banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Hangi konular gündeme geldi?

Antalya BŞB Meclisi’nde Gülen Hareketi ile ilgili tartışma çıkarken, Alanya’yı yakından ilgilendiren bazı maddeler gündeme gelmeden ertelendi

POLİTİKA 08.08.2014, 21:45 08.08.2014, 20:44
Hangi konular gündeme geldi?
banner404

 ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Ağustos ayı meclis olağan toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in başkanlığında Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü konferans salonunda yapıldı. Toplantıya, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile meclis üyeleri de katıldı. Cemaat okullarının imar maddelerinin tartışıldığı sırada CHP meclis üyelerine seslenen Başkan Türel, “Yaptıklarınızı, Pensilvanya’nın Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’ni uydudan, uzaktan nasıl idare ettiğini herkese söyleyeceğim” dedi.

CHP GİZLİ OYLAMA TALEP ETTİ
Antalya’nın Konyaaltı ve Muratpaşa ilçelerinde Gülen Hareketi’ne ait iki özel okulun imar durumu ile ilgili maddelerin ilçe belediyelerinde reddedilmesine rağmen tekrar Antalya Büyükşehir Belediyesi meclis gündemine getirilmesi tartışmalara neden oldu. CHP’li ilçe belediyeleri büyükşehir meclisinin ilgili maddeleri kendi meclislerinde görüşmek isteyip, maddelerin büyükşehir meclisinden çıkarılmasını istedi. CHP grubu, gündemin cemaat okullarıyla ilişkili olduğu bildirilen 141’inci maddenin herkesin özgürce oylama yapabilmesi için gizli oylama talep etti.
‘YANLIŞ HESAP BAĞDAT’TAN DÖNER’
Buna karşılık Başkan Türel, gizli oylama yapılması istenen maddenin ne olduğunu ısrarla öğrenmek istedi. Madde okutulunca Başkan Türel, gülmeye başladı ve “Anlaşılan, talimat okyanus ötesinden gelmiş” dedi. Bunun üzerine CHP sıralarından, “Ne istediler de vermedik diyenler biz değiliz”, “2006’da siz vermiştiniz burayı, ne değişti?” sesleri yükseldi. Tartışmalar devam ederken Başkan Türel, “Yanlış hesap Bağdat’tan döner” dedi.
ALANYA MADDELERİ GÜNDEME GELDİ
Öte yandan Alanya’nın Demirtaş Mahallesi’ndeki 1/25000 ölçekli çevre düzeni planına yapılan itirazlar görüşüldü, imar komisyonu raporu kabul edildi. Yeşilöz Mahallesi imar planına yapılan itirazlar, Yeşilöz’de yapılan ilave nazım imar planı ve Uğrak’ın 958 ve 961 parsellere ilişkin daha önce İl Genel Meclisi’nce onanmasına rağmen Valilik onayı olmadığı için yürürlüğe girmeyen imar planları CHP ve MHP üyeleri tarafından verilen önerge ile meclis gündemine alındı. Ayrıca Alanya ve Avsallar Mahallesi’ndeki bazı parsellere ilişkin plan tadilat teklifleri imar komisyonuna havale edildi.
Yorumlar (0)