banner468

Darısı Gazipaşa’nın başına

Başbakan Erdoğan, Antalya Havalimanı İç Hatlar Terminali ve Antalya-Kemer-Tekirova Bölünmüş Yolu Tüneller Bölgesi ortak açılış törenine katıldı. Antalya Alanya yolunun 1993 yılından beri inşaat olduğunu, yolu kendilerinin bitirdiğini söyleyen Erdoğan, “Bizzat kontrollerini ben yaptım. Gidip gelmezsem, bunlar da yerinde durabilirdi” dedi. Başbakan Erdoğan, Antalya’da kendisini karşılayan Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu’na Gazipaşa Havaalanı’nın son durumunu sordu. Sipahioğlu’ndan “Hiçbir ilerleme yok” yanıtı alan Erdoğan, “Ulaştırma Bakanlığı’ndan hemen teknik bir heyeti Gazipaşa’ya göndereceğim. Antalya gibi Gazipaşa’yı da hemen açmak istiyorum” şeklinde konuştu.

Darısı Gazipaşa’nın başına

Başbakan Erdoğan, Antalya Havalimanı İç Hatlar Terminali ve Antalya-Kemer-Tekirova Bölünmüş Yolu Tüneller Bölgesi ortak açılış törenine katıldı. Antalya Alanya yolunun 1993 yılından beri inşaat olduğunu, yolu kendilerinin bitirdiğini söyleyen Erdoğan, “Bizzat kontrollerini ben yaptım. Gidip gelmezsem, bunlar da yerinde durabilirdi” dedi. Başbakan Erdoğan, Antalya’da kendisini karşılayan Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu’na Gazipaşa Havaalanı’nın son durumunu sordu. Sipahioğlu’ndan “Hiçbir ilerleme yok” yanıtı alan Erdoğan, “Ulaştırma Bakanlığı’ndan hemen teknik bir heyeti Gazipaşa’ya göndereceğim. Antalya gibi Gazipaşa’yı da hemen açmak istiyorum” şeklinde konuştu.

19 Nisan 2010 Pazartesi 00:00
Darısı Gazipaşa’nın başına
banner404
 BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, iktidara geldiklerinde “15 bin kilometre duble yol yapacağız” dediklerini, ancak bunun anlaşılamadığını belirterek, “Önce şaşırdılar, nedir bu duble yol falan diye. Herhalde bazıları duble meşrubat anladı. Halbuki biz 'duble yol' dedik, yani bayındırlıktaki, kara yollarındaki ifadesiyle bölünmüş iki gidiş, iki geliş...” dedi. Erdoğan, Antalya Havalimanı İç Hatlar Terminali ve Antalya-Kemer-Tekirova Bölünmüş Yolu Tüneller Bölgesi ortak açılış törenine katıldı. Antalya Havalimanı İç Hatlar Terminali ve üç tünelin hizmete açıldığını anımsatan Erdoğan, bunların Antalya ve Türkiye'ye hayırlı olması dileğinde bulundu. 
ANTALYA'YA HİZMET YAĞDIRDIK
Antalya'nın tarihinde görmediği hizmetleri 7,5 yıllık AK Parti iktidarında gördüğünü ve dış dünyayla bu dönemde farklı bir şekilde tanıştığını ifade eden Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu: “Turizmde patlamalar bu dönemde oldu. Şimdi inşallah krize rağmen bu yıl inanıyorum ki Antalya 10 milyon turiste ev sahipliği yapacaktır. Bütün bu hizmetler tüm vatanımıza Antalya’mıza sevgimizdendir, derdimizdendir. Dertli olduğumuz için şehirlerimizin bu güzelliğine önem veriyoruz. Biz bu millete sevdalıyız. Biz 81 vilayetimizin 73 milyon insanımızın tümüne ayrım yapmaksızın, kayırma yapmaksızın, popülizme kaçmaksızın hizmet götürmekteyiz. Ömrümüz yettiği sürece, sizler bize 'yola devam' dedikçe aynı heyecan ve şevk ile sizin hizmetinizde olmaya devam edeceğiz.” 
