Çorbacı'dan rapor yorumu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi’nin 22 Kasım tarihinde 2018/1271 sayılı görevlendirme yazısı ile Antalya merkeze ve ilçelerine aday belirleme çalışması için gönderdiği heyetin "Çok gizli" ibaresiyle CHP lideri Kılıçdaroğlu'na sunduğu iddia edilen ön raporun içeriği, dün Yeni Alanya Gazetesi’nde manşet haber olarak okuyucusuna duyuruldu

Çorbacı'dan rapor yorumu
banner404

Haber: Alper KUTAY

BÜYÜKŞEHİR için aday olacakları konuşulan Çetin Osman Budak, Muhittin Böcek ve Ümit Uysal için ilginç tespitlere yer verilen rapor hakkında konuşan CHP İlçe Başkanı Sefa Çorbacı, rapor hakkında yorum yapmadı ve İyi Parti ile devam eden ittifak görüşmelerinin beklenmesinin daha doğru olacağını söyledi.

‘RAPORDAKİ İFADELER DOĞRU’
Çorbacı, “Şu an Alanya’da üç aday ön planda ve adayımız kim olursa olsun, Antalya Büyükşehir Belediyesi'ni alacağız. İki ilçede adayımız açıklandı. Sadece genel merkezin alacağı ittifak kararları ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Rapor gizli değildi, içeriği zaten bilinen şeylerdi. Bizlere sorulmuş olsaydı seve seve cevap verirdik. Kimin aday olacağı önemli değil, adayımız kim olursa olsun Antalya Büyükşehir Belediyesi'ni alacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Raporda Alanya için ittifak beklendiği söyleniyor, zaten bizler bunu sürekli gündeme getiriyoruz. 2014 yerel seçimlerinde Antalya'da bazı hatalar yaptık. Bunlar kırgınlıklara ve gerginliklere neden oldu. Raporda ifade edildiği gibi, CHP’nin seçimi almasının tek şartı parti içi barışın sağlanmasından geçiyor. Hata yapmayıp kenetlenirsek CHP’nin önüne kimse geçemez” dedi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472