Çavuşoğlu ve Türel’den Yücel’e övgü

Yapımı 1 milyon 300 bin TL’yi bulan Cenaze Hizmetleri Binası, düzenlenen geniş katılımlı törenle hizmete sokuldu. Bakan Çavuşoğlu ve Başkan Türel, tesis için Başkan Yücel’i tebrik etti

Çavuşoğlu ve Türel’den Yücel’e övgü
banner404

ALANYA Belediyesi tarafından Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanında 1 milyon 300 bin TL’ye mal edilen ve Alanya’da bir ilk olma özelliği taşıyan Cenaze Hizmetleri Binası, Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın ve Kemal Çelik ile çok sayıda vatandaşın katılımıyla açıldı.
‘İYİ GÜNDE DEĞİL HER GÜN YANINIZDAYIZ’
Dev tesisisin açılışında konuşan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Cenaze Hizmetleri Binası, Alanya’ya kazandırdığımız birçok sosyal belediyecilik hizmetlerinin en güzel örneklerinden biridir. Biz, sadece iyi günde değil vatandaşın en zor günlerinde de yanındayız. ‘Önce İnsan’ anlayışıyla, sosyal ve üretken belediyecilik misyonuyla hayata geçirdiğimiz Cenaze Hizmetleri Binası’nın Alanya’ya hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
ÇAVUŞOĞLU’NDAN YÜCEL’E ÖVGÜ
Başkan Yücel’in ardından konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ”Hepimiz bir gün Hakk’ın rahmetine kavuşacağız. Doğum varsa ölüm de var ama vefat eden insanlarımızın da hak ettiği bir şekilde, tüm defin işlemlerinin yapılması da önemlidir. Hasta yakınlarında olduğu gibi vefat eden kişinin yakınlarının da son görevini huzur içinde yapabilmesi çok önemlidir. Adem Murat Yücel'in kazandırdığı tesis bu bakımdan anlamlıdır” dedi.
‘HER ZAMAN ADEM BAŞKAN’IN YANINDAYIZ’
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in tüm hizmetlerinde yanında olduğunu hatırlatan Bakan Çavuşoğlu, ”Türkiye'nin birçok ilinde ve ilçelerinde ittifak gereği adayları belirledik. Alanya'da Cumhur İttifakı Adayı Adem Murat Yücel'dir, kendisini tebrik ediyoruz. Başarılı çalışmalarının devam edeceğinden şüphemiz yok” diye konuştu.
TÜREL’DEN YÜCEL’E TAM DESTEK
Bakan Çavuşoğlu’ndan sonra kürsüye Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel çıktı. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in çalışmalarından övgüyle söz eden Türel, “Alanya’ya yapılan hizmetlerle gurur duyuyoruz” dedi. Türel’den sonra Antalya Valisi Münir Karaloğlu konuştu. Vali Karaloğlu, "Cenaze kelimesi çok itici ama hani derler ya, 'insanın böyle tesisleri görünce ölesi geliyor' diye. İşte bu tesis de böyle bir hizmet olmuş" dedi.
MORG VE OTOPSİ ODALARI DA VAR
Yapılan konuşmaların ardından Müftü İhsan Arslan’ın okuduğu dua eşliğinde, 1,5 milyon liraya mal olan Alanya Belediyesi Cenaze Hizmetleri Birimi binası açılış kurdelesi kesildi. Cenaze Hizmetleri Binası’nda 4 adet 12 üniteli morg, otopsi ve savcı odası, cenaze yıkama odaları, bekleme salonları, ziyaretçiler için bay ve bayan mescit, personel ve idare odaları yer alıyor. Birçok hizmetin ayna anda verilebileceği Cenaze Hizmetleri Binası’nda vatandaşların taziyeleri kabulü için de ayrı bir alan oluşturuldu. Ayrıca cenaze namazı kılma yeri, cenaze hizmetleri için kullanılan çadır ve sandalye depolama binası, cenaze araçları için de otopark alanı bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 16:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479