banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Davutoğlu'na SP'den ağır eleştiri

CHP’li Yeşildal’ın hedefinde AKP’li Berberoğlu, SP’li Sarıca’nın hedefinde ise Bakan Davutoğlu vardı

POLİTİKA 03.08.2014, 18:00 03.08.2014, 17:52
Davutoğlu'na SP'den ağır eleştiri
banner404
CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) eski Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Ertuğrul Yeşildal, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu’nun, “Çatı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu Türkiye’yi tanımıyor” sözlerine yanıt verdi. Yeşildal, “Türkiye’yi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tanıyor da ne oluyor, bir faydası mı var? Başbakan Erdoğan’ı dünya daha iyi tanıyor. ‘Diktatör’ diyor. Cani olarak tanınmaktansa tanınmamak daha iyidir. Ethem Sarısülük, Abdullah Cömert, Mehmet Ayvalıtaş, Mustafa Sarı, İrfan Tuna, Selim Önder, Zeynep Eryaşar, Medeni Yıldırım, Ahmet Atakan, Serdar Kadakal, Berkin Elvan, Elif Çermik ve Uğur Kurt. Bu isimlerin katilini dünya âlem çok iyi biliyor” dedi.
‘BEŞ SAAT YAYLADA NE YAPTIN?’
Öte yandan Saadet Partisi (SP) İlçe Başkan Yardımcısı Hüseyin Sarıca’nın hedefinde ise geçen hafta sonu gizlice Söbüçimen Yaylası’na gelerek Avrupa Birliği (AB) Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun babası Osman Çavuşoğlu’nu ziyaret ettiği ileri sürülen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu vardı. Sarıca, yaptığı açıklamada, “İslam dünyasında bu kadar yangın varken, Dışişleri Bakanı Sayın Davutoğlu 5 saat Söbüçimen Yaylası’nda Osman Çavuşoğlu’nun konuğu olarak zaman ayırabiliyorsa, bu benim Dışişleri Bakanım olamaz. Hatırlayın. Rahmetli Erbakan Hoca, Saddam Hüseyin’e ‘Kuveyt'e girme’ diye 22 gün 22 gece mücadele vermişti. Şimdi bütün sınır komşularımızda savaş var, kan var, gözyaşı var, Sayın Bakan yaylada 5 saat zaman geçirebiliyor. Allah sonumuzu hayreylesin” diye konuştu.
Yorumlar (1)
mehmet özdemir 5 yıl önce
Evinde bir gece daha kalamayan çocuklarını bile görme fırsatı bulamayan Torosların yiğidi Sayın bakanımız Davutoğlu Bayram vesilesi ile geldiği memleketine Taşkent ten Söbü çimenderı de 5 saat kalmış.oranın havasını toros ların kokusunu almış ziyaret yapmış.çok mu yani.Yazık.kuş gibi bir durduğu yerde durmayan zalimlerin yanda olan sayın bakanımiz yaptıği icraatları görmüyorsanız asıl Size yazıklar olsun.Sayın Bakanım siz ZALİMLERİN YANDA DURUN KONYA BİZE EMANET.Bende bir konyaliyim.