banner468

Güzel günler çok yakında

Günübirlik ziyaret için Alanya’ya gelen Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Gazipaşa Havaalanı’na ihtiyaç olduğunu belirtti. ALTSO’daki Akademi Ödül Töreni’nde konuşan ve yer seçimi konusunda hata yapıldığını söyleyen Arınç, “Nazar değmesin diye biraz söylemek istemiyorum. Ama siz arifseniz bu adam ne söylemek istedi, anlarsınız. Güzel günler göreceğiz çocuklar. Güneşli, güzel günler” dedi.

Güzel günler çok yakında

Günübirlik ziyaret için Alanya’ya gelen Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Gazipaşa Havaalanı’na ihtiyaç olduğunu belirtti. ALTSO’daki Akademi Ödül Töreni’nde konuşan ve yer seçimi konusunda hata yapıldığını söyleyen Arınç, “Nazar değmesin diye biraz söylemek istemiyorum. Ama siz arifseniz bu adam ne söylemek istedi, anlarsınız. Güzel günler göreceğiz çocuklar. Güneşli, güzel günler” dedi.

31 Mayıs 2010 Pazartesi 00:00
Güzel günler çok yakında
banner404
 DEVLET Bakanı ve Başbakan Yardımcısı, Başbakan Vekili Bülent Arınç, Cumartesi sabahı hava yoluyla geldiği Antalya'dan saat 10.00 sularında Alanya'ya geldi. Vakıflar'a ait Taksim Otel'de bir süre dinlenen Arınç, günübirlik geldiği Alanya’da ilk olarak AK Parti İlçe Teşkilatı tarafından Ulaş Emirgan Restoran’da düzenlenen öğle yemeğine katıldı. Arınç'ı restoran girişinde Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Güney, AK Parti İl Yöneticisi Kerim Kılınç, belde belediye başkanları, belediye meclisi üyeleri, İl Genel Meclisi üyeleri ve partililer karşıladı. Partililerle tek tek tokalaşan Arınç, bir gazetecinin ricası üzerine yerini değiştirdi. Gazetecinin, “Sayın bakanım, oturduğunuz yerde güneş ters açıda kalıyor. Başka masaya geçebilir misiniz?” demesi üzerine Arınç, “Gazetecilerin bir dediğini iki yapmayalım” diyerek masasını değiştirdi. 
BİZ HEP FARKLILIKLARDAN YANAYIZ 
Öğle yemeğinin ardından Arınç ve beraberindekiler, Alanya Siyaset Akademisi Koordinatörlüğü’nce düzenlenen AK Parti Siyaset Akademisi Sertifika Töreni'ne katıldı. Siyaset akademilerinde, alanlarında isim yapmış, AK Parti sempatizanı olmayan kişilerin de ders verdiğini belirten Arınç, “Biz farklılıklardan yanayız. Farklılıkların bize güç vereceğini düşünüyoruz. Herkese tek tip elbise giydirme derdinde değiliz” dedi. AK Parti'nin ufku açık, ülkenin meselelerine sorun üretme çabasında olan, doğruyu yanlışı beraberce tartışabilecek özgür bireyler istediğini dile getiren Arınç, siyaset akademisinde farklı kanaatlerde olan insanların bir araya gelip konuşabildiklerini söyledi. 
SİYASİ KRİZLERİ AK PARTİ BİTİRDİ
Arınç, AK Parti'nin 2001 yılında kurulduğunu hatırlatarak, 1999 seçimlerinde 3 partinin koalisyon kurduğunu, 2001-2002 krizleri, eski Başbakan Bülent Ecevit'in hastalığı ve koalisyon içi çatışmaların bu dönemde yaşandığını kaydetti. “Hatta hükümetin hükümet yapamaması o dönemde oldu. Toplumsal sıkıntılar, ekonomik sıkıntılar, Türkiye'nin yalnızlaşması o dönemde oldu” diyen Arınç, “O dönem başlı başına Türk siyasetinde belki bir yere sahiptir. Ama onun öncesi de var. Mesela biz bugünlerde neyi hatırlıyoruz? 27 Mayıs Darbesi’ni hatırlıyoruz, 27 Mayıs 1960. O tarihlerde ben ortaokul talebesiydim. Biz farkında olmadan bile bir hükümetin devrildiğini, bir askeri darbenin olduğunu hatırlıyoruz. Sonraki sıkıntıları biliyoruz. İdamların getirdiği tartışmaları, koalisyon dönemlerini, 'Kuyruklar' diyerek Demokrat Partililerin nasıl suçlandığını, insanların özgürlüklerinden nasıl mahrum kaldıklarını ben şahsen çok iyi hatırlıyorum” şeklinde konuştu.
