banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Filistin zulmü artık bitsin

AB Bakanı Çavuşoğlu, bayram namazını Alanya’da kıldı. Cami çıkışında konuşan Çavuşoğlu, IŞİD’in Irak'taki Türkmenlere yönelik yaptığı saldırılar karşısında hükümetin sessiz kaldığı yönünde yapılan eleştirilere tepki gösterip yanıt verdi.

POLİTİKA 31.07.2014, 02:56 31.07.2014, 02:01
Filistin zulmü artık bitsin
banner404
AVRUPA Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri eski Bakanı Abdulkadir Aksu, Milletvekili Mehmet Necati Çetinkaya, bayram namazını Türkler Mahallesi’ndeki Kesteloğlu Cami’de kıldı. Bakan Çavuşoğlu, namazın ardından çıkışta vatandaşlarla bayramlaşarak sohbet etti. Ramazan Bayramı’nın tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini dileyen Bakan Çavuşoğlu, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarından dolayı bayramı buruk geçirdiklerini söyledi. Savaşın yaşandığı Filistin ve Gazze'de bir an önce barışın hâkim olmasını dileyen Çavuşoğlu, “Kan ve gözyaşının bir an önce bitmesi lazım. Filistinli kardeşlerimizin haklarının verilmesi için herkes çaba sarf etmeli. Türkiye bu konuda samimi gayretlerini gösteriyor” dedi.
‘KARŞIMIZDA MUHATAP YOK’
İsrail’in anlaşmalara uyması ve 1968 anlaşmalarına saygı duyması halinde orada kalıcı bir barış olabileceğini belirten Bakan Çavuşoğlu, “Hükümete Türkmenler konusunda yanlış eleştiriler yapılıyor. Hâlâ 30'dan fazla başkonsolosluk çalışanımız onların elinde ve bırakmadılar. Bir taraftan bu kardeşlerimizi kurtarmaya çalışıyoruz ama karşınızda müzakere edeceğiniz bir grup yok. Diğer taraftan Türkmen kardeşlerimize de her türlü imkânı seferber ediyoruz. Böyle durumlarda birlik ve beraberlik içinde olacağımıza, maalesef bundan bile siyasi rant devşirmeye çalışıyoruz. Eskiden şehit kanıyla siyasi rant devşirmeye çalışanlar şimdi milli meselelerimiz üzerinden de rant elde etmeye çalışıyor. Maalesef bu doğru değil” diye konuştu.
Yorumlar (0)