CHP’den Yücel-Türel ittifakına eleştiri

CHP Basın Sözcüsü Can Baysal, “Düne kadar birbirlerini kıyasıya eleştiren Ak Parti ile MHP şimdi nasıl ittifak yapıp Alanya halkından oy isteyecekler?” dedi

CHP’den Yücel-Türel ittifakına eleştiri
banner404

Haber: Alper KUTAY

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) İlçe Teşkilatı haftalık olağan yönetim kurulu toplantısı dün yapıldı. İlçe Başkanı Sefa Çorbacı’nın şehir dışında olmasından ötürü basın açıklamasını Basın Sözcüsü Can Baysal yaptı. Önceki gün hayatını kaybeden Türk tiyatrosunun usta ismi Gülriz Sururi’ye Allah’tan rahmet dileyerek konuşmasına başlayan Baysal, geride kalan 16 yılın Türk milletinin ekonomik sıkıntıya sokularak, demokrasi yok sayılarak geçirildiğini belirtti. Baysal, “Yeni bir yıla girdik, geride bıraktığımız 2018’de araştırılması gereken birçok konu varken Ak Parti ve MHP oylarıyla reddedildi. Geride kalan 16 yılda öfke hitabet sanatı olarak görülerek, insanlar ekonomik yönden sıkıntıya sokularak ve demokrasi yok sayılarak açık açık süreci şaibeli bir hale getiren zihniyetin yönetimi hakimdi. Umuyorum ki 2019, adaletin dengesi, hukukun terazisinden şüphe duymayacağımız bir yıl olarak geride kalır” dedi.
‘TÜREL VE YÜCEL NASIL İTTİFAK YAPACAK?’
Yerel seçimlere 88 gün kala siyasetin her geçen gün daha da ilginç bir hale geldiğini savunan Baysal, “Büyükşehir Yasası devreye girdiği günden itibaren birbirlerini beceriksizlikle suçlayan ve her fırsatta kavga etmekten geri kalmayan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel şimdi aynı safta yer alacaklar. Düne kadar Alanya Belediyesi hizmetlerinin Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından engellendiğini, parasız kaldıklarını ifade etmiyorlar mıydı? Peki, birbirlerinin yönetim sistemlerinden hoşnut olmayanlar bu kenti nasıl birlikte yönetmeyi hedefliyor? Kimse vatandaşın aklı ile dalga geçmesin” diye konuştu.
‘TOKLU ŞİMDİ NASIL OY İSTEYECEK?’
Beş ay önce Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu’nun ”Şehir disiplini kayboldu” diyerek Alanya Belediyesi’ni işaret ettiğini ve sert bir dille eleştirdiğini anımsatan Can Baysal, “Hemen akabinde ise Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Toklu’yu muhatap almayıp yardımcısı Mehmet Kula’dan cevap vermesini istemişti. Hepimizin hatırladığı üzere Mehmet Kula çok sert cevaplar vermiş, ‘Kurumları zan altında bırakıp, esnaf ile belediyenin arasını açmaya çalışıyorlar’ demişti. Buna karşılık Toklu da aynı sertlikte cevap vermiş ve vitrin kurallarını sormuş, 2014’den önce disiplin ve düzen olduğunu hatırlatmıştı. Bununla da yetinmeyip yaklaşık bir ay önce bir canlı yayında Bir Alanya’mız Var Derneği’nin misyonunu, vizyonunu, yöneticilerini, derneğin ne görev yaptığını sormuştu. Hiç bir eleştiriyi kabul etmeyen, birbirileriyle en başından itibaren sürekli sürtüşme halinde olan ikili, bir olup vatandaştan aynı pusula için şimdi oy mu isteyecek? Nasıl isteyecekler, büyük bir soru işareti. Bu ittifak kente büyük zarar verecektir. Daha kendi aralarındaki savaşı bitiremeyenler, beraber şehir yönetmeyi hedeflemesinler” diye konuştu.
‘PRESTİJ CADDELERİ İŞLEVİNİ YİTİRDİ’
Alanyalıların ve Alanya’da yaşayanların 2014 yılından itibaren Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Alanya Belediyesi arasındaki gerginlikten ötürü kent ciddi zararlar gördüğünü hiçbir zaman unutmayacaklarını savunan Can Baysal, “Son olarak prestij caddelerinden bahsetmek istiyorum. Kente prestij caddelerinin kazandırılması fevkalade güzel bir proje, hatta bununla ilgili her fırsatta devasa reklamlar yapılıyor. Lakin, prestij caddelerinin pek bir prestiji kalmadı. Örnek vermek gerekirse, Alaiye Caddesi’nde her süpermarket için yapılan park alanları nedeniyle bisiklet yolu falan kalmadı. Madem o dubalar sökülecekti, neden o dubalar çakıldı? Eğer gerçekten bisiklet yolu yapmak istiyorsanız, marketlere rant sağlamak yerine o dubaları beton yapın” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner533

banner518

banner481

banner472

banner479

banner536