banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Erdoğan'dan Nurculuğa darbe

Gazeteci Yazar Hasan Cemal, T24 sitesindeki köşesinde Risale-i Nur Külliyatı'nın devletleştirilmesi meselesini Erdoğan'ın "Nur'a darbesi" olarak yorumladı

POLİTİKA 23.07.2014, 16:57 23.07.2014, 16:01
Erdoğan'dan Nurculuğa darbe
banner404
"DEVLETLEŞEN Erdoğan’ın ‘ben yaptım oldu’ düzeninde Nur’a da darbe!" başlıklı yazısında Hasan Cemal, "Karmakarışık bir dönemden geçiliyor. Murat Belge’nin dün Taraf’taki yazısında şu cümle ilginçti: “Tamamen keyfî bir dönem yaşıyoruz: Tayyip Erdoğan yapıyor, oluyor.” Erdoğan, bu ben yaptım oldu düzenini sürekli kılmanın peşinde. Devletleşiyor!
Kaç zamandır ‘devletleşirken’ de her şeyi kendi denetime almaya, yani ‘devletleştirme’ye çalışıyor. Bunu, sivil despotluk ya da tek adamlık diye tarif edebilirsiniz. Örneğin, son olarak Risaleleri de devletleştirme yolunda adımlar atıyor Erdoğan. Bu tutumun demokratik hak ve özgürlüklere aykırılığı umurunda bile değil. Çünkü o devlet artık!" ifadelerini kullandı.
 Hasan Cemal yazısının devamında hükümetin bu icraatini, "Risale-i Nur’un yayın hakkını ‘devlet tekeli’ne almak ne demek? Düşünce özgürlüğünün ihlali demek!" şeklinde yorumladı.

HASAN CEMAL'İN YAZISININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ
KAYNAK: rotahaber.com
Yorumlar (0)