banner468

Evet oyları giderek artıyor

AK Parti İlçe Teşkilatı’nın organize ettiği iftar yemeğinde konuşan Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Anayasa değişikliğini desteklediğini belirterek, 12 Eylül’de 'Evet' oyu kullanacağını söyledi. Çavuşoğlu, 'Evet' oylarının giderek arttığını vurguladı.

Evet oyları giderek artıyor

AK Parti İlçe Teşkilatı’nın organize ettiği iftar yemeğinde konuşan Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Anayasa değişikliğini desteklediğini belirterek, 12 Eylül’de 'Evet' oyu kullanacağını söyledi. Çavuşoğlu, 'Evet' oylarının giderek arttığını vurguladı.

30 Ağustos 2010 Pazartesi 00:00
Evet oyları giderek artıyor
banner404
 Alper KUTAY

ADALET ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Alanya İlçe Başkanlığı, cuma akşamı partililere bir iftar yemeği verdi. Milli Egemenlik Stadyumu arkasındaki Park Alanya'da verilen iftar yemeğine 1.500’e yakın partili katıldı. Yemekte, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, Alanya Sivil Anayasa Platformu Sözcüsü Hacı Mehmet Altuntaş, AK Partili belde belediye başkanları, ALDÖBİR ve Alanya Sevdalıları Grubu Başkanı Mehmet Şahin, parti üyeleri ve diğer davetliler katıldı. Burada konuşan Çavuşoğlu, Anayasa değişikliğini desteklediğini belirterek, 12 Eylül’de 'Evet' oyunu kullanacağını söyledi. 
KARDEŞ PAKİSTAN'A YARDIM ETMELİYİZ
Türkiye'nin sivilleşmesi, aydınlaşması ve darbelerden kurtulması için 'Evet' oyu kullanacağını söyleyen Çavuşoğlu, 'Evet' oylarının giderek arttığını söyledi. Ramazan ayının bereket ayı olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, sel felaketini yaşayan ve zor durumda olan kardeş ülke Pakistan için yardımların devam ettiğini belirterek, Kurtuluş Savaşı'nda Türkiye'nin arkasında olan, bayanları kollarındaki bilezikleri, kulaklarındaki küpeleri Türkiye için veren kardeş ülke Pakistan'a yardım yapmaya devam edeceğini söyledi.
YÖK'ÜN KARARI SİPAHİOĞLU'NUN BAŞARISI
YÖK Genel Kurulu'nda Alanya'ya özel üniversite kurulması kararının çıktığını müjdeleyen Çavuşoğlu, bunun için Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, Kaymakam Hulusi Doğan ve ilçenin ileri gelenleriyle birlikte el ele vererek çalışarak yaptıklarına inandığını söyledi. Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu da, özel üniversitenin kurulması için Ankara'da olduğunu belirterek, Çavuşoğlu'nun çok büyük emekleri olduğunu söyledi. AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Güney de, 'Evet oyunun giderek arttığını ifade ederek, halkın gerçekleri gördüğünü kaydetti. Sivil Toplum Örgütlerinden oluşan Alanya Sivil Anayasa Platformu Sözcüsü Hacı Mehmet Altuntaş da, ilçede 23 sivil toplum örgütünün platforma 'Evet' demek için destek verdiğini dile getirdi.
GENEL SEÇİMLERİ ERKENE ALABİLİRİZ
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, 2011 genel seçimlerinin temmuz ayında yapılacağını hatırlatarak, “Erken seçim söz konusu değil ama sıcaklar göz önüne alınarak belki bir ay öne alınabilir” dedi. Referandum sürecini değerlendiren ve sıcak hava nedeniyle referandum çalışmalarının zorlu geçtiğine değinen Çavuşoğlu, genel seçimin temmuz ayında yapılacağına değinerek, şöyle konuştu: “Milletvekili olarak sıcak havada dolaşmaya alıştık ama gerçekten sıcakta vatandaşımız da çok yoruluyor. Geçenlerde bir bakanımızın açıklaması vardı, ‘Belki bir ay öne alınabilir’ diye. Yani erken seçim söz konusu değil ama sıcaklar göz önüne alınarak belki bir ay öne alınabilir. Tabii bunun kararını ben verecek değilim. 
ERKEN SEÇİM YAPIP KAÇTILAR DEDİRTMEYİZ
Özellikle Antalya bölgesindeki seçim çalışmaları için bir ay öne alınırsa biz seviniriz. Hem vatandaşımız daha rahat ortamda bizi dinler hem de biz daha rahat ortamda yapacaklarımızı ve yapmak istediklerimizi vatandaşlarımıza anlatırız. Seçimlerin bir ay önceye alınmasıyla ilgili görüşlerimizi medya aracılığınızla söylüyorum. Başta Başbakanımız olmak üzere tüm yetkililere de söyleyeceğim ama tabii seçim sadece bizi ilgilendiren bir konu olmadığı için, tüm Türkiye'yi ilgilendirdiği için geniş kapsamlı düşünülecek bir şey. Ama öyle düşünüyorum ki bir ay öne alınmasının bir mahsuru yok. Buna herhalde ‘Erken seçim yaptı, kaçtı gitti’ diyecek de yoktur. Biz iki dönemdir seçimleri zamanında yapıyoruz. 
ANTALYA HALKI DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKAR
