banner468

"Et ile tırnak gibiyiz"

Gazipaşa Belediyesi’nin çiçeği burnunda AKP’li yeni başkanı Doktor Adil Çelik, ilk röportajını Yeni Alanya’ya verdi. Politika Editörü Alper Kutay’a konuşan Çelik, “Alanya ile et ve tırnak gibiyiz. Gazipaşa Havalimanı gibi ortak bir noktamız var. İnşallah önümüzdeki beş yıllık süreçte Gazipaşa Havalimanı’nı bölge turizmine yetecek seviyeye el ele getireceğiz” dedi

"Et ile tırnak gibiyiz"

Gazipaşa Belediyesi’nin çiçeği burnunda AKP’li yeni başkanı Doktor Adil Çelik, ilk röportajını Yeni Alanya’ya verdi. Politika Editörü Alper Kutay’a konuşan Çelik, “Alanya ile et ve tırnak gibiyiz. Gazipaşa Havalimanı gibi ortak bir noktamız var. İnşallah önümüzdeki beş yıllık süreçte Gazipaşa Havalimanı’nı bölge turizmine yetecek seviyeye el ele getireceğiz” dedi

17 Nisan 2014 Perşembe 23:52
banner404
-Alper KUTAY
30 Mart yerel seçimlerinde 11 bin 413 oy alarak Gazipaşa Belediye Başkanı seçilen Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) üyesi Doktor Adil Çelik, iki haftalık başkanlık sürecinde ilk röportajını Yeni Alanya Gazetesi’ne verdi. On yıllık eski başkan CHP’li Cemburak Özgenç’ten görevi devralır almaz mesaiye başlayan Başkan Çelik, makam odasının kapısını, seçimden önce verdiği sözü yerine getirerek ardına dek açtı ve görev süresi boyunca asla kapatmayacağını belirtti. Yeni Alanya Gazetesi Politika Editörü Alper Kutay’a konuşan Gazipaşa Belediye Başkanı Doktor Adil Çelik, “Seçim kitapçığımın en arkasına ‘Bu broşürü lütfen atmayın, 2019’a kadar saklayın. Çünkü ben burada verdiğim sözlerin tümünü yerine getireceğim, sizler de lütfen buradan bunu takip edin’ yazdırmıştım. Allah’ın izniyle Gazipaşa’yı önümüzdeki beş yıllık süreçte kalkındıracağız” dedi. İşte, Doktor Çelik’in görevindeki ilk röportajında verdiği çarpıcı mesajlar…

Alper Kutay (AK): Nasıl bir Gazipaşa Belediyesi bekliyordunuz, nasıl buldunuz?
Adil Çelik (AÇ): Borç sıkıntısı olan bir belediye bekliyorduk, beklediğimiz gibi de bulduk. Oldukça yüklü miktarda borcu olan bir belediyemiz var. Net rakamları bilemiyorum ama Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmeden öncesinde 80 milyon TL’ye yakın bir borcumuz var. Büyükşehre devredildikten sonra biraz düşüş oldu. 60 milyon TL’si büyükşehre devredildi. Kaybedilen Kombi Davası’ndan dolayı 5,5 milyon TL gibi kesinleşmiş bir borç daha var. Devam eden davalar var, onlardan ne kadar borç geleceğini bilmiyoruz. Sürekli alacaklı kişi ve şirketlerin avukatları arıyor telefonla. Sonuçta borçlu bir belediyemiz var. İnşallah çözeceğiz bunları, çünkü çözmek için göreve talip olduk ve halkımız da bize bu görevi layık gördü.

AK: Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin de AKP'li olması Gazipaşa’ya avantaj sağlar mı?
AÇ: Tabi, bizim için Gazipaşa-Antalya-Ankara ayakları çok önemli. Bu bizim için çok büyük bir avantaj. Antalya AKP’li olmasaydı da diğer partilerden olsaydı sıkıntı olabilirdi. Şu anda Antalya'nın da AKP’li olması ve bize destek vermesi çok büyük bir artı bizim için. Yani Gazipaşa için bu büyük bir fırsat, herkes bunu söylüyor. Yıllar önce bu fırsat gelmişti, yıllar sonra bir daha geldi. İnşallah ben ve ekibim de bunu sonuna kadar değerlendirme çabası içinde olacağız.

