banner468

Gazipaşa Havaalanı Başbakan’ı bekliyor

Gazipaşa Havaalanı’nda yapılması gerekenlerin yapıldığını ve buraya küçük ve orta gövdeli uçakların rahatlıkla inebileceğini belirten AKPM Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Sayın Başbakanımızın uçağının buraya inecek olması da zaten bu tür uçakların bundan sonra buraya inebileceğinin başka bir göstergesidir. Gazipaşa Havaalanı'na önümüzdeki aylardan itibaren turist getirecek uçakların gelmesini bekliyoruz” dedi.

Gazipaşa Havaalanı Başbakan’ı bekliyor

Gazipaşa Havaalanı’nda yapılması gerekenlerin yapıldığını ve buraya küçük ve orta gövdeli uçakların rahatlıkla inebileceğini belirten AKPM Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Sayın Başbakanımızın uçağının buraya inecek olması da zaten bu tür uçakların bundan sonra buraya inebileceğinin başka bir göstergesidir. Gazipaşa Havaalanı'na önümüzdeki aylardan itibaren turist getirecek uçakların gelmesini bekliyoruz” dedi.

07 Mart 2011 Pazartesi 00:00
Gazipaşa Havaalanı Başbakan’ı bekliyor
banner404
 Alper KUTAY
AVRUPA Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Ergenekon soruşturması kapsamındaki son gözaltılar ve gösterilen tepkilere ilişkin, “Yargılama süreci bir an evvel açık, hızlı bir şekilde sonuçlansın. Suçlamalar neyse delillerle ortaya konulsun” dedi. Çavuşoğlu, AK Parti İlçe Teşkilatı’nın 5 Mart Cumartesi günü İskele’deki Harbour Restoran’da düzenlediği, Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu ile belde belediye başkanları, İl Genel Meclisi üyeleri ve bazı yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu kahvaltıya katıldı. Kahvaltının ardından bir gazeteci, AB Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Stefan Fülle'nin, Ergenekon soruşturması kapsamında gazetecilerin gözaltına alınmasını endişe verici bulduğunu ifade etmesini hatırlatarak, AKPM'nin bu konuda nasıl bir yaklaşımı olduğunu sordu. Türkiye'nin düşünce ve basın özgürlüğüne yönelik AB kriterlerinde yasalar çıkardığını kaydeden Çavuşoğlu, yeni bir Anayasa ve yargı reformu yapılması gerektiğini belirtti.
AKP İKTİDARA GELDİKTEN SONRA ÇOK ÇİRKİN TEZGAH GÖRDÜK
Çavuşoğlu, bir gazetecinin, seçim öncesi terör örgütü PKK'nın eylemsizlik kararına son verdiği yönünde açıklamalar yapılmasına yönelik değerlendirmesini sorması üzerine, bu tür spekülasyonların sadece seçim öncesi değil, her zaman olduğunu söyledi. Çavuşoğlu, şöyle konuştu: “Türkiye Cumhuriyeti tarihine baktığınız zaman darbelere zemin hazırlamak, muhtıralara, ihtilallere ve antidemokratik müdahalelerin olduğu dönemlere baktığınız zaman veya halkın iradesinin ön plana çıktığı zamanlara baktığınızda, bu tür senaryolar olagelmiştir. Hele hele AK Parti iktidara geldikten sonra bu çirkin tezgahlar, bu tür senaryolar her yerde. Bu çirkin tezgahları biz çok gördük. Ama memnuniyet verici bir şey, artık halkımız, milletimiz bu tür senaryolara kanmayacak. Bunun nereden nasıl geldiğini çok iyi biliyor ve prim vermiyor. Tam tersi bu tür senaryoların karşısında dimdik duruyor. Dolayısıyla bu tür kirli senaryolar halk nezdinde artık makbul değil. Ancak ülkenin huzurunu, istikrarını bozmaya yönelik olur ve kan dökülür. Bu tür çirkin senaryoların artık demokratikleşen, şeffaflaşan bir ülkede olmaması gerekir.”
BAŞBAKAN’IN UÇAĞI İNDİKTEN SONRA TÜM UÇAKLAR İNEBİLİR
Bir gazetecinin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın pazartesi günü özel uçakla Gazipaşa'ya geleceği ve uçağın Gazipaşa Havaalanı'na ineceğini belirterek, bunun havaalanının imajına bir şey katıp katmayacağını sorması üzerine Çavuşoğlu, Gazipaşa Havaalanı’nda yapılması gerekenlerin yapıldığını ve buraya küçük ve orta gövdeli uçakların rahatlıkla inebileceğini belirtti. Çavuşoğlu, “Sayın Başbakanımızın uçağının buraya inecek olması da zaten bu tür uçakların bundan sonra buraya inebileceğinin başka bir göstergesidir” dedi. Gazipaşa Havaalanı'na önümüzdeki aylardan itibaren turist getirecek uçakların gelmesini beklediklerini de kaydeden Çavuşoğlu, bu konuda yapılması gereken her şeyi yaptıklarını dile getirerek, “Sembolik olarak Başbakanımızın uçağının bu havaalanına inmesi, bizim için de bölgemiz için de önemlidir” diye konuştu.
ŞU AN ANTALYA’DA HİZMET NOKTASINDA BÜYÜK TIKANMA VAR