ANTALYA'NIN BİR MARKASI VAR
Antalya İç Hatlar Terminali’nin 25 yıldır Antalya'ya hizmet verdiğini, bu zaman zarfında 6 kez tadilattan geçirildiğini anlatan Erdoğan, yeni iç hatlar terminal binasının işletmesinin de 2024 yılına kadar ICF Airport şirketine verildiğini söyledi. İç hatlar terminalini işletecek şirkete “Alacaksın, işleteceksin ama terminali Antalya'nın markasına, potansiyeline, büyüklüğüne yakışır bir şekilde inşa ederek daha da büyüteceksin” şartını koştuklarını ifade eden Erdoğan, söz konusu şirketin büyük bir sorumluluk göstererek, 100 milyon avro değerinde bir yatırım gerçekleştirdiğini ve 12 ay kadar kısa zamanda eski terminal binasından 3 kat daha büyük bir kapasiteye sahip yepyeni bir terminalin Antalya'ya kazandırıldığını kaydetti. 
DEVLETİN KASASINDAN PARA ÇIKMADI
Yapımın Ocak ayında tamamlanarak hizmet vermeye başladığını belirten Erdoğan, “Eski terminal binası 11 yılda tamamlandı, şimdi 3 kat daha fazla kapasiteye sahip olmasına rağmen 11 ayda tamamladı, işte fark bu. İş bilenin, kılıç kuşananın. Olay budur” diye konuştu. İş ehline verildiğinde alınacak neticenin böyle olduğunu belirten Başbakan Erdoğan, “Bir projenin fizibil olması işte bu, siz Ankara'dan çıkmazsanız, fizik olarak, kimya olarak ve mantık olarak çıkmazsanız 11 yıl, çıkarsanız 11 ay” dedi. İç hatlar terminalinin yapımında hiç kamu kaynağı kullanılmadığını, devletin kasasından bir kuruş para eksilmediğini, aksine devletin çok büyük kazanımlar elde ettiğini belirten Erdoğan, “Buna 'kaynakların çeşitlendirilmesi' denir. Hani diyorlar ya kaynak nerede? Kaynak Türkiye. İlla devletin kasasında paranın olması şart değil, dünya ekonomisi içinde kaynaklar çeşitlendirilerek birçok üretimler yapılıyor” şeklinde konuştu. 
ANTALYA ÜLKENİN VİTRİNİ
Yolcu güvenliğinin ve konforunun yükseltildiğini, yeni terminale 4 yolcu köprüsü, açık otopark ve apron inşa edildiğini ve kullanım alanının neredeyse iki kat artırıldığını anlatan Erdoğan, böyle bir tesisi Antalya'ya kazandırmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Konuşması sırasında bir vatandaşın “Sayın Başbakanım, anayasayı unutmayın” sözleri üzerine Başbakan Erdoğan, “Anayasamızla yatıyoruz, anayasamızla kalkıyoruz, hiç unutur muyuz” dedi. Dünya turizm kenti haline gelen Antalya'nın Türkiye'nin dünyaya açılan vitrini, havalimanının da Antalya'nın vitrini olduğunu belirten Erdoğan, şöyle konuştu: 
DUBLE YOLU MEŞRUBAT SANDILAR
“Bir dünya kenti olan Antalya'yı bu hale getirmiş olduk. Buranın halini benim Antalyalı kardeşlerim gayet iyi bilirler. Yeni bir adımı da biraz sonra dev ekranda izleyeceğiz. Kemer yolu ölüm virajlarıydı. Neler yaşadık buralarda. İktidara gelirken '15 bin kilometre duble yol yapacağız' dedik, önce şaşırdılar, nedir bu duble yol falan diye. Herhalde bazıları duble meşrubat anladı. Halbuki biz 'duble yol' dedik, yani bayındırlıktaki, kara yollarındaki ifadesiyle bölünmüş iki gidiş, iki geliş... Değerli bakanıma dedim ki, 'Bundan sonra bunu da aşacağız. Hazine arazilerinin olduğu yerlerde iki gidiş, iki geliş değil, üç gidiş, üç geliş yapacağız'. Çünkü Türkiye büyüyor, Türkiye gelişiyor, şu anda her haneye hamdolsun artık araç girer hale geldi. Benim vatandaşım artık otomobil sahibi oluyor ve biz alt yapıyı şimdiden hazırlamazsak yarın ulaşımda ciddi sıkıntılar geçirebiliriz. İşte bu şehirlerarasındaki sıkıntıları yaşamamak için şimdiden bu adımları da atıyoruz.”