AK: Bu iki haftalık süreç içerisinde Antalya’nın AKP’li olmasının bir faydasını gördünüz mü? Herhangi bir maddi yardım, araç hibesi gibi?
AÇ: Bu iki haftalık süreç içerisinde geçen hafta Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi toplandı, Menderes Türel başkanımızla yüz yüze görüştük, bir kaç defa da telefon görüşmemiz oldu. İnşallah Menderes Türel başkanımız önümüzdeki hafta içerisinde buraya gelecek. Özel İdare kapandı, tüm ekipmanlar büyükşehre devredildi, bize oradan iş makinesi destekleri olacak. Kendileri de bize bunları ifade etti. Ama Gazipaşa'yı AKP'nin almasının Ankara’da çok büyük bir heyecanı ve sevinci var. Avrupa Birliği Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ve bölge milletvekillerimiz sağ olsunlar bizi aradılar, sonuna kadar yanımızda olduklarını söylediler. Özellikle Turizm Bakan Yardımcısı Sayın Abdurrahman Arıcı, bölge ve Karaman milletvekillerimiz dahi aradı. Karaman'ın Gazipaşa ile çok büyük bir bağı var, bizim sonuna kadar yanımızda olacaklarını ifade ettiler. Biz çok iyi şeyler olacağı konusunda umutluyuz. Çok uzun sürmeden bu farkı göreceğiz. Tüm Gazipaşa bunu fark edecek ama birazcık sabır lazım. Daha ikinci haftamız, mazbatayı alalı iki hafta oldu. Ben inanıyorum, bir kaç ay içinde çok güzel şeyler olacak. Ardından da çok güzel şeyleri yine basın yoluyla halkımızla paylaşacağız inşallah.

AK: Alanya ile Gazipaşa arasında en büyük ve en önemli köprülerden birisi Gazipaşa Havalimanı. Buranın büyüyüp gelişmesi için Gazipaşa'nın AKP'li olması büyük avantaj, size de büyük görevler düşüyor. Alanya'daki turizmcilere, esnafa ve insanlara verebileceğiniz mesajlar var mı?
AÇ: Sayın Başbakanımız Gazipaşa’ya geldiği zaman buranın resmi açılışını yaptı ve havalimanı Sayın Başbakanımızın himayesi altına girdi. Bu, havalimanının çok hızlı büyüyeceği ve gelişeceği anlamına gelmektedir. Terminal binamız bitmek üzere, Mayıs'ın 16'sı gibi bitiyor. 1,5 milyon yolcu kapasiteli bir terminalimiz olacak, pistimizin uzama işlemleri sürüyor. Bunun için de gerekli yerlere talimatlar verilmiş, pistimiz 500 metre daha uzayacak. Son aldığım bilgilere göre önümüzdeki günlerde Onur Air, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Gazipaşa Havalimanı’na sefer düzenlemeye başlayacak. Hatta ilk seferine bizler de konuk olarak davet edildik. Bir kaç havayolu şirketinin daha görüşmeler yaptığını, Türk Hava Yolları’nın (THY) girişim başlattığını duyduk. Gazipaşa Havalimanı Sayın Başbakanımızın himayesi altına girdikten sonra bu hızlı büyüyüşüyle, Gazipaşa'da çok hızlı gelişmeler olacak. Baş döndürecek hızda gelişmeler olacak, bize gelen yatırımcılardan da biz bunu anlıyoruz. Antalya'dan, İstanbul'dan ve Ankara'dan birçok yatırımcı bizi aradı. Biz buraya yatırım yapmak isteyen herkese her türlü konuda yardıma hazırız. Onlar buraya yatırım yapacak, şehrin gelişmesine yardımcı olacak, biz de bu yatırımların önünü açarak Gazipaşalı gençlerin Gazipaşa’da iş bulmasına, analarının ve çocuklarının dizinin dibinde oturmasına yardımcı olacağız. Gazipaşa’ya gelmek isteyen turizmcilere sonuna kadar yardıma hazırız. Gazipaşa'da turizm konusunda baş döndürücü bir gelişme olacak, bu konuda çok eminim.

