banner468

Güneşi balçıkla sıvayamazlar!

ALTSO Meclisi’nde yaşanan sert tartışmaların ardından dün ilk kez medya mensuplarıyla AGC Bistro Center’da buluşan ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan, “Bugüne dek yaptığımız çalışmalar ortada. Basit konular yüzünden iki yıllık itibarımıza gölge düşürmeye çalışanlar var ama buna asla müsaade etmeyeceğiz. Bizim tek derdimiz, esnafımızın cebine biraz daha fazla kazanç girmesidir, başka da meselemiz yoktur” dedi.

Güneşi balçıkla sıvayamazlar!

ALTSO Meclisi’nde yaşanan sert tartışmaların ardından dün ilk kez medya mensuplarıyla AGC Bistro Center’da buluşan ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan, “Bugüne dek yaptığımız çalışmalar ortada. Basit konular yüzünden iki yıllık itibarımıza gölge düşürmeye çalışanlar var ama buna asla müsaade etmeyeceğiz. Bizim tek derdimiz, esnafımızın cebine biraz daha fazla kazanç girmesidir, başka da meselemiz yoktur” dedi.

26 Ekim 2010 Salı 00:00
Güneşi balçıkla sıvayamazlar!
banner404
 Alper KUTAY

ALANYA Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Kerim Aydoğan ve yönetim kurulu üyeleri, dün ACG Bistro Center’da Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim ve yerel basın temsilcileriyle bir araya geldi. Burada bir açıklama yapan Kerim Aydoğan, Konaklı Kongre Merkezi ve yeni projeleri için basından destek istedi. Tek tek projelerini anlatan ve Akdeniz Üniversitesi Konaklı Kongre Merkezi'nin önemine dikkati çeken Aydoğan, “Bazı insanlar bizim çalışmalarımızı eleştiriyor ama şunu bilmiyorlar ki, bu projeler akşama hazırlanıp sabaha yapılacak projeler değil. Çalışmalarımıza devam ediyoruz, tamamlanması belki yıllar alacak projeler geliştiriyoruz ama bu da geçmişe bakıldığında bir artı değerdir” dedi. 
AMACIMIZ ON İKİ AY TURİZM HAREKETİ BAŞLATMAK
Bir buçuk iki yıl önce stratejik planı ve çalışmaları bir rapor haline getirdiklerini, akşam yatıp sabah kalkarak proje yapmadıklarını söyleyen Aydoğan, “Alanya basınından bu konularda bize destek olmanızı istiyoruz. Konaklı Kongre Merkezi'nin Alanya'ya kalite ve farklılık kazandıracağını biliyoruz. Burası, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nden sonra Türkiye’nin ikinci büyük kongre merkezi olacak. 6 bin kişilik kongre merkezinin Alanya’ya vereceği çok büyük şeyler var. Bu tesis vücut bulduğunda Konaklı ve Alanya'da 12 ay boyunca turizm hareketi başlayacak” diye konuştu. 
DİM: ALTSO, AYDOĞAN İLE YENİ BİR İVME KAZANDI
2010-2012 Stratejik Planı ve odanın çalışmaları ile ilgili bilgiler veren ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan, Akdağ Kayak Merkezi ile ilgili eleştirilerin de yanlış olduğunu ve bu projenin bu kadar çok eleştirilmesine bir anlam veremediklerini belirtti. Aydoğan, “Tartışmayalım, yapalım istiyoruz” dedi. AGC Başkanı Mehmet Ali Dim de konuşmasına ALTSO'nun Aydoğan başkanlığında yeni yönetimiyle büyük bir ivme kazandığını belirterek başladı. Dim, “Alanya ticaret odamız iki yıl içerisinde ivme kazandı. Ortaya konulan projeler de ortada. Meyve veren ağaç taşlanır, bundan gocunmamak lazım. Gösterilen bu performansı alkışlıyorum” diye konuştu. 
ALTSO WEB TV İLE ALANYA'YI DÜNYAYA TANITACAĞIZ
Öte yandan ALTSO Web TV ile ilgili de konuşan Kerim Aydoğan, gelişen teknoloji dünyasında iletişimin internet ortamına kaydığını belirterek, ALTSO'nun teknolojik yeniliklere açık ve uygulamadan yana olduğunu dile getirdi. Aydoğan, “Biz odamızın çalışmalarını ve etkinliklerimizi bu şekilde insanlara eğitim ve konferanslarımızı verebilirsek odamız amacına ulaşmış olacak. Artık her şey internet ortamına giriyor. Böylelikle vatandaşlarımız ve üyelerimiz toplantı ve etkinliklerimizi internetten canlı olarak izleyebilecekler” dedi.

ALTSO'NUN 2009-2010
FAALİYET RAPORLARI

EKONOMİK GELİŞİM ÇALIŞMALARI
Alanya Kültür Turizm Kalkınma Projesi, Alanya Uluslararası Kongre Merkezi kazandırılması çalışmaları, Akdağ Kayak Merkezi çalışmasının yeniden gündeme getirilmesi, golf turizmi ile ilgili çalışmalar, Alanya’da turizm, ticaret ve sanayi fuarı organizasyonu, ilk kez bir tarım fuarına tarım sektörüne katılım, YÖREKS yöresel ürünler fuarına katılım, Gazipaşa Havalimanı ve Alanya’nın il olması konuları işlendi, 
SGK İrtibat Bürosu SGK Müdürlüğü’ne dönüştürülmesine katkı, Alanya Festivali’nde stant açıldı, yaya altgeçitlerinin kullanımı için öneriler, Sak Irmağı’nın turizm faaliyetlerinde kullanılması önerisi, spor turizmi için federasyonlara yazı, yabancılara satış ile ilgili raporun sunulması, bölgenin yeni turizm pazarlarına açılması için girişimler, Gazipaşa Havalimanı’na ücretsiz servis organizasyonu, Rusya ve İran’dan kardeş oda anlaşmaları hayata geçti.

