Erdoğan uyardı: Rekabeti seçim sürecine yansıtmayın

AKP İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinde adayların ve aday adaylarını birbirleri arasındaki rekabeti seçim sürecine yansıtmaması konusunda uyardı.

Erdoğan uyardı: Rekabeti seçim sürecine yansıtmayın
banner404

CUMHURBAŞKANLIĞI seçimlerinde sandık güvenliği için, "Yüksek Seçim Kurulu'nun önünde oturacağız" diyen CHP'nin adayı Muharrem İnce'ye yönelik olarak konuşan Erdoğan, "Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde seçim kurullarımzıı tehdit eden adayı unutmuş değiliz" dedi.

ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI ŞÖYLE:

'Aday belirleme sürecinde yaşanan her şey geçmişte kalmıştır. Bu dönemdeki adaylarımızın ve adaya daylarımızın rekabetini seçim sürecine yansıtmayacağından eminim. Aksi yönde davrananlar olursa zaten bunlar hiçbir zaman Ak Partili olmamış, olamamış demektir. Benim istediğim olursa eyvalla, olmazsa yallah diyenleri AKP'li değidlir. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde seçim kurullarımzıı tehdit eden adayı unutmuş değiliz. 'Yüksek Seçim Kurulu'nun önünde oturacağız' diyenleri unutmuş değilim. AK Parti'nin 10 milyon 337 bin üyesinden 504 bininin seçmen kütüklerinde kaydını bulamadık. Bir ilçeye yerleşen kişiye teşkilatımzıın 'Hoşgeldin' ziyareti yapması, seçme hakkı elde eden gençleri siyasete davet etmesi bize güç kazandırır. Bu rakamların hepsi önemlidir ve seçimlerde farkı ortaya koymamızda önemlidir. Bu konuda detaylı çalışmanızı istiyorum.Bizim için 31 Mart seçimleri belediyecilikte 25 yıllık bir tecrübenin zirvesi olacaktır. '

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472