banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Dünya neden sessiz

AB Bakanı Çavuşoğlu, İsrail’in Gazze’ye saldırısını eleştirerek, “Bugün Avrupa Birliği ülkelerine bakıyoruz, anlamaz bir şekilde İsrail’in yanında olduklarını söylüyorlar. Galiba yıllar önceki icraatlarından suçluluk duyuyorlar” dedi

POLİTİKA 21.07.2014, 00:01 20.07.2014, 23:10
Dünya neden sessiz
banner404
 ADALET ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim ofisi Antalya’nın Kepez ilçesinde, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AKP Antalya İl Başkanı Mustafa Köse ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Kepez Seçim Ofisi’nin açılış töreninde konuşan Bakan Çavuşoğlu, 10 Ağustos seçimlerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı desteklemek için sembolik ofisin açılışını gerçekleştirdiklerini kaydetti.
İFTAR DAVETİNE 22 BİN KİŞİ KATILMIŞ
Bu seçim ofisinin 30 Mart yerel seçimlerinde Türel ve Tütüncü’ye iyi geldiğini hatırlatan Bakan Çavuşoğlu, “İnşallah 10 Ağustos’ta Cumhurbaşkanı seçimlerine de iyi gelecek. Başbakanımız Antalya’daydı, sıcağa rağmen, Ramazan Ayı’na rağmen yine büyük bir mitingi gerçekleştirdik. Ardından iftar programına katıldık. Büyük bir alan, çok güzel hazırlanmış, sayısı 22 bindir. Millet 22 bini bir seçimde bile hayal edemez, bizim kardeşlik iftarımıza 22 bin hemşerimiz geliyor. Antalyalı olmakla gurur duyuyoruz. O günkü coşkunuz için de teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
‘CNN NEDEN CANLI YAYIN YAPMIYOR’
İsrail’in Gazze saldırısına da değinen Bakan Çavuşoğlu, “İçinde bulunduğumuz şu coğrafyada zulümler var, savaşlar var, terör var. Bakınız Filistin’de bir zulüm var, gözyaşı var, Filistin’de katledilen bebekler, çocuklar kadınlar var. Ama dünya susuyor, insan hakları savunucuları konuşamıyor, oysa en temel insan hakkı yaşama hakkıdır. İki ağaç kesilecek diye gösteri yapanlara 8 saat canlı yayın yapan CNN İnternational, bugün Gazze’deki katliamı gösterme cesaretini gösterebiliyor mu? Hayır. Çünkü orada masum, zavallı, kimsesi olmayan çocuklar, kadınlar katlediliyor. Onların umurunda değil” dedi.
‘BİR TEK BAŞBAKAN KARŞI DURUYOR’
Bugün Avrupa Birliği ülkelerine baktıklarında anlamaz bir şekilde İsrail’in yanında olduklarını gözlemlediklerimi söyleyen Bakan Çavuşoğlu, “Galiba yıllar önce yaptıklarından dolayı hissettikleri suçluluk psikolojisinden dolayı bu tavrı aldıklarını düşünüyorum. Aksi takdirde vicdanı olan hiç kimse böyle bir zulmün yanında olmaz. En ufacık zerre kadar insanlık duygusu olan, vicdanı olan bir kişi ya da bir ülke böyle bir zulmün arkasında durmaz, duramaz. İşte tüm dünya suskunken, sesini çıkaramazken, ‘Bu bir katliamdır, bu katliamı tanımıyoruz ve durmasını istiyoruz’ diyen tek bir lider var, o da Allah’a şükür ki bizim liderimiz” diye konuştu.
Yorumlar (0)