TOPLU İŞYERİ SİTELERİ İLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR
Organize Sanayi Bölgesi başvurusu, Emişbeleni Gıda, İmalat ve Toptancıları Sitesi ile ilgili çalışmalar, toptancı hallerinin tek çatı altına alınması çalışması, LPG dağıtıcıları depo sorunu ile ilgili çalışma.

EĞİTİM ÇALIŞMALARI 
Yükseköğrenim kapasitesinin artırılması girişimleri, ALTSO MYO’nun kalan kısımlarının tamamlanarak açılması, Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi’nin desteklenmesi, mühendislik fakültesi açılışına destek, yeni fakülteler için etkin lobi ve girişimler, odamızda 1,5 yılda 54 dalda 101 program ile 5960 kişiye eğitim, mevcut eğitim kurumlarında yeni bölüm ve ikinci öğretim için girişimler,

HİZMET STANDARTLARININ GELİŞTİRİLMESİ ÇALIŞMALARI
Özel istihdam bürosu faaliyeti sürdürmektedir.  ALTSO’nun dört yıllık stratejik planı yapıldı, TEKEL ruhsatı işlemlerinin Alanya’dan yapılabilmesi sağlandı, kamu hizmet standartları belirlenmiş ve yayınlanmıştır, kimlik paylaşım sistemine geçilmesi, Alanya 10. Kültür Sanat Festivali stant açılması, Alanya Muz Üreticileri Birliği ile AB projesine ortak olundu, AB çapında bir çevre projeye ortaklık, Halk Bankası ile kredi kartı protokolü. 12 adet panel ve sempozyuma ev sahipliği, ALTSO Web TV ile faaliyet ve etkinliklerin etkin duyurulması, oda internet altyapısının geliştirilmesi, internetten tahsilat, oda duyurularının yaygın olarak yapılması, evrak kayıt işlemlerinin bilgisayar ortamına alınması, 1,5 yılda 27.590 adet yazışma, oda hizmet binasının kat irtifakı ve kat mülkiyet tapuları çıkarıldı, 1,5 yılda 70’i aşkın değişik etkinlik ve toplantıya ev sahipliği yapıldı.

BASIN YAYIN ÇALIŞMALARI 
Ekonomik Rapor kitaplarımız yayınlandı ve dağıtıldı, Alanya’nın Sualtı Yaşamı kitabı, Sinan Seydioğlulları, Alanya kitabı basım aşamasında, ALTSO dergi düzenli yayını, ALTSO Akademi Dergisi, sosyal sorumluluk çalışmaları ve katkı sağlanan etkinlikler, ramazan yardım paketleri dağıtıldı, TOBB eğitim yardımları dağıtımı, TOBB Pakistan yardım kampanyasına destek, yabancılara mülk satışı ile ilgili rapor sunduk, diş sağlığı kampanyası, odamızdan kırsal kalkınmaya destek, engelsiz kent spor şenliği, Atatürkçü Düşünce Derneği Yarı Maraton Koşusu, Fakırcalı Köyü Bahar Şenlikleri, Tophane Şenlikleri, Alanya Briç Şampiyonası, Türkçe Olimpiyatları, Alanya Kültür Sanat Şenliği, Oba Kültür Sanat Şenliği, AGC Medya Şöleni, Alanya Şiir Sanat Derneği etkinliği, Gedevet Şenlikleri, Barolar Birliği Spor Organizasyonu, üniversite kampus şenlikleri, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu finali, Akdeniz Edebiyat Sempozyumu, Avrupa haftası etkinlikleri, Alanya Müzik Günleri etkinliği, 1 Temmuz Denizcilik Bayramı, motosiklet sürücüleri can güvenliği, Alanya Caz Günleri, Alanya Gençlik Gecesi organizasyonu, 1. Alanya Muz Kupası Basketbol Turnuvası, Çamlıca Derneği Tokar Taylası Şenlikleri, emniyet müdürlüğü hanutçuluk mücadele, cami inşaatı, Dim köyleri kooperatif kuruluşuna destek, belgesel sinema günleri, Alanya Sofrası, Dünya Gençler Plaj Voleybolu Turnuvası, Alanya lobi çalışmaları,  Başbakan, Kültür Turizm Bakanı, Tarım Bakanı, Sanayi ve Ticaret Bakanı’na Alanya sorunları raporu, çeşitli tarihlerde Ankara ve hükümet yetkilileri ile görüşmeler, Antalya valisini ziyaret, CHP genel başkanına rapor sunuldu. TOBB TSO Konsey üyeliği ve Turizm Kurulu başkanlığı, 2009-2010 yıllarında iştirak edilen birçok toplantı ve TV programında Alanya sorunları gündeme taşınmıştır. Çok sayıda yabancı heyetin ağırlanması ve temsili.


DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 27.09.2012 17:14
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349