banner468

Düşün artık yakasından

Belediye Meclisi’nde komisyonlara üye seçimi sırasında bağımsız üyelerin görev alamayacağını söyleyen AK Parti Grup Başkanı Mustafa Berberoğlu ile MHP’li İbrahim Görüş arasında atışma yaşandı. Berberoğlu’nun, “Biz havadan inmedik, seçildik. Çoğunluk bizdeyse komisyonda en çok bizim görev almamız gerek” sözüne öfkelenen MHP’li Görüş, “Ülkeyi kaosa sürüklediğiniz yetmedi, şimdi de Belediye Meclisi’ni karıştırıyorsunuz. Bir yıldır Sipahioğlu’na muhalefet etmek için yapmadığınızı bırakmadınız. Artık yeter, düşün artık Sipahioğlu’nun yakasından” diye bağırdı.

Düşün artık yakasından

Belediye Meclisi’nde komisyonlara üye seçimi sırasında bağımsız üyelerin görev alamayacağını söyleyen AK Parti Grup Başkanı Mustafa Berberoğlu ile MHP’li İbrahim Görüş arasında atışma yaşandı. Berberoğlu’nun, “Biz havadan inmedik, seçildik. Çoğunluk bizdeyse komisyonda en çok bizim görev almamız gerek” sözüne öfkelenen MHP’li Görüş, “Ülkeyi kaosa sürüklediğiniz yetmedi, şimdi de Belediye Meclisi’ni karıştırıyorsunuz. Bir yıldır Sipahioğlu’na muhalefet etmek için yapmadığınızı bırakmadınız. Artık yeter, düşün artık Sipahioğlu’nun yakasından” diye bağırdı.

