Erdoğan Antalya'ya geliyor: MHP’li Yücel de davet edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 12 Ocak Cumartesi günü Antalya’ya gelerek Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Menderes Türel’le birlikte 16 ilçenin adayını açıklayacağı, MHP’li Adem Murat Yücel’in de toplantıya davet edileceği öğrenildi

Erdoğan Antalya'ya geliyor: MHP’li Yücel de davet edildi
banner404

Haber: Alper KUTAY

CUMHUR İttifakı'nın yerel seçimler için yürüttüğü çalışmalarda sona gelinirken, 30 büyükşehirde ittifak yapılacağı kesinleşti. 30 büyükşehirdeki 519 ilçe belediyesi mercek altına alındı ve daha önce açıklanmayan 25 ilçede MHP, 14 ilçede ise Ak Parti adayları desteklenecek. Cumhur İttifakı'nın yerel seçimler için yürüttüğü çalışmalarda sona gelinirken, 30 büyükşehirde ittifak yapılacağı kesinleşti. 30 büyükşehirdeki 519 ilçe belediyesi mercek altına alındı ve iki partinin bu ilçelerdeki oy oranlarına bakılarak dağılıma gidildi.
30 BÜYÜKŞEHİRDE İTTİFAK KARARI
Cumhur İttifakı, 31 Mart yerel seçimleri için çalışmalarını sürdürüyor. Ak Parti'den Mehmet Özhaseki ve MHP'den de Sadir Durmaz'ın yürüttüğü çalışmada sona gelindi. İki partinin 30 büyükşehirde ittifak yapması kesinleşti. Bu büyükşehirlerden 27'sinde Ak Parti aday çıkaracak, 3'ünde ise MHP'nin adayı desteklenecek. Büyükşehirlerin tamamlanmasıyla beraber buraların ilçeleri üzerinde de çalışmalar yapıldı. Özellikle 30 büyükşehirdeki 519 ilçe belediyesi mercek altına alındı. İki partinin bu ilçelerdeki oy oranlarına bakılarak dağılıma gidildi.
ANTALYA’DA ÜÇ İLÇE MHP’NİN OLDU
Bu çerçevede Antalya'da; Aksu, Serik ve Alanya, Aydın'da; Efeler, Karacasu, Söke, Germencik, İncirliova, Karpuzlu, Nazilli, Balıkesir'de; Ayvalık, Edremit, Bursa'da; Mudanya, Eskişehir'de Çifteler ve Mihalıççık, Gaziantep'te; Oğuzeli ve Karkamış, Kayseri'de; Özvatan, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Muğla'da; Bodrum ve Ortaca, Trabzon'da da Çarşıbaşı ve Şalpazarı ilçelerinde MHP'nin destekleneceği belirtiliyor. Öte yandan iddiaya göre Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 12 Ocak Cumartesi günü Antalya’ya gelerek Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Menderes Türel’le birlikte 16 ilçenin adayını açıklayacağı, MHP’ye bırakılan 3 ilçenin başkan adaylarının da bu tanıtım toplantısına davet edileceği öğrenildi.
YÜCEL’LE TÜREL’İ SAHNEDE BULUŞTURACAK
Erdoğan’ın kürsüye MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy ve Ak Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş ile MHP’li Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i de davet edip, Alanya’daki Ak Partililere, “Başkan Yücel’e tam destek verin” mesajı vereceği de gelen haberler arasında.


 

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2019, 20:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479