Çelik 2023 hedeflerini anlattı

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik, 2023’te yüzde 41 kadın istihdamı hedeflendiğini söyledi

Çelik 2023 hedeflerini anlattı
banner404

Haber: Alper KUTAY

MİLLETVEKİLİ Sena Nur Çelik, Kepez’in Ahatlı ve Ulus Mahallesi’nde vatandaşla bir araya geldi. Çelik, iftarda da Emek Mahallesi’ndeki Cennet Taşaltın’ın sofrasına misafir oldu. Orucunu aile ile birlikte açan Çelik, 24 Haziran seçimlerinin önemini anlattı. Güçlü Türkiye’nin yolunun güçlü kadın ve güçlü aileden geçtiği vurgulayan Çelik, “Kadın mutlu olursa aile ve toplum mutlu olur. Kadın ailenin temel direğidir. Annelerimiz hepimizin ilk öğretmendir. Büyük Türkiye yolculuğunda bizi hiç yalnız bırakmayan kadınlarımızın hayatını kolaylaştırmaya yönelik adım üstüne adım atıyoruz. Anayasa’da kadınlara yönelik ‘Pozitif Ayrımcılık’ ilkesini getirdik” dedi.
‘EN ÇOK KADIN VEKİL AK PARTİ’DE’
Kadınların siyasette daha aktif temsil edilmesini sağladıklarını söyleyen Çelik, “Parlamentoda 24 olan kadın milletvekili sayısı 2015 seçimlerinde 81'e yükseldi. Ak Parti 27. dönem milletvekili aday listemizde 126 kadın milletvekili adayı yer alıyor. Son yıllarda kadınlarımız yerel yönetimlerde daha fazla söz sahibi oldu. 2009 yılında yüzde 0,9 olan kadın belediye başkanı oranı üçe katlanarak yüzde 2,7’ye ulaştı. Başörtüsü yasağını ortadan kaldırıp özgürlüğü kısıtlanan kadınlarımızın her alanda çalışabilmesinin önünü açtık. Kadına karşı şiddet ile mücadelede sıfır tolerans ilkesini gözettik. Eşi vefat eden kadınlarımızı aylık 275 TL nakdi desteğe kavuşturduk. Uyguladığımız politikalarla erken yaşta ve zorla evlilikleri yarı yarıya azalttık” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner495

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472