'Her şey Antalya için'

Rus krizinden etkilenen Antalya ekonomisini kurtarmak için düğmeye basan bölge milletvekilleri, "Her şey Antalya'nın geleceği için" deyip siyaseti rafa kaldırdılar

'Her şey Antalya için'
banner404
Haber: Alper KUTAY
ANTALYA
Ticaret Borsası'nın (ATB) başkanlığını yürüttüğü Tarım Konseyi, Rusya krizini değerlendirmek üzere toplandı. Vali Muammer Türker'in yanı sıra Antalya'nın AKP'li milletvekilleri Gökçen Özdoğan Enç, Mustafa Köse ve Hüseyin Samani, CHP'li milletvekilleri Niyazi Nefi Kara, Deniz Baykal, Çetin Osman Budak, Devrim Kök ve Mustafa Akaydın ile MHP'li milletvekili Mehmet Günal'ın katıldığı toplantıya, Konsey yönetiminde olan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Başkanı Mustafa Satıcı, Ziraat Odası Başkanı Nazif Alp, Ziraat Mühendisleri Odası 2. Başkanı Dursun Büyüktaş, icra kurulu, danışma kurulu ve Konsey üyeleri katıldı.
BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİLER
Tarım Konseyi Başkanı Ali Çandır, Konsey'in Rusya sorununun etkilerinin kısa, orta ve uzun vadede çözümü için hazırladıkları tarım raporunu değerlendirmek üzere toplandığını bildirdi. Geniş katılımla gerçekleşen toplantıya katılanlara teşekkür eden Çandır, "Bugün bir ilk gerçekleştiriyoruz, tüm siyasi partilerin milletvekilleri parti ayrımı gözetmeksizin bir sorunu değerlendirmek için el ele, kol kola burada. Antalya için hepimiz bir araya geldik. Antalya için özlenen ve beklenen bir tablo. Umuyoruz ileriye dönük iyi bir başlangıç olur. Sadece tarımla ilgili değil kentimizin ekonomik sorunlarıyla ilgili bir araya gelmeleri daha da ileriye götürürüz" diye konuştu.
'HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ'
Antalya milletvekilleri aracılığıyla hazırlanan raporu Başbakan Ahmet Davutoğlu'na ve ilgili bakanlıklara iletme hedefinde olduklarını kaydeden Çandır, “Antalya'nın temel taşı olan sektörlerden tarımın, tarım çatısın altındaki üreticinin, ihracatçının, tüccarın kırılmakta olan direncinin güçlendirilmesi ve geleceğe yönelik gelişimi için çaba sarf edeceğimizi umuyorum" dedi. Antalya Valisi Muammer Türker ise birliktelik görüntüsünden duyduğu memnuniyeti ifade ederken, "Aynı gemide olduğumuzun bilinciyle, sorunun çözümüne yönelik odaklanmamız son derece memnuniyet verici" mesajı verdi. Toplantıda, milletvekilleri de partileri adına söz aldı. CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, birlikte hareket ederek krizin olumsuz etkilerinin aşılabileceğini söylerken, "Bunu gerçekleştiren Tarım Konseyi'ne teşekkür ediyorum. Bu talihsizlikten olumlu sonuç çıkarmamız, tarımsal üretime ciddi şekilde eğilmemiz lazım" diye konuştu.
'BU BERABERLİK DEVAM ETSİN'
MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal ise, "Tarım Konseyi'nin davetiyle Rusya krizinin etkilerini aşmak üzere bir araya geldik. Umarız bundan sonra da bir arada olacağız" dedi. AKP Antalya Milletvekili Hüseyin Samani, "İktidar ve muhalefetin burada olması çok güzel ve özlenen tablo. Buna vesile olan Tarım Konseyi'ne teşekkür ediyoruz. Bir sorunun etrafında kenetlenip çözüm aramak umut verici" diye konuştu. Toplantıda yapılan değerlendirmelerin ardından siyasi partilerden birer milletvekili, hazırlanan raporun TBMM ve AKP Hükümeti gündemine taşınması için görevlendirildi. 
Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2015, 14:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479