DARBELER DÖNEMİ ARTIK BİTMİŞTİR
Türkiye'de her dönemde, darbe, muhtıralar ve cunta olduğunu belirten Arınç, “Rahmetli Menderes'in sonunu getirenin de bir 9'lar hareketi olduğunu, mahkemede yargılandıklarını, ihbar edenin suçlu bulunup cezaevine atıldığını, diğerlerinin beraat ettiğini, 6 ay sonra da o beraat edenlerin darbe yaptığını görüyoruz” dedi. 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in de bu konuda çok deneyimli olduğunu anlatan Arınç, “Demirel, 'Muhafız alayı var beni korumak için, MİT var bana bağlı, bütün istihbarat bende. Ben MİT'e soruyorum, MİT bana diyor ki ‘Angola'da, Afrika'da bugün bir çavuş darbe yapacak’. Hakikaten çavuş darbe yapıyor, ama burnumun ucundaki gelişmeden bana haber vermiyor' derdi. 'Angola'da erken kalkan çavuş, binbaşıya karşı darbe yapıyor ama Ankara'da olan bitenden MİT bize istihbarat vermiyor' derdi” diye konuştu. 
ASKER KONUSUNDA TEMKİNLİ KONUŞTU
Bir önceki Alanya ziyaretinde TSK için sarf ettiği sözlerle uzun süre ülke gündeminde kalan Arınç, bu kez TSK konusunda daha ılımlı konuştu. Türkiye'de en güvenilir kurumlar anketi sıralamasında birinci sırayı sürekli Türk Silahlı Kuvvetleri'nin aldığına da dikkati çeken Arınç, şunları söyledi: “Her Türk yurttaşı ordusuna güvenir. Ordu bizim bağımsızlığımızın sembolüdür. Allah korusun, bu ülke bir düşman müdahalesine maruz kalsa biz askerimizden başka neye güveneceğiz. Bağımsızlığımız, namusumuz, vatanımız bayrağımız elbette ona emanet. Ama sivil kurumlar içinde sıralamaya baktığımız zaman siyasi partiler son sırada, TBMM son sırada ve maalesef siyaset kurumu yerlerde sürünüyor. Bu yanlış bir şey, bunu düzeltmek lazım. İşte bizim AK Parti'yi kurarken tek hedefimiz vardı, siyaset kurumunu güçlendirmek. Siyasetin dürüst, ahlaklı, yurtsever insanlarla yapılması. Kendi çıkarlarının değil, ülke çıkarlarının daha çok ön planda tutulması. Menfaat odaklı değil, insan odaklı, hizmet odaklı bir siyaset anlayışını egemen kılmak.” 
FELAKET TELLALLIĞI DÖNEMİ BİTMELİ
Arınç, siyasetçinin ümit verdiğini, toplumun önünde gittiğini, acısını paylaştığını hatırlatarak, “Ancak böyle lider olabilirsiniz. Yoksa arkasına taktığı toplumu uçurumdan atmaya götüren insanlara lider de denmez, siyasetçi de denmez. Biz iyi bir noktadayız. Çok şükür 8 yıldır ayakta kalmak bile muhteşem bir başarıdır. Bizi devirmek, yok etmek, yok farz etmek düşüncesinde olanlar şimdi nerede, biz neredeyiz. ‘Allah'a hamdolsun’ dememiz lazım Alanyalılar, bir de millete teşekkür etmemiz lazım.”
KÖYDES İLE KÖYLERİMİZ KALKINDI
Arınç, 40 katrilyonun 10'da biri ile Türkiye'de KÖYDES Projesi'ni başarıya ulaştırdıklarını, yolu olmayan ve suyu akmayan köy bırakılmamasını sağlayan bu projenin Cumhuriyet tarihinin en başarılı projelerinden biri olduğunu söyledi. Türkiye'de artık herkesin uygun fiyata uçakla seyahat edebildiğini belirten Arınç, 8 yılda yeni yollar, hastaneler ve eğitim kurumları yapıldığı dile getirdi. Türkiye'nin dış politikada çok saygın bir ülke olduğunu vurgulayan Arınç, “Küresel barış noktasında Türkiye vazgeçilmez bir ülke. Sadece bölgemizde değil, İsrail, Filistin ihtilafı değil, İran konusunda dünyanın gözü Türkiye'de. Dünyada iki ülke kavga etse, ikisi bir noktada anlaşıyorlar, 'Gelsin aramızı Türkiye bulsun'. İkisi de ona güveniyor çünkü...” dedi. 