Daha önce de cumhurbaşkanlığı seçiminde, meclis tatil olduktan sonra seçim kararı aldık. Dolayısıyla yine takvim olarak zamanında yapmış olduk. Şimdi yine 4 yılda yapacağız ama bir aya öne alınması bir şey değiştirmez. Ben böyle bir fikri savunurum ve her yerde söylerim. Başbakanımıza da bu düşüncelerimi anlatırım ve de desteklerim. Şimdi bu sıcağa ve zorluklara rağmen bölgemiz Antalya'da dolaştığımız her yerde 'Evet' yönünden, yani Anayasa paketine destek yönünden ciddi bir eğilim ve destek görüyoruz. Demek ki Antalyalıların Türkiye'de bilinen imajı hala korunuyor. Antalya, demokrasiye sahip çıkan, antidemokratik müdahalelere her zaman ters tepki veren ve demokrasinin yanında olan bir kenttir. Antalya halkı böyledir.”
TÜRK HALKININ EVET DİYECEĞİNE İNANIYORUM
Bir gazetecinin sorusu üzerine, referandumda yüzde 60'ın üzerinde ‘Evet’ oyu beklediğini söyleyen Çavuşoğlu, şöyle devam etti: “Vatandaşlar bugüne kadar daha çok başkalarının ne söylediğine bakıyordu. Gerçekten de bu Anayasa paketinin içeriğine bakan her vatandaşımız bunun bazı siyasi parti liderlerinin çizdiği tablo gibi olmadığını, Türkiye'yi demokratikleştiren, sivilleştiren, Türkiye'de herkese özgürlükler getiren ve onların özgürlüğünü Anayasa teminatı altına alan bir paket olduğunu görüyorlar. Türkiye'nin itibarını artıracak bir paket olduğunu görüyorlar.
EVET DERSEK AVRUPA'DA İMAJIMIZ YÜKSELİR
Türkiye'de vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda bu Anayasa paketinin hazırlandığını görünce tabii ki buna 'Evet' dememek için bir sebebin olmadığını, kesinlikle 'Evet' demeleri gerektiğini görüyorlar. Bu doğrultuda 'Evet' oyu her gün daha fazla artmaktadır. Ben özellikle Avrupa penceresinden baktığım zaman, bu Anayasa paketinin halk tarafından kabul edilmesini çok arzu ediyorum. Özellikle Türkiye'nin uluslararası kurumlarda da itibarını artıracağını biliyoruz. Avrupa Konseyi'nde de Türkiye'nin bir sınıf üste atlayacağını biliyoruz. Bugüne kadar yapılan çalışmalar sayesinde biz oralarda bu mevki ve makamları elde ettik.”
12 EYLÜL'Ü SİYASİ MECRAYA ÇEKİYORLAR
Referandum sürecini iktidar-muhalefet yarışına çevirmenin veya seçim havasına sokmanın yanlış olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, partilerin bu konuda bir yanlışa girdiklerini anladıklarını söyledi. Partilerin tabanlarının kendi tutumlarıyla çeliştiğini söyleyen Çavuşoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Parti tabanındaki gerçek ülkücüler, gerçek sosyal demokratçılar, bu Anayasa paketine destek veriyorlar. 12 Eylül darbesinden çeken kardeşlerimiz destek veriyor. Türkiye'nin demokratikleşmesini isteyen kardeşlerimiz de destek veriyor. Siyasi partilerin karşı çıkan yöneticileri de bunu anladı. Seçim ortamına çevirmeye çalışanlar pişman oldu. Hata yaptıklarını anladılar ama iş işten geçti. Şimdi de dönemiyorlar maalesef. Buna BDP de dahil. Boykot çalışması yaptılar.
MUHALEFET HATASINI ANLAYIP PİŞMAN OLDU
Şimdi efendim ‘Bizim istediklerimiz yapılırsa bundan vazgeçeriz’ diyorlar. Çünkü Kürt vatandaşlarımız da kesinlikle bu Anayasa paketinin Türkiye'nin demokratikleşmesi için iyi olduğunu düşünüyorlar. Onlar da kendi tabanlarını tutamıyorlar. Bu Anayasa paketi Türkiye'de yaşayan her bir vatandaşa haklar veriyor, hiç ayrım yapmadan. Dolayısıyla onlar da zor durumda kaldılar ne yapacaklarını şaşırdılar. Böylesine önemli bir demokratikleşme sürecini iktidar muhalefet yarışına çevirmek veya bir seçim havasına sokmak son derece yanlış bir stratejidir. Kamuoyunda halkın oylamasıyla yapılacak referandumda yüzde 60 'Evet' çıktığı zaman biz demeyiz ki, ‘AK Parti'nin oyu yüzde 60’ ama onlar ne diyecekler şimdi? 
CHP İLE MHP YANLIŞ HAMLELER YAPTILAR
Çünkü onlar AK Parti'nin oyuyla özdeşleştirmeye çalışıyorlar. Ama biz söylemedik. Bu başkadır. Seçim zamanında bizim yaptığımız bu Anayasa paketi de dahil tüm icraatlarımızı vatandaşlarımız değerlendirecekler ama bu Anayasa paketi oy veren veya vermeyen insanlarımıza da haklar ve özgürlükler verir. Bu çerçevede düşünülmesi gerekiyor. Maalesef siyasi partilerin bu konudaki tutumu, hem ülke hem de kendi gelecekleri açısından yanlış bir stratejiydi. Bunu fark ettiler ve de hatalarından da dönemiyorlar.”

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 06.11.2012 11:47
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349