banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

CHP'den AK Parti'ye geçti!

Burdur'un Çeltikçi İlçesi'nin CHP'li Belediye Başkanı Recep Aydın, partisinden istifa ederek AK Parti'ye geçti

POLİTİKA 28.07.2014, 18:00 28.07.2014, 17:01
CHP'den AK Parti'ye geçti!
banner404
BURDUR'un Çeltikçi İlçesi'nin CHP'li Belediye Başkanı Recep Aydın, partisinden istifa ederek AK Parti'ye geçti. Başkan Aydın parti rozetini Başbakan Recep Erdoğan'ın takacağını söyledi.
Partisinden istifa eden Çeltikçi Belediye Başkanı Recep Aydın, Ak Parti İl Başkanlığı'na giderek üyelik işlemlerini gerçekleştirdiğini belirtti. Üyelik işlemlerinin ardından parti rozetini cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın takacağını kaydeden Aydın, "CHP İl Yönetimi, başkanı ve milletvekilinin parti tabanına sahip çıkmaması nedeniyle böyle bir karar aldım. İlçemiz için çok büyük projeler hazırladım. Şimdi bu projeleri daha hızlı ve güzel şekilde hayata geçireceğiz. Partimize, milletimize, memleketimize hayırlı olsun" dedi.

'KENDİSİNİ PAZARLAYAN BİR KARAKTERİ VAR'

Başkan Aydın'ın istifası üzerine açıklama yapan CHP Burdur İl Başkanı Süleyman Erman, "Ramazan Bayramı'nda ağzımın tadını bozmak istemiyorum. Bu arkadaşımızın sürekli kendisini pazarlayan bir yapısı, karakteri var" dedi. Belediye Başkanı Aydın'ın 30 Mart seçimlerinden önce kendilerine gelerek, "Saadet Partisi'nden bana 1 kilo altın veriyorlar" diyerek pazarlık yaptığını iddia eden İl Başkanı Erman, şöyle konuştu:

"Seçimlerden sonra başlayan sabırsızlıkla, sürekli talepler geldi. Kendisine 3- 4 ay beklemesini ve taleplerinin karşılanacağını söyledik. Sabırsızlıkla bizi bu şekilde sürekli baskı altına alarak AKP'ye geçmenin kılıfını hazırladı. AKP ile pazarlıklarının başladığını öğrendiğimiz andan itibaren bu arkadaşımızla ilişiğimizi kestik. 2 aydır AKP'ye geçiş için büyük bir mücadele verdi ve en sonunda cumhurbaşkanlığı seçimi yaklaşırken böyle bir geçişi sağladı."

BAŞBAKAN ROZETİ NASIL TAKACAK?

Başkan Aydın'ın karakterine uygun davrandığını öne süren Başkan Erman şöyle devam etti:

"Bunu anlayabiliyorum. Ancak 3- 4 ay önce AKP'den istifa eden milletvekillerini 'millete ihanet etmekle, AKP'ye ihanet etmekle, sandığa ihanet etmekle' suçlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün CHP'den istifa ederek partisine geçen bir belediye başkanına nasıl rozet takacak merak ediyorum." 
Yorumlar (0)