CHP’li vekil Budak Antalya’ya mı aday?

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) bir dönem Genel Başkanlık nezdinde temsil edilen Antalya yönetimden silindi

CHP’li vekil Budak Antalya’ya mı aday?
banner404

Haber: Alper KUTAY

2016 yılında CHP'nin İşveren Sendikaları ve Meslek Birliklerinden Sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı olarak Merkez Yürütme Kurulu'na (MYK) giren ve 2018'de yeniden bu göreve getirilen Çetin Osman Budak, yeni MYK'da liste dışı kaldı. Budak'ın MYK'da değişen 5 isim arasında yer alması, hükümette Dışişleri ile Kültür ve Turizm olmak üzere iki bakanlıkla temsil edilen Antalya adına hayal kırıklığı yarattı.
BUDAK’IN ÜZERİ NEDEN ÇİZİLDİ?
“CHP Antalya'yı boşladı”, “Kemal Kılıçdaroğlu başarısızlığın faturasını Antalya'da Budak'a kesti” söylemlerine neden oldu. Budak'ın, 28 delegeden 11'inin değişim için imza vermesine engel olamamasının da kesik yemesinin gerekçeleri arasında olduğu iddia edildi. CHP'nin eski Kemer İlçe Başkanı Umut Güneş tepkisini, “Güle güle Çetin Osman Budak. Örgütler, yaptıklarınızı asla unutmayacak” sözleriyle dile getirdi. Partililer de bu mesajın altına, "Antalya'yı Sayın Budak bu hale getirdi. Kendi ilçesi Serik'te üçüncü parti oldu” yorumları yazdı.
‘ANTALYA’YA İKİ ADAY’ SÖYLENTİSİ
CHP'li Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve gazeteci Songül Başkaya ise köşe yazısında, "Ya koltuk, ya çevresi, ya da başka nedenlerle Budak değişti. Gönüllerdeki yerini ciddi sarstı ve güven ortamını yaraladı. Belli görevlerde devam edebilir ama gönüllerdeki eski yerini alması zor" yorumunda bulundu. Öte yandan Çetin Osman Budak’ın 2019’un Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterileceği için MYK’ya alınmadığı iddia ediliyor. Bu arada Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in de adı muhtemel Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olacak isimler arasında geçiyor.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2018, 23:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner517

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472