banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

CHP'li Budak'tan Dim TV'de çarpıcı açıklamalar

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, seçim çalışması yapmak için bugün Alanya'ya geldi

POLİTİKA 29.05.2018, 19:35 29.05.2018, 19:52 Enes Subaşı
CHP'li Budak'tan Dim TV'de çarpıcı açıklamalar
banner404

Haber: Alper KUTAY

ÖNCE Salı Pazarı'na ardından Alanya'nın doğusundaki Mahmutlar, Demirtaş ve Kargıcak mahallelerini ziyaret ederek partililer ve vatandaşlarla buluşan Budak, Alanya'nın yeni nesil kanalı Dim TV'nin ana haber bültenine de konuk oldu. Dim TV Genel Yayın Yönetmeni Alper Kutay'ın sorularını yanıtlayan Budak, neden Alanya adayları Şengül Yeşildal'a 9., Ali Takavüt'e ise 12. sıradan yer verildiği yönündeki soruya şu yanıtı verdi: "Antalya'nın 19 ilçesi var. Gönül isterdi ki 19 ilçenin tamamı da mecliste temsil edilsin. Ancak bu matematiksel olarak mümkün değil. CHP'nin geleneğinde ön seçim vardır ancak Ak Parti hükümeti baskın seçim kararı aldığı için CHP ön seçim yapmaya vakit bulamadı. Bu nedenle aday listesinde son kararı CHP Genel Merkezi verdi. Ama 24 Haziran'dan sonraki CHP iktidarında Antalya milletvekillerimizin tamamı Alanya'nın sorunlarına hakim olacaklardır."
Öte yandan geçtiğimiz cumartesi günü Alanya'ya gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun CHP'nin aday listesinde Alanyalı isimlere 9. ve 12. sıradan yer verilmesine yönelik eleştirisi de sorulan Çetin Osman Budak, şu yanıtı verdi: "Az önce Dim TV Ana Haber'de ALTSO Başkanı Mehmet Şahin'in Alanya'daki sorunları anlatan açıklamasını izledim. Bugün de Alanya merkez ve mahallelerde esnafı dinledim. Alanya kan ağlıyor. Alanya'da sorunlar adeta çığ gibi olmuş. Alanya'nın yetiştirdiği değerli bir devlet adamı olan Sayın Çavuşoğlu önce Alanya'yı düzeltsin, ondan sonra CHP'nin aday listesini eleştirsin."

Yorumlar (0)