GAZİPAŞA’DA GÜZEL GÜNLER YAKINDA
Adnan Menderes Havalimanı'ndan Manisa'ya 45 dakikada ulaşıldığına işaret eden Arınç, “Keşke bu zihniyet eski yönetimlerde de olsaydı” diye konuştu. Gazipaşa Havaalanı’na ihtiyaç olduğunu belirten Arınç, yer seçimi konusunda ise hata yapıldığını kaydetti. Türkiye'nin iyi bir noktada olduğunu belirten Bülent Arınç, “Nazar değmesin diye biraz söylemek istemiyorum. Ama siz arifseniz bu adam ne söylemek istedi anlarsınız. Güzel günler göreceğiz çocuklar. Güneşli, güzel günler. Barış içinde, huzur içinde...” dedi. 
KOMŞULARIMIZ DOSTUMUZ OLDU
Bülent Arınç, fakir ve yoksul bir ülke olarak bilinen, üçüncü dünya ülkesi olarak sayılan, ''Üç tarafı denizlerle, dört tarafı düşmanla çevrili'' Türkiye'nin artık dünyanın saygın ve güçlü ülkelerinden biri olduğunu bildirdi. Arınç, ''Şimdi üç tarafımız deniz, 4 tarafımız dostlarla çevrili oldu. Suriye ile harp edecektik, Suriye ile vize yok artık. Irak'la bir düşmanlığımız yok. Irak kendisini kurtaracak olanın aslında Türkiye olduğunu biliyor. İran ile 1639'dan aramız zaman zaman şöyle böyle olmuş, ama şimdi dostuz. Ermenistan ile sorunları çözmeye çalışıyoruz. Gürcistan ile Azerbaycan, Rusya ile dostuz. Vizeler kalkıyor” dedi. 
12 EYLÜL’DE ‘EVET’ DEMELİYİZ
Türkiye'nin 12 Eylül’de çok önemli bir günün yıl dönümünde yeni bir referandum yapacağını belirten Bülent Arınç, ''Bu referandumda hepimizin 'Evet' oyu kullanması lazım. Çevremize de, 'Evet oyu kullanacağız çünkü...' dememiz lazım” diye konuştu. ''Hayır'' kelimesinin ''çok sevimsiz bir kelime'' olduğunu dile getiren Arınç, “12 Eylül’de Allah'ın izniyle sandıklardan ‘evet’ oyu çıkarsa, Türkiye daha demokratik, daha özgür bir ülke haline gelecek. Ondan sonra da günler çabuk geçer, 2011 seçimlerine inşallah gideriz ve 2011 seçimlerinde her türlü engele, her türlü işbirliğine, her türlü önümüze çukur açmaya rağmen Türkiye, AK Parti'nin üçüncü dönem iktidarını inşallah görecek” dedi.
DÜN SABAH ALANYA’DAN AYRILDI
Dün sabah saatlerinde Alanya’ya gelen ve AK Parti İlçe Teşkilatı’nın organize ettiği öğle yemeği için Ulaş Emirgan’a giden Arınç, daha sonra Siyaset Akademisi Ödül Töreni için ALTSO’ya geçti. ALTSO’daki törenin ardından startı Alanya Kültür Merkezi’nden yapılan Alanya Kültür Sanat Şenliği açılış programına iştirak eden Arınç ve beraberindekiler, saat 18.00 sularında ise İskele Rıhtım bölgesindeki şenlik için hazırlanan stantları ziyaret etti. Ziyaretin ardından oteline giderek bir süre dinlenen Arınç, saat 20.00’de Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) 2009 Medya Başarı Ödül Töreni’ne katıldı. Star Craft adlı dev yelkenlideki törende saat 23.30’a dek kalan Arınç için halka kapalı olan Alanya İskelesi açıldı. İskele’ye yanaşan dev yelkenliden inen Arınç oteline gitti. Dün sabah erken saatlerde Alanya’dan ayrılan Arınç’ı AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Güney ve çok sayıda partili uğurladı.

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 29.11.2012 16:31
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349