banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

CHP'den Mahmutlar çıkarması

CHP’li Türktaş kardeşler, Alanya’nın en büyük yerleşim birimlerinden Mahmutlar’a çıkarma yaptı. Meclis Üyesi Erdoğan Toktaş, “CHP iktidarında Mahmutlar ilçe, Alanya ise il olacak” mesajı verdi

POLİTİKA 13.08.2014, 22:24 13.08.2014, 21:24
CHP'den Mahmutlar çıkarması
banner404
 CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) İlçe Teşkilatı haftalık olağan yönetim kurulu toplantısı dün Mahmutlar Mahallesi’nde gerçekleştirildi. İlçe Başkanı Şevki Türktaş’ın yanı sıra 30 Mart yerel seçimlerinde Alanya Belediye Başkan Adayı olan Şefik Türktaş ve meclis üyeleri de toplantıya katıldı. Toplantı sonrası bir basın açıklaması yapan Alanya Belediye Meclis Üyesi Avukat Erdoğan Toktaş, “Mahmutlar, Türkiye'de bazı illerden bile büyük, ilçe olmayı çoktan hak etmiş, koskocaman bir şehir olmasına rağmen Alanya'nın mahallesi haline getirilmiş bir yerleşim birimidir” dedi.
‘MAHMUTLAR HAK ETTİĞİNİ ALACAK’
Mahmutlar’ın belediye olarak kalması için çok çaba ve mücadele gösterdiklerini ancak başarılı olamadıklarını belirten Toktaş, “CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da dediği gibi, CHP iktidarında belde belediyelerimiz mutlaka belediye olma haklarına yeniden kavuşacaklar. Mahmutlar’ın ilçe olması yönünde CHP'nin TBMM'ye vermiş olduğu bir kanun teklifi vardır. Bu kanun teklifi hâlâ tozlu raflarda beklemektedir. CHP iktidara geldiği zaman ilk yapacağımız ilk iş, Mahmutlar'ı ilçe ve Alanya'yı da il yapmaktır” diye konuştu.
‘TARİHE KARA LEKE OLARAK GEÇECEK’
10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nin Türkiye'nin siyasi tarihinde bir kara leke olarak kalacağını savunan Erdoğan Toktaş, “Çocuklarımız ve torunlarımız, bu seçimi hayretle karşılayacaklardır. Bir tarafta Başbakanlıktan istifa etmemiş, devletin tüm imkânlarını kullanmış, ağza alınmayacak hakaretlerle seçim kampanyası yürütmüş ve seçilmiş bir siyasetçi, diğer yanda zorluklarla seçime giren bir aday. Bu seçimin galibi Başbakan Erdoğan değildir. Bu seçimin galibi, ne yazık ki seçime katılmayan yüzde 26'dır. Bu yüzde 26'lık kesim seçime katılsaydı CHP'nin adayına oy verecek kişilerdi. Bu nedenle bu seçim, ülke ve dünya tarihine geçecek kara bir lekedir. Allah bundan kötüsünü göstermesin” dedi.
Yorumlar (1)
şerif ali 5 yıl önce
kılıçdaroğlu chp nin devlet bahçelide mhp nin başında olduğu müddetçe bu partilerin iktidara gelmesi aç tavuğun rüyasında mısır ambarıda kendini görmesine benzer