CHP için Alanya’da heyecanlı bekleyiş

CHP’den aday adaylığı başvurusu yapan Ali Takavüt, Gökhan Sipahioğlu, Banu Okan Kavukçu, Şengül Yeşildal, Cem Özcan ve Cemburak Özgenç’in de siyasi kaderi 20 Mayıs akşamı belli olacak

CHP için Alanya’da heyecanlı bekleyiş
banner404

Haber: Alper KUTAY

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri’nde aday olarak göstereceği milletvekili listesini 20 Mayıs Pazar günü toplanacak Parti Meclisi’nde oylayacak. CHP'de 30 Nisan'da başlayan ve parti genel merkezinde gerçekleşen başvurularda toplam sayı 2 bin 319 olarak açıklandı. Başvuruların tamamlanmasının ardından Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından görevlendirilen Genel Başkan Yardımcıları Çetin Osman Budak, Faik Öztrak, Muharrem Erkek, Seyit Torun ve Tekin Bingöl, bölge bölge aday adaylarıyla mülakatlar yaptı.
KILIÇDAROĞLU TERCİH YAPIYOR
Bu genel başkan yardımcıları tarafından aday adaylarına ilişkin bilgi notları hazırlanarak Kılıçdaroğlu'na sunuldu. Zaman darlığı nedeniyle önseçim şartının uygulanmamasının "elini rahatlattığı" ifade edilen Kılıçdaroğlu, yoğun bir mesai ile baş başa kaldı. Çalışmalarını Çevre Sokak'taki parti okulunda sürdüren Kılıçdaroğlu'nun, tüm programlarını iptal ederek sadece liste üzerine yoğunlaştığı belirtiliyor. Zaman zaman mülakatları gerçekleştiren komisyon üyeleriyle de bir araya gelen Kılıçdaroğlu'nun Pazar gününe kadar çalışmalarını tamamlaması bekleniyor. CHP Tüzüğü'ne göre milletvekili adaylarının PM'den onay alması gerekiyor. Bu nedenle CHP PM, 20 Mayıs Pazar günü toplantıya çağrıldı. Kılıçdaroğlu, ilk olarak partisinin Merkez Yönetim Kurulu üyeleriyle saat 13.00'te bir araya gelerek listelere son şeklini verecek.
ALANYA’DA HEYECANLI BEKLEYİŞ
MYK'de netleşen listeler 19.00'da toplanacak Parti Meclisi’ne sunulacak. CHP Parti Meclisi, il il oylama yaparak partinin 600 kişilik milletvekili listesini belirleyecek. Kılıçdaroğlu'nun yine İzmir'den, halen tedavisi süren eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın ise Antalya birinci sıradan milletvekili adayı olması öngörülüyor. Alanya’dan aday adaylığı başvurusu yapan Ali Takavüt, Gökhan Sipahioğlu, Banu Okan Kavukçu, Şengül Yeşildal, Cem Özcan ve Cemburak Özgenç’in de siyasi kaderi 20 Mayıs akşamı belli olacak. Açıklanan seçim takvimine göre CHP’nin, milletvekili aday listelerini 21 Mayıs Pazartesi günü saat 17.00'ye kadar Yüksek Seçim Kurulu’na iletmesi gerekiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner495

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472