05 Mayıs 2010 Çarşamba 00:00
Düşün artık yakasından
banner404
 ALANYA Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı toplantısı dün Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu başkanlığında gerçekleştirildi. CHP’li Nilüfer Sadullahoğlu dışındaki tüm üyelerin eksiksiz olarak katıldığı toplantının başlangıcında Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu’na, Alanya tanıtım ve ekonomisine katkılarından ötürü teşekkür plaketi verildi. Plaket töreninin ardından çeşitli komisyonlara üye seçimine geçildi. Beş üyeden oluşacak Turizm Komisyonu’na Bağımsız üyelerden Füsun Dizdaroğlu Kısaarslan ile Fevzi Alaaddinoğlu, AK Parti’den Eray Erdem, Kerim Bulut ve Erol Fazlıoğlu oy çokluğu ile seçildi. 
BERBEROĞLU SEÇİME İTİRAZ ETTİ
Kültür ve Sanat Komisyonu üyelerinin seçimine geçilmeden önce AK Parti Grup Başkanı Mustafa Berberoğlu Bağımsız üyelerin komisyonlara seçilmesine itiraz etti ve bunun yasal olarak mümkün olmadığını söyledi. CHP’li Serdar Noyan ise geçen ayki Meclis oturumunda aynı konuyu gündeme getirdiklerini ancak İmar ile Plan Bütçe Komisyonu’na üye seçilirken AK Partililerin sesini çıkarmadığını, ancak bugün aynı karara itiraz ettiklerini söyledi. Noyan, “Bize göre bu Meclis’e seçilen her üye tüm komisyonlarda görev alabilmelidir. Biz bunda hiçbir sakınca görmüyoruz. Dün ak diyenler bugün kara diyor, kara diyenler de ak diyor. Artık kim hangi partiden olduğuna, nereyi savunduğuna karar vermelidir” şeklinde konuştu. 
SİZDE SİPAHİOĞLU FOBİSİ Mİ VAR
MHP’li İbrahim Görüş’ün konuşması sırasında ise Meclis gerildi. Görüş, “Ben bu AK Partililerin yaptıklarına hiçbir mana veremiyorum. Bir yıldır bir Hasan Sipahioğlu rahatsızlığı yaşıyorsunuz. Hasan Bey dün ANAP’taydı, bu yaptıklarınızı anlayışla karşılıyorduk. Ama artık Hasan Sipahioğlu ile aynı partidesiniz. AK Parti olarak ülkeyi gerdiğiniz yetmedi, şimdi de Belediye Meclisi’ni mi germek istiyorsunuz. Bir yıldır MHP olarak Hasan Sipahioğlu ile AK Partililerin arasını yapmak için uğraşıyoruz ama maalesef hala Hasan Sipahioğlu fobisinden kurtulamamışsınız. Türkiye’yi ayrışma kamplarına böldünüz, Alanya’da da bunu mu yapmak istiyorsunuz. Sipahioğlu’nun aldığı kararlardan, diğer Meclis üyelerinin de komisyonlarda görev almalarından niye bu kadar rahatsız oluyorsunuz, anlamak mümkün değil. Buyurun, tüm komisyonlar sizin olsun, hepsinde siz görev yapın” dedi. 
SİPAHİOĞLU MÜDAHALE ETMEK ZORUNDA KALDI
İbrahim Görüş’ün bu sözleri üzerine konuşmak isteyen AK Parti Grup Başkanı Mustafa Berberoğlu’na Meclis Başkanı Hasan Sipahioğlu müdahale etti. Sipahioğlu, “Burada Meclisin başı benim. Yanıt vermenize gerek yok” dedi. Söz almadan AK Partililere doğru laf atan Görüş ise “Ne uzatıyorsunuz kardeşim, gerçekleri konuşunca niye kızıyorsunuz” diye bağırdı. Berberoğlu’nun itirazı üzerine bağımsız üyelerin de komisyonlarda görev alabilmeleri için oylama yapıldı. Yapılan oylamada, bağımsızlar ve muhalefetin de komisyonlarda görev almaları oy çokluğu ile reddedildi. 
BİZ HAVADAN BURAYA İNMEDİK
Görüş’e yanıt vermek isteyen ve yeniden söz alan AKP’li Mustafa Berberoğlu, “İbrahim Bey, biz buraya havadan inmedik. Halkın önüne bir sandık konuldu ve bizler buraya seçilerek geldik. Seçilmiş olduğumuz için de komisyonlarda çoğunluk bizde olduğundan ötürü bizim sayısal üstünlük kurmamız gerek. Bakın, Hasan Sipahioğlu da seçilerek geldi. Biz diyor muyuz, belediye başkanlığını bir yıl CHP, bir yıl MHP, bir yıl AKP yapsın diye. Çünkü halk başkanlık görevini Hasan Bey’e, Meclis üyeliği görevini de bize verdi. 5 kişilik komisyonlarda en az üç üyenin AKP’den olması yasal zorunluluk. Bunu uygulamazsak asıl o zaman görevimizi yapmamış sayılırız” şeklinde konuştu. 
KOMİSYONLAR AKP VE BAĞIMSIZLARDAN OLUŞTU
Yapılan hararetli konuşmaların ardından Kültür ve Sanat Komisyonu üyelerinin seçimine geçildi. Komisyona bağımsız üyelerden Alper Birer ile Hüseyin Özenoğlu, AKP’den ise Ali Sinanoğlu, Samet Uğurlu ve Rabia Cihan Aydoğan seçildi. Cadde ve Sokak İsimleri Tespit Komisyonu’na ise bağımsız üyelerden Tevfik Darı ile Fevzi Alaaddinoğlu, AKP’den ise Hüseyin Girenes, Samet Uğurlu ve Hüsnü Akçalıoğlu seçildiler. Ulaşım Komisyonu’na bağımsız üyelerden Kemal Babaoğlu ve Mustafa Küçüker, AKP’den ise Kerim Bulut, Serhat Kayış ve Adil Okur seçildiler. 
KAMP MERKEZİ MAHKEMELİK OLDU
Gündemde yer alan Avrupa Plaj Voleybolu Kamp Merkezi’nin durumu ile ilgili olarak konuşan Meclis Başkanı Hasan Sipahioğlu, “Bu konu, o bölgede ikamet eden bir vatandaşın Alanya Belediyesi’ni mahkemeye vermesi nedeniyle şu anda yargıya intikal etmiş durumda. Bana göre bu konuda şimdi karar almayalım, mahkeme sonucunu bekleyelim” dedi. CHP’li Serdar Noyan ise Avrupa Plaj Voleybolu Kamp Merkezi ile ilgili kamuoyunda yanlış anlaşılmalar olduğunu, bu nedenle (o sırada mecliste bulunan) Türkiye Voleybol Federasyonu Plaj Voleybolu Komitesi Üyesi Hilmi Tokuş’un Meclis’e bilgi vermesini talep etti. 
İDDİA EDİLDİĞİ GİBİ OTEL YAPILMAYACAK
Konu hakkında Meclis üyelerine bilgi veren Hasan Sipahioğlu ise şu anda Milli Egemenlik Stadyumu’nun arkasında olan boş arazinin 1984 yılında turizm alanı olarak tahsis edildiğini, bölgeye Avrupa Plaj Voleybolu Kamp Merkezi yapılması için Türkiye Voleybol Federasyonu ile anlaşma yapıldığını, ancak bölgede ikamet eden bir vatandaşın ‘Manzaram kapanacak’ endişesiyle kendilerini mahkemeye verdiği için projenin askıya alındığını kaydetti. Sipahioğlu, “Bu alana sanıldığı gibi otel veya benzeri bir turistik tesis yapılmayacak. Burası bir kamp merkezi olacak. Kış aylarında en büyük sorunumuz olan yeterli turist potansiyeline bu ve benzeri tesislerle ulaşabilmeyi hedefliyoruz. Bu tesisi de bu nedenle çok önemsiyoruz” dedi. 
MECLİSİ BİLEREK YANILTIYORSUNUZ
Konu hakkında söz alan ve AK Parti’ye laf atan MHP’li İbrahim Görüş, “Biz Türk adaletine güveniyoruz. Biz bazı siyasi partiler gibi Türk adaletini yıpratan değil destekleyen bir partinin mensubuyuz” şeklinde konuştu. AK Parti Grup Başkanı Mustafa Berberoğlu, bu alanın imarı konusunda 2007’de değişiklik olduğunu söyleyince devreye Hasan Sipahioğlu girdi. Sipahioğlu, “Meclisi yanlış bilgilendiriyorsunuz” derken, Bağımsız Üye Kemal Babaoğlu, “Lütfen gerçekleri konuşun, halkı kandırmayın” diye seslendi. 
AKP YİNE İKİ FİRE BİRDEN VERDİ
Avrupa Plaj Voleybolu Kamp Merkezi konusunda karar alınmaması ve mahkeme sonucunun beklenmesi konusu oylamaya sunuldu. 14 üye mahkeme sonucunun beklenmesini kabul ederken, AKP’li 10 üye ise kararı reddetti. AK Partili 10 üye Sipahioğlu’nun görüşünün aksine tavır sergilerken, Hüsnü Akçalıoğlu ile Kadriye Görücü verdikleri kararla Sipahioğlu’na tam destek verdiler. Yapılan konuşmaların ardından gergin geçen Meclis saat 16.00 sularında sona erdi.

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 10.12.2012 14:37
Anahtar Kelimeler:
düşün artık yakasından
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349