banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

''Enerjide rekor tüketim yaptık''

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, enerji tüketiminde Türkiye Cumhuriyeti tarihinin rekorunun kırılarak, bir günde 818 milyon kilovat saatlik enerji tüketildiğini açıkladı

POLİTİKA 14.08.2014, 17:48 14.08.2014, 16:57
''Enerjide rekor tüketim yaptık''
banner404
 AKDENİZ Elektrik Bölge Dağıtım Toplantısı'na katılmak üzere önceki gün Antalya'ya gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Vali Sebahattin Öztürk'ü makamında ziyaret etti. Valilik Şeref Defteri'ni imzalayan Bakan Yıldız'a, Vali Öztürk tarafından Döşemealtı Halısı hediye edildi. Ziyarette konuşan Bakan Yıldız, Türkiye genelinde önceki gün 818 milyon kilovat saatlik enerji tüketimi olduğunu, bunun Türkiye Cumhuriyeti tarihinin rekoru olduğunu söyledi. Bu tüketimin birçok ülkenin 3-4 aylık tüketimine denk geldiğini aktaran Bakan Yıldız, “Çok nadirdir, 40 bin megavatın üzerine çıktık. Türkiye'nin gücü 66 bin megavat civarında. Enerjide 5-6 bin megavatlar civarında arz fazlamız var. Bir sıkıntımız yok” dedi.
TÜREL: ENERJİ ÜRETMEK İSTİYORUZ
Antalya'ya 12 yılda yaklaşık 1 milyar TL'lik enerji yatırımı yaptıklarını söyleyen Bakan Yıldız, Antalya Valiliği'nin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı AKP’li Menderes Türel'i de makamında ziyaret etti. Bakan Yıldız, Türel'in makamında turunç reçelinin tadına baktı. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, belediye olarak sadece enerji tüketen değil, üreten bir belediye olmak istediklerini anlattı. Bakan Yıldız daha sonra Avrupa Birliği (AB) Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ tarafından Antalya'da düzenlenen bölge toplantısına katıldı. Bölgedeki enerji yatırımcısı şirket temsilcileri ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin yer aldığı toplantıda, Antalya, Burdur ve Isparta illerindeki enerji sorunları ve çözüm önerileri gündeme geldi.
Yorumlar (0)