Çavuşoğlu, CHP'nin yaptırdığı anketlere göre Antalya'da oy kaybı yaşandığının belirtilmesi ve fikrinin sorulması üzerine ise, 2007 seçimlerinde AK Parti'nin Antalya'da birinci sırada olduğunu kaydetti. Mevlüt Çavuşoğlu, şunları söyledi: “Antalya merkezde yerel seçimi kaybettik. Ama 2007 seçimlerinde yüzde 5 fark atarak birinci sıradaydık. Dolayısıyla Antalyalılar bu konuda sağduyulular. Yerel seçim sonuçlarına da genel seçim sonuçlarına da saygı duymak gerekir. Ama bir gerçek var ki şu anda Antalya'da hizmet yok. Tüm halkın, sağcısıyla solcusuyla, herkesin hemfikir olduğu bir şey var. Şu anda Antalya'da hizmet konusunda bir tıkanma var. CHP'de parti içi çekişmeler var mı yok mu, onlara girmemiz doğru olmaz. Onları kendileri değerlendirecek, ama hizmet konusunda maalesef Antalya'da hiçbir şey yapılmadığını hepimiz görüyoruz. Ben Antalya'nın 5 yılının, belki de 10 yılının heba edildiğini düşünüyorum.”
TÜRK EKONOMİSİNİN YAPISI NEDENİYLE İŞSİZLİK DÜŞÜYOR
Belediyenin tutumu yüzünden Antalya'da stat ve spor salonu yapımlarının yarım kaldığını da anlatan Çavuşoğlu, merkezi hükümet olarak Antalya'ya bir stat ve spor salonu yapacaklarını kaydetti. Mevlüt Çavuşoğlu, genel seçimlerdeki adaylığına ilişkin yöneltilen soruya da, şu anda yaptığı görev gereği aday olmak zorunda olduğunu bildirdi. Genel seçimde Antalya'dan aday olacağını açıklayan Çavuşoğlu, “Bunu defalarca söyledim. Herhangi başka bir ilden de aday olmayacağım. İnşallah hayırlısı neyse bölgemiz için de ülkemiz için de o olur” dedi. AKPM Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin ekonomisinin dünyada büyüyen ilk üç ülke arasında olduğunu belirterek, bu gidişatın işsizliğin düşmesine de etki ettiğini söyledi. Türkiye'nin ekonomisinin şuanda çok güçlü olduğunu ifade eden AKPM Başkanı Çavuşoğlu, Türkiye'nin krizden çok çabuk çıktığını söyledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın tabiriyle de krizin teğet geçtiğini ifade eden Çavuşoğlu, yolsuzlukların ortadan kalktığını söyledi.
AKPM BAŞKANLIĞIM NEDENİYLE YENİDEN ADAY OLACAĞIM
Bir gazetecinin, “Antalya'dan mı aday olacaksınız?” sorusuna cevap veren Çavuşoğlu, şu anda yürüttüğü AKPM Başkanlığı görevi gereği tekrar aday olması gerektiğini savunarak, Antalya'dan aday olacağını söyledi. Daha seçim çalışmalarına başlamadıklarını belirten Çavuşoğlu, son bir yıldır AKPM'nin Başkanlığı'nı yürütürken yoğun tempo içinde fırsat buldukça seçim bölgesine geldiğini belirtti. Antalya, Alanya ve diğer ilçelere fırsat buldukça uğradığını sözlerine ekleyen Çavuşoğlu, batı ilçelerine epeydir gidemediğini kaydetti. Çavuşoğlu, “İnşallah milletvekili adayı olacağım. Bunu açıkça söylüyorum. Gizli saklı bir şey yok. Zaten şu anda yaptığımız görev gereği de aday olmak zorundayız. Aday olup seçilmediğimiz zaman oradaki görevimizde sona eriyor. Dolayısıyla Allah kısmet ederse aday olacağım ve Antalya'dan aday olacağım. Bunu daha öncede defalarca söyledim. Her hangi bir ilden de aday olmayacağım. İnşallah hayırlısı neyse bölgemiz için ve kendimiz için de o olur” diye konuştu.
TBMM GÖREVİNİ YAPTI ŞİMDİ GÖREV ALANYA HALKININDIR
İlk seçildiği zaman Alanya için ortaya koydukları hedeflerden bir tanesinin bu bölgeyi üniversite kenti yapmak olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, turizmin yanında üniversitelerin olmasını istediklerini söyledi. Özellikle uluslar arası üniversitelerin gelmesini istediklerini hatırlatan Çavuşoğlu, Akdeniz Üniversitesi'nin de burada fakülteleri olduğunu belirtti. Her geçen gün bu fakültelerin sayısını artırdıklarını söyleyen Çavuşoğlu, Mühendislik Fakültesi'nin de kurularak dekanının da atandığını söyledi. Hamdullah Emin Paşa Vakfı Üniversitesi’nin yasası da TBMM'den geçtiğini ifade eden Çavuşoğlu, görevin artık Alanya'ya düştüğünü söyledi. Alanya'da herkesin buna destek vermesi gerektiğini ifade eden Çavuşoğlu, öncelikle binaların ve kampusun kurulması, binaların kurulması gerektiğini söyledi. Burada Ticaret ve Sanayi Odası ve sivil toplum örgütlerinin desteğinin de bulunduğunu ifade eden Çavuşoğlu, üniversitenin bir an önce hizmete girmesi gerektiğini belirtti. Çavuşoğlu, 6-8 Mart 2011 tarihleri arasında gerçekleştireceği Sırbistan resmi ziyareti için Cumartesi günkü Alanya programının hemen ardından Belgrad’a gitti. Belgrad’ta, Sırbistan Dışişleri Bakanı Vuk Veremic ile görüşen Çavuşoğlu, 7 Mart Pazartesi günü (bugün) Sırbistan Meclisi’ne hitap edecek. 8 Mart Salı günü (yarın) Sırbistan’ın Voyvodina Özerk Bölgesi’ne gidecek olan Çavuşoğlu burada yerel yönetim temsilcileri ve bölgede yaşayan azınlıkların temsilcileri ile görüşmelerde bulunacak.


DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 10.09.2012 18:40
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349