Çavuşoğlu: Ertelemeyi niye biz konuşalım? S-400 bitmiş bir anlaşmadır

Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD ile yaşanan S-400 gerilimiyle ilgili bir soruya “Çalışma grubu olacaksa ön şartsız yürütmek isteriz. Buna uzmanlar karar versin. Yapıcı bir teklifte bulunduk, ABD kendisine güveniyorsa kabul etmesi lazım. Ertelemeyi niye biz konuşalım? Bu bitmiş bir anlaşmadır. Bunu konuşmanın zamanı da değil. Önerimiz iyi niyetli ve yapıcıdır” diye yanıt verdi.

Çavuşoğlu: Ertelemeyi niye biz konuşalım? S-400 bitmiş bir anlaşmadır
banner404

ALANYALI Dışişleri Bakanı Mevlüt ÇavuşoğluABD ile yaşanan S-400 gerilimiyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çavuşoğlu, “Çalışma grubu olacaksa ön şartsız yürütmek isteriz. Buna uzmanlar karar versin. Yapıcı bir teklifte bulunduk, ABD kendisine güveniyorsa kabul etmesi lazım. Ertelemeyi niye biz konuşalım? Bu bitmiş bir anlaşmadır. Bunu konuşmanın zamanı da değil. Önerimiz iyi niyetli ve yapıcıdır.”

'BİZİM GÖZLEM NOKTALARINA SALDIRI YOK'

Çavuşoğlu, İdlib’de yaşanan son gelişmelerle ilgili bir soruya da “Bizim tavrımız net, saldırıların durması lazım. Bizim gözlem noktalarına saldırı yok. Ama endişelerimiz var” yanıtını verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472