Cumhurbaşkanı Erdoğan dev kongre için Antalya'daydı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İl Kongresi'ndeki konuşmasında sık sık Alanya'dan da bahsetti

Cumhurbaşkanı Erdoğan dev kongre için Antalya'daydı
banner404

Haber: Alper KUTAY

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti Antalya 6. Olağan İl Kongresi için geçtiğimiz Cumartesi günü Antalya'ya geldi. Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya milletvekilleri ve parti yöneticilerinin katıldığı kongrede İbrahim Ethem Taş, İl Başkanlığı görevine seçildi. Kongreye Mustafa Toklu başkanlığındaki Alanya İlçe Teşkilatı tam kadro katılırken, Alanya halkı da kongreye yoğun ilgi gösterdi.
KADIOĞLU'NA BÜYÜK GÖREV
Taş'ın listesine Alanya'dan Mustafa Toklu ve işadamı Şeyhmuz Kadıoğlu girdi. Toklu Büyük Kongre Delegesi, Kadıoğlu ise İl Demokrasi Hakem Kurulu Üyesi oldu. Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun yakın dostu olan Ak Parti İlçe Teşkilatı Kurucular Kurulu Üyesi Kadıoğlu'nun bu göreve seçilmesinde Bakan Çavuşoğlu'nun da etkili olduğu öğrenildi. Antalya Ak Parti İl Kongresi'ne katılan İlçe Başkanı Mustafa Toklu, 77 Alanya delegesi ile birlikte oyunu kullandı. Aralarında Hasan Sipahioğlu, Mustafa Berberoğlu, Mehmet Şahin ve Hüseyin Güney gibi isimlerin de bulunduğu 77 Alanyalı il delegesinin tamamı Antalya'ya gitti. Bir önceki İl Başkanı Rıza Sümer'e teşekkür eden Toklu, yeni İl Başkanı İbrahim Ethem Taş'ın da başarılı işlere imza atacağına yürekten inandıklarını vurguladı.
FLAŞ İSİMLER BİRLİKTE OY KULLANDI
Kongrede Toklu ile birlikte; Adnan Erdoğan, Adnan Yavuz, Ahmet Büyükbaş, Ahmet Çavuşoğlu, Ahmet Çetinbaba, Ahmet Dayanç, Alaaddin Işık, Ali Arslan, Ali Avara, Ali Özer, Alper Birer, Arif Tok, Arif Yeni, Aziz Akış, Bilal Kral, Celil Topal, Cemal Yeniacun, Emin Hatipoğlu, Emre Kodal, Erhan Kapu, Erol Fazlıoğlu, Ertuğrul Akay, Gökay Daşdelen, Halil Başaran, Hasan Coşkun, Hasan Sipahioğlu, Hasan Şahiner, Hasan Tokaç, Hasan Yıldırım, Hayri Çavuşoğlu, Hilmi Bilal Sözen, Hilmi Ocak, Hüseyin Enver Görgülü, Hüseyin Güney, İlyas Yılmaz, Kerim Başkaptan, Adem Birer, Fevzi Gönüllü, Gökçen Nazifoğlu, Mahmut Kaplan, Mehmet Ali Kiriş, Mehmet Babaoğlu, Mehmet Şahin, Mehmet Şenli, Mehmet Şarani Tavlı, Mesut Yüksel, Mine Karagöz, Muammer Özbudak, Muhterem Anılgan, Musa Yaman, Mustafa Aras, Mustafa Berberoğlu, Mustafa Karagöz, Mustafa Keşoğlu, Mustafa Toklu, Nazmi Taş, Necati Yıldırım, Nimet Küçükyılmaz, Nurettin Olgun, Nurettin Uludağ, Nuri Yiğit, Osman Özkan, Reyhan Şifa, Sabri Tos, Serdar Sönmez, Şeyh Ali Atik, Şeyhmus Kadıoğlu, Şükran Çalık, Şükrü Cimrin, Şükrü Yavuz, Tevfik Yılmaz, Turgay Erbayrak, Muzaffer Barçın, Yaşar Arıkan, Yusuf Hastürk, Yusuf Karagöz ve Yusuf Yur da oy kullandı.
'ARTIK GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE VAR'
