banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

"‘Dünya Gazze’ye çifte standart uyguluyor"

AB Bakanı Çavuşoğlu, İsrail'in Gazze saldırısına Avrupa'nın tutumuyla ilgili, “Avrupa ülkeleri çifte standart uyguluyor ve ikiyüzlülük içinde” dedi.

POLİTİKA 23.07.2014, 18:38 23.07.2014, 18:12
"‘Dünya Gazze’ye çifte standart uyguluyor"
banner404
AVRUPA Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, AKP Şişli İlçe Başkanlığı’nın Halide Edip Adıvar Mahallesi'nde düzenlediği sokak iftarına katıldı. Vatandaşla birlikte oruç açmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Çavuşoğlu, İsrail'in Gazze'ye saldırılarını değerlendirdi. İsrail'in Gazze'ye yönelik operasyonlarının orantısız ve bir o kadar da acımasız olduğunun altını çizen Bakan Çavuşoğlu, “Tabii ki Filistinli kardeşlerimiz için büyük üzüntü ve acı içindeyiz. Ramazan Ayı’nın beraberlik ve paylaşma ayı olduğunun bilinciyle iftarlarımızı halkımızla birlikte geçirmeye özen gösteriyoruz” dedi. Gazze'ye karşı yürütülen askeri operasyonlar karşısında Avrupa'nın sessiz kalmasını vicdansızlık olarak değerlendiren Bakan Çavuşoğlu, “Avrupa ülkeleri çifte standart uyguluyor ve ikiyüzlülük içinde. Çünkü insanların yaşama hakkına saygı duymayanlar ‘Ben insan hakları savunucusuyum’ diyemezler” dedi.
‘GAZZE’DE İNSANLIK DRAMI YAŞANIYOR’
Gezi olaylarında insanların protesto haklarını savunanların bugün Avrupa'da soykırıma karşı ses yükselten insanlara yasaklar koyduklarını belirten Bakan Çavuşoğlu, Avrupa'nın her olayı kendi menfaatlerine göre yonttuğunu söyledi. Bakan Çavuşoğlu, “Yaşananların bu dünyada olmasa da ahrette mutlaka bedeli ödenecektir. Bu bir insanlık dramı, yapılan katliamı politize etmememiz gerekir. Siyasi düşünmememiz lazım. Hele hele çıkar dengesi asla gözetmemeliyiz. Bu zulmü kim yaparsa yapsın hepimiz karşısında olmalıyız. Siz gezi olaylarında ‘İnsan hakları’ diyeceksiniz. Ülkemizi polisi ile eleştireceksiniz. Bugün kendi halkınıza protestoları yasaklayacaksınız. Hiç kusura bakmayın” ifadelerini kullandı. Vatandaşlarla selamlaşan Bakan Çavuşoğlu akşam namazını kılmak için camiye gitti.
Yorumlar (0)