Danışma Meclisi sorunsuz bitti

CHP'nin Danışma Kurulu'nda konuşan İlçe Başkanı Ali Takavüt, "Halkın CHP'den beklentileri büyük" dedi

Danışma Meclisi sorunsuz bitti
banner404
Haber :Alper KUTAY
CUMHURİYET
Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Teşkilatı'nın düzenlediği 2. Danışma Kurulu toplantısı, geçtiğimiz Cumartesi Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. CHP İl Başkanı Mustafa Erdem, Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara ve Mustafa Akaydın, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Alanya Belediye Meclis Üyesi Erdoğan Toktaş, Gökhan Sipahioğlu, Erkan Demirci, Mehmet Kural ve Mustafa Aras, CHP'nin önemli simalarından Sadık Şenli, il yöneticileri ve Alanya'dan çok sayıda partilinin katıldığı Danışma Kurulu toplantısında yayın krizi yaşandı. Parti içi sorunların konuşulduğu toplantı basına kapalı olarak gerçekleşti. Partililerin düşüncelerinin dile getirildiği toplantıda CHP'nin eski Alanya İlçe Başkanı Şengül Yeşildal'ın eşi, eski milletvekili adayı Avukat Ertuğrul Yeşildal, konuşmasını kendi sosyal medya hesabından canlı yayınlayınca kriz çıktı.
'CHP SOKAĞA İNMELİ'
Bunun üzerine Yeşildal hakkında parti tüzüğüne aykırı hareket ettiği gerekçesiyle tutanak tanzim edildi. Yeşildal yaptığı konuşmada, "Ben şu anki CHP yönetiminde sevgi, saygı, birliktelik göremiyorum. Eşim CHP İlçe Başkanı oldu, 'Biz bir kadının arkasında çalışmayız' diyen CHP'liler vardı. Bizim sokağa inip sosyal demokrat insanları partiye davet etmemiz gerek ama bu yapılmıyor. Alanya'da CHP'li kaç doktor, kaç avukat, kaç muhasebeci, kaç esnaf, kaç ev hanımı var, bilmiyoruz ve bununla ilgili hiçbir çalışma yapılmıyor" dedi.
ŞEVKİ TÜRKTAŞ DA KATILDI
Toplantıya yoğun ilgi gösteren partililerin salonu doldurduğu dikkat çekti. Son günlerde CHP İlçe Başkanı Ali Takavüt hakkında sert ifadeler kullanan, "Sen emekli öğretmensin. Otelini kimden, kaça ve nasıl aldın?" sorusu yönelten CHP'nin eski İlçe Başkanı Şevki Türktaş'ın da toplantıya katıldığı ancak bu kez konuşma yapmadığı görüldü. Divan Başkanlığı'na oybirliği ile Alanya Belediye Meclis Üyesi ve Demirtaş Belediyesi eski başkanı Mustafa Aras'ın seçildiği toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başladı. Açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Ali Takavüt, görevde oldukları bir yıllık süre içindeki faaliyetlerine değindi.
'CHP CİDDİ ALTERNATİF OLDU'
Takavüt, "Bizim görevde olduğumuz bir yıllık süre içerisinde önceliklerimiz, parti içinde bütünleşme, kurumsallaşma ve parti içi eğitime ağırlık vermek olmuştur. Bugün iyi yönetilmeyen ülkemizde Cumhuriyet Halk Partisi ciddi bir alternatif konumundadır. Halkımız artık huzur ve barış istiyor, alın teriyle ailesine yetecek kazanca sahip olmak istiyor. Buradan yine birlik beraberlik çağrımızı tekrarlıyoruz. Halkımız için önümüzdeki dönemde de var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" dedi. Toplantı daha sonra basına kapalı devam ederken, İl Başkanı Mustafa Erdem, milletvekilleri ve bazı partililerin söz alarak konuşma yaptıkları öğrenildi. Yaklaşık 5 saat süren toplantı, birlik beraberlik fotoğrafı ile sona erdi.
Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2016, 15:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479