'Görüştüğümüz tek isim Sipahioğlu değil'

CHP Alanya İlçe yönetimi parti binasında düzenlediği kahvaltı organizasyonuyla basınla bir araya geldi. Çorbacı etkinlik sonrası yaptığı açıklamada, "Ak Parti ve Cumhur İttifakı'nın panzehri Millet İttifakı'dır. Bununda başı CHP'dir" dedi

banner404

TEŞKİLAT binasında düzenlenen kahvaltının ardından basın açıklaması yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Başkanı Sefa Çorbacı, Mimar Gökhan Sipahioğlu'yla yerel seçimler için görüştüklerini ancak kendisinin görüşülen tek isim olmadığını söyledi. Çorbacı, "Kendisi başarılı bir meclis üyeliği yapmıştır. Partimize yaklaşık 4 buçuk yıl önce katılmıştır. Olabilir ama bizim görüştüğümüz tek isim Gökhan Sipahioğlu değil. Genç, çalışkan bir arkadaşımız ama sadece o değil. Henüz net bir isim yok" dedi. Çorbacı açıklamasının devamında şunlara değindi: 
'TÜRKİYE'Yİ KAOSTAN DEMOKRASİ KURTARIR'
"Ayrıca bugün 12 Eylül maalesef Türkiye tarihinde kara bir gün olarak anıyoruz. Biz CHP olarak gerçekleşen darbe girişimlerine karşıyız. Türkiye'yi kaostan kurtaracak olan şey darbeler değil demokrasi ve hukuktur. 'Ne askeri ne sivil darbe yaşasın tam demokratik Türkiye' sloganıyla Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşatmaya devam edeceğiz. Maalesef geçmiş yıllarda 16 yıldır iktidar olan Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) 12 Eylül 2010'da bir referandum yaptı. Darbecileri yargılayacağını söyleyerek halktan onay aldı. Bunu aldıktan sonra da maalesef ne kadar FETÖ mensubu ne kadar komutan, hakim varsa devletin içine sızdırdı. Yaklaşık 2 yıl önce de 15 Temmuz hain darbe girişimi oldu. Bundan sonra bu tür darbecilerin devletin içine sızmamasını temenni ediyoruz. 
‘İTTİFAK OLMAYACAKMIŞ GİBİ ÇALIŞIYORUZ’
Bayramdan sonra yerel seçim startını verdik. Tabi ki yaptığımız görüşmeler oluyor. İl toplantımızda tüm ilçe başkanlarının eksiksiz katılımıyla sorunlarımızı dile getirdik. Biz burada ilçe yönetimindeki arkadaşlarımızla hep beraber istişarelerimizi yapıyoruz. Görüştüğümüz isimler var ancak şu an erken olduğu için açıklama yapmadık. Kişi odaklı birebir görüşmeler yapıyoruz. Doğal bir ittifak olabilir ancak ben bu konuda genel başkanımızla bizzat gidip görüşeceğim. Kendisi de doğal bir ittifak olabileceğini her seferinde söylüyor. Ancak biz şu anda Alanya'da hiç ittifak olmayacakmış gibi çalışıyoruz. CHP Alanya İlçe Teşkilatını kimse boşa saymasın. 16 yıldır Ak Parti Alanya'da daha belediye almadı. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) geçen dönem ilk kez kazandı. Biz de kazanacağımızı düşünüyoruz. 
‘DUYGUSAL BİR AÇIKLAMA’
Örgütlerden Sorumlu Başkan Yardımcımız olan Barış bey çocukluğundan beri bu partinin içerisinde. Kendisi parti için devam hizmet ettiği ve şu anda da yönetici olduğu için her üyeyi bu tarz etkinliklere davet ediyor. Böyle bir açıklamayı duygusal olarak yaptığını düşünüyorum. Ancak bu açıklamaya istinaden birçok partilimizden de 'Haklısınız, çok doğru. Bizim de elimizi taşın altına koymamız gerekiyor' dedi. Sonuçta bizim 3 bin 500'e yakın bir üyemiz var. Hep beraber bir çalışma yapalım. Belki 24 Haziran seçimleri istediğimiz gibi olmadı. Maçın ilk yarısı bitti ama daha ikinci yarısı var. Türkiye’nin CHP'ye ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Ak Parti ve Cumhur İttifakı'nın panzehri Millet İttifakı'dır. Bununda başı CHP'dir.”

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2018, 09:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472