ALANYA YOLUNU BİZ BİTİRDİK
“79 yıl boyunca 2002 yılına kadar Antalya'ya yapılan bölünmüş yol toplamı 199 kilometre, 7,5 yılda bizim yaptığımız ne biliyor musunuz? 172 kilometre, fark bu” diyen Erdoğan, Antalya-Alanya yolunun 1993 yılından beri inşaat olduğunu, kendilerinin bitirdiğini kaydetti. Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizzat kontrollerini yaptım. Gidip gelmezsem, bunlar da yerinde durabilirdi. Antalya-Kemer-Tekirova yolunu hizmete açtık. Bunun yanında 229 km uzunluğundaki Antalya-Burdur-Sandıklı yolunu da tamamladık. Bu yolun bizden önce sadece 50 kilometresi tamamlanmıştı. İnşallah yakın bir zamanda o yolun açılışını sizlerle birlikte yapacağız. Bugün ulaştırmada büyük bir adım daha atıyoruz. Antalya-Kemer-Tekirova yolundaki 3 ayrı tüneli hizmete açarak trafiği rahatlatıyoruz. Bu tüneller her türlü modern imkanlarla, güvenlik sistemleriyle donatılmış tüneller. Yol üzerinde çok sayıda doğal plaj, antik şehir, çadır kampı ve mağara bulunuyor. Ayrıca üreticilerimiz turfanda sebze ve turunçgillerin sevkiyatını bu yol üzerinde yapıyor.”
ANTALYA GELECEĞİN KENTİ
Başbakan Erdoğan, Antalya'nın bir turizm şehri ve tatil beldesi olmasının yanında Türkiye'nin dünyaya açılan kapısı ve vizyonu olduğunu belirterek, Antalya'ya ''geleceğin şehri'' olarak baktığını söyledi. Erdoğan, “Antalya'ya sadece güneş, kum, deniz olarak bakmıyoruz. İnşallah artık Antalya yeşiliyle de golf alanlarıyla da yeşil alanlarıyla da kongre turizmiyle de çok farklı hale geliyor'' dedi. Tünellerin inşasında emeği geçenlere ve yüklenici firmaya teşekkür eden Erdoğan, Ziya Paşa'nın “Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri” sözünü anımsatarak, “Olay bu. Bunları sizler zaten biliyorsunuz” dedi. Konuşmasının ardından Başbakan Erdoğan, beraberindekilerle tesisin açılışını gerçekleştirdi ve iç hatlar terminalini inceledi.
36 MİLYON KİŞİ UÇAKLA TANIŞTI
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, ''Yol medeniyettir, su medeniyettir'' talimatıyla başladıkları çalışmalarla, Türkiye'de 63 şehrin bölünmüş yollarla donatıldığını, 36 milyon Türk vatandaşının da uçakla tanıştığını bildirdi. Antalya Uluslararası Havalimanını işletmecisi IC Fraport (ICF) tarafından yenisi yapılan İç Hatlar Terminali ile Antalya-Kemer-Tekirova bölünmüş yolu ve tünelleri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı bir törenle hizmete açıldı. Tören, Antalya Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde düzenlendi.
