Emir komuta İlyas Şirin'de

Güney'in ardından Büyükşehir Alanya Hizmet Birimi'nde emir komuta İlyas Şirin'e geçti. Büyükşehir Belediyesi, deneyimli bir isim olan Şirin'in bu görevin altından başarıyla kalkacak donanımda olduğunu vurguladı

Emir komuta İlyas Şirin'de
banner404

Haber: Alper KUTAY

İÇİŞLERİ Bakanlığı, 30 Büyükşehir Belediyesi'nde görev yapan tüm koordinatörlerin görevine son verdi. 2014'te yürürlüğe giren Büyükşehir Yasası ile birlikte Antalya Büyükşehir Belediyesi ilçelerde hizmetlerin halka en yakın noktadan sunulması amacıyla teşkilatlandı. İlçelerde, ilçe belediyeleriyle eşgüdümün sağlanması için koordinatörlükler kuruldu. Bu doğrultuda ilçelerde Büyükşehir Koordinatörlükleri ve şube müdürlükleri açıldı. Koordinatörlerin, çalıştıkları süre zarfında Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinin halka ulaştırılmasında ve halkın taleplerinin Büyükşehir’e iletilmesinde büyük bir gayret ve başarıyla hizmet verdikleri belirtildi. Ancak İçişleri Bakanlığı tarafından 2 Mart tarihinde çıkarılan yönetmelikle koordinatörlükler kaldırıldı ve bu karar 30 Büyükşehir Belediyesi'ne İçişleri Bakanlığı tarafından duyuruldu. Antalya Büyükşehir Belediyesi, 9 Mart Cuma günü itibariyle koordinatörlerin görevine son verdi.
GÖZLER İLYAS ŞİRİN'E ÇEVRİLDİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, geçtiğimiz Cuma günü koordinatörlerle toplantı yaparak hizmet süresince gösterdikleri üstün gayret ve başarılardan dolayı teşekkür etti. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde 2014'ten bu yana koordinatör olarak görev yapan eski Ak Parti İlçe Başkanı Hüseyin Güney'in de görevine son verildi. Güney'e önümüzdeki dönem yeni bir görevlendirme yapılıp yapılmayacağı merak konusu olurken, sadece Büyükşehir Koordinatörlüğü makamlarının kaldırıldığı, ancak aralarında Alanya Hizmet Birimi'nin de bulunduğu pek çok ilçedeki birimlerin görevlerine devam edeceği öğrenildi. Alanya Hizmet Birimi Müdürü İlyas Şirin'in görevinin başında olduğu, bundan sonra direktiflerin koordinatörler yerine direkt Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden alınacağı da gelen haberler arasında.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner517

banner516

banner470

banner477

banner452

banner449

banner487

banner481

banner472

banner479