Kongrede coşkulu bir konuşma yapan Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, "Eskiden sahada kazanırdık ama masada kaybederdik. Artık güçlü Türkiye masada da kaybetmiyor" dedi. Kongreyi kardeşlik ve dayanışma içerisinde gerçekleştirdiklerini söyleyen Bakan Çavuşoğlu, "Kongreler bizim için yenilenme ve güçlenme vesilesidir. İl Başkanı Rıza Sümer görevi ve bayrağı yine bir dava adamı olan İbrahim Taş'a devrediyor. Kongre, davamızın güçlenmesini sağlayacaktır. Biz güçlü olacağız ki Türkiye güçlü olacak. Türkiye güçlü olacak ki askerlerimiz, polislerimiz teröristlerin tepesine binecek, onları inlerine, çukurlarına gömecek. Eskiden sahada kazanırdık ama masada kaybederdik. Artık güçlü Türkiye masada da kaybetmiyor. Kimseye hesap vermeyiz Allah'ın izniyle. Kimsenin kararını kabul etmeyiz. Artık herkes Türk milleti ne diyor, ona bakacak. Artık Türkiye'ye, Türk milletine herkes nasıl davranacağını öğrenecek. Türkiye'ye saygı duymayı herkes öğrenecek. Ekonomik gücünün ne olduğu önemli değil, ne kadar silahı var bizi ilgilendirmez. Hiçbir ülke karşısında ezik değiliz. Hiçbir gücün karşısında boyun eğmiyoruz, eğmeyeceğiz Allah'ın izniyle. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderimiz var. 2019, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine doğru durmak yok yola devam ediyoruz" diye konuştu. 
'ALANYA OTOYOLU İNŞAATI BAŞLIYOR'
Bakan Çavuşoğlu'ndan sonra konuşan ve 155 kilometrelik Alanya-Antalya Otoyolu'nun ön çalışmasının tamamlanıp inşaatına en kısa zamanda başlanacağını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İkinci havalimanını Gazipaşa’ya kazandırdık, 3. havalimanı için de kolları sıvadık. 4 milyon yolcu kapasiteli Batı Antalya Havalimanı'nı 2022 yılına kadar Antalya’ya kazandırmayı hedefliyoruz. Alanya Dim Barajı'ndan da bölgeye sağlıklı içme suyu vermek için gün sayıyoruz" diye konuştu.
İŞTE TAŞ'IN YENİ YÖNETİMİ
AK Parti'nin 6. Olağan İl Kongresi'nde tek aday olan İbrahim Ethem Taş'ın listesi tam destek gördü. Kongrede 672 delegeden 509'u kullandı ve oyların hepsi geçerli sayıldı. Tek listeyle gidilen seçimde avukat İbrahim Ethem Taş, AK Parti İl Başkanı oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görevi bırakan Rıza Sümer ve yeni başkan İbrahim Ethem Taş'ın ellerini kaldırarak salonu selamladı. İbrahim Ethem Taş’ın listesinde; Abdullah Acar, Adnan Saraç, Ahmet Yıldız, Ali Bulut, Ali Yılmaz, Atilla Demirez, Ayhan Ateş, Berkant Yavluz, Betül Demirok, Bilal Akyol, Bilal Artan,Ebubekir Avşar, Eda Yaldız Çetinkaya, Emin Madenci, Fatih Kabadayı, Fatma Ocak, Fazilet Demir, Fethullah Akçakoca, Filiz Kaplan, Gökhan Özcan, Hacer Okudan, Halil Oya, Hüseyin Okudan, İbrahim Yavuz, Kasım Birol Yılgın, Mahmut Boztepe, Mehmet Çetinkaya, Mehmet Kocabaş, Mehmet Sevim, Mehmet Uysal, Mesut Topçu, Muammer Ak, Mukadder Yılmaz, Mustafa Atılgan, Mustafa Çilingiroğlu, Sadık Polat, Seda Abca, Sema Aktaş, Şeyma Hayyar Türker, Talet Doğan, Tuğrul Pirimoğlu, Varol Astarcıoğlu, Yadigar Akça, Yasin Anzerli, Yılmaz Katı, Yusuf Mayıslar, Yüksel Yüce, Zekeriya Tonoğlu ve Zihni Kilit yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2018, 07:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner517

banner516

banner470

banner477

banner452

banner449

banner487

banner481

banner472

banner479