BÖLÜNMÜŞ YOL ÇOK ÖNEMLİ
Törende konuşan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, yeni İç Hatlar Terminali’nin Antalya'ya, Türkiye'ye ve Türk turizmine hayırlı olmasını diledi. Bugün sadece Antalya'da terminal açılışı yapılmadığını, Antalya'yı batı sahillerine bağlayan, yıllardan beri ''çile yolu'' olmuş Kemer-Tekirova yolu üzerindeki tünelleriyle birlikte 50 kilometrelik bölünmüş yolu da hizmete açtıklarına işaret eden Bakan Yıldırım, şöyle konuştu: “Sayın Başbakan 'Yol medeniyettir, su medeniyettir' dedi, talimat verdi. Türkiye'yi baştanbaşa bölünmüş yollarla kuşattık. Doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine artık 63 vilayetimiz bölünmüş yollarla birleşiyor. 
ARKAMIZDA HALK DESTEĞİ VAR
Antalya da doğusuyla batısıyla, hatta denizleriyle Toroslarıyla birlikte, Korkuteli'den Denizli'ye, Aydın'a ve Isparta üzerinden Ankara'ya bölünmüş yollarla bağlandı. 'Türkiye'de hava yolunu halkın yolu yapacağız' dediniz, talimat verdiniz ve bugün Türk insanı uçuyor Sayın Başbakanım. Türkiye'de 8 milyon vatandaşımız uçağa binerken 36 milyon vatandaşımızı uçakla tanıştırdık. Türk insanı uçmayı bir alışkanlık haline getirdi, hayat tarzı haline getirdi. Bu da sizlerin talimatıyla yaptığımız havaalanlarıyla oldu. Ve hava yolu şirketlerimizin gayretleriyle oldu. Sayın Başbakanım bölünmüş yollar, demir yolları, hava yolları ve iletişimde iletişim otoyollarıyla Türkiye medeniyet yolunda hızla, kararlı adımlarla yürümeye devam ediyor. Bunun arkasında 72 milyon insanımızın desteği var. Onların gösterdiği güven var, destek var. Bu güven ve destek oldukça ülkemize daha fazla hizmet yapmanın, birlikte gayreti içerisinde olacağız diyorum. Bu havaalanı terminalimizle bölünmüş yolumuzu Kemer-Tekirova tünellerinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”
BAŞBAKANA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM
Antalya Valisi Alaaddin Yüksel de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Antalya'ya özel önem verdiğini belirterek, çağdaş bir dünya şehri yaratma konusunda Antalya'ya desteklerinden dolayı Başbakan Erdoğan'a ''şükranlarını sunduğunu'' bildirdi. İnsanların ihtiyaçlarını zamanında tespit eden ve karşılayan şehirlerin dünya şehri olarak nitelendirildiğini ifade eden Vali Yüksel, Bu bağlamda Antalya'nın da bir dünya şehri olduğunu vurguladı. Vali Yüksel, ''Antalya alt yapısını geliştirmesiyle yaklaşık 10 milyon insanı Torosların eteklerinde ağırlayabilmektedir. Destinasyon kalitesinin artırılmasıyla Antalya turistler için daha cazip olacaktır'' dedi. Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Eckart Cuntz ise Antalya Havalimanı ile milyonlarca Alman'ın Türkiye'ye giriş yaptığını kaydederek, iç hatlar terminali inşaatının kısa sürede tamamlanması dolayısıyla ilgilileri kutladı. Büyükelçi Cuntz, ''Türkiye'nin gelişen potansiyeli mevcuttur. Türkiye, doğal güzellikleri ve bin yıllık geçmişinden kalan eserlerle son derece zengin bir ülkedir'' diye konuştu.


DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 12.12.2012 14:33
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349