz ve almaya da devam edeceğiz. Önemli olan Alanya için projeler üretmek. Projemiz yoksa yapacak bir şeyimiz olmaz.
‘ALTSO SEÇİMLERİNDE TARAF OLMAYACAĞIZ’
Belediye başkanlarımızın yatıp kalkıp proje üretmesi gerekiyor. Eğer projeler ile Ankara’ya gidilmesinden sonra yapamayacağımız hiçbir şey yok. Biz sivil toplum örgütlerinin seçimlerine müdahale etmiyoruz, edilmesine de karşıyız. Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) başkanlığı için şu anda iki adayımız çalışmalarına devam ediyor. Seçimde ALTSO üyeleri kanaatine göre oy verecektir. Ben de bir ALTSO üyesiyim. Ben de hangi değerli isim ALTSO’yu iyi yönetecekse ona vereceğim. Vatandaşlarımızın AK Parti’ye sonsuz güvenmelerini istiyoruz. Her türlü soruna mutlaka AK Parti çözüm bulacaktır. Bugüne kadar AK Parti vatandaş lehine karar vermemiş ve olumsuz yatırım yapmamıştır. Vatandaşların olumsuz gördükleri durumlarda biraz sabretsinler. Biz her olumsuz durumda çözülmesi için çaba sarf ediyoruz.”

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 15.03.2013 20:31
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349