AK: Havalimanı yolunda son durum nedir? Yeni ve sürpriz gelişmeler olacak mı?
AÇ: Seçim çalışmalarımızın son günlerinde Turizm Bakan Yardımcısı Sayın Abdurrahman Arıcı, seçim maratonunda bize konuk olmuştu. Seçimden sonra da bizleri arayarak havaalanı yolunun turizm yolu olarak, Turizm Bakanlığı’ndan istimlak bedelleri dâhil olmak üzere bize her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. Önümüzdeki günlerde Gazipaşa Kaymakamı Sayın Muhittin Pamuk ve teknik ekibimizle birlikte eski güzergâhtan, yoksa yeni bir güzergâh belirleyerek Gazipaşa'ya yakışır bir turizm yolu yapmayı düşünüyoruz. Bu konuda çalışmaları hızlı bir şekilde başlatacağız. Bu da Turizm Bakanlığı'nın ve elbette Sayın Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı’nın bizlere bir müjdesi ve hediyesi olacak. Gazipaşa'da seçimden önce ne söz verdiysek, önümüzdeki süreçte inşallah hepsini bir dahaki seçim dönemine kadar yapacağız. Zaten benim bir seçim propagandam var. Verdiğim sözleri tutamazsam bu koltukta oturmayacağım. Koltuğa ihtiyacım yok. Bunu gerek Gazipaşa’daki gerekse AKP’deki herkes çok iyi biliyor. Biz verdiğimiz sözleri mutlaka ama mutlaka tutacağız.

AK: Makam koltuğunu da gelirken kendiniz getirmişsiniz?
AÇ: Evet, makam koltuğumuzu kendimiz satın aldık geldik. Faturası benim adıma, artık hiç bir zaman ‘Gazipaşa Belediyesi'nin koltuğu haczedildi’ gibi şeyleri kimse duymayacak, görmeyecek.

AK: Makam odanızın kapısı da sürekli açık. Hep açık mı kalacak?
AÇ: Kapı hep açık, hiç bir zaman da kapanmayacak. Gazipaşalılar beni çok iyi biliyor. 14 yıldır ben burada aile hekimiyim. Biz hiç sağlık ocağında kapıları kapatmadık, telefonlarımız da öyle oldu. Şu anda telefonlarımızda seçime girerken kayıtlı 2.100 civarında telefon vardı. Seçimde 10 bin kart dağıttık ve şu anda 3.485 kayıtlı insan var. Ben bekliyorum, 4-5 ay içerisinde bu rakam en az 7 bine çıkacak.

AK: Peki telefonlara direkt siz mi cevap vereceksiniz? 
AÇ: “Evet, hepsine ben cevap vereceğim. Veremediklerime ertesi gün dönüyorum, gece 12'de dönüyorum, mesaj atıyorum. Tabi ki belediyemizin ikinci bir telefonu daha var, onu da insanlara vereceğiz ama bana ulaşmak isteyen insanlar kişisel numarama her zaman ulaşacak. Ben bu telefonu hiç bir zaman bir danışmanıma vermeyeceğim. Bugüne kadar vermedim, bundan sonra da vermeyeceğim. Bu hiç değişmeyecek, hep aynı kalacak.

AK: Gazipaşa Belediye Başkanı olarak ilk röportajı Yeni Alanya’ya verdiğiniz için çok teşekkür ederim.
AÇ: Ben de buraya kadar gelerek bizim sesimiz olduğu için sizin şahsınızda tüm Yeni Alanya Ailesi’ne, Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sayın Mehmet Ali Dim’e ve Alanya medyasına teşekkür ederim.

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 17.04.2014 23:57
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349