banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Çakma ülkücü benzetmesi

Alanya’da ‘Militan Ahmet’ olarak bilinen MHP’li ve eski ülkücü Ahmet Yenialp, hem MHP İlçe Teşkilatı’na hem de Alanya Belediyesi’ne yüklendi

POLİTİKA 20.07.2014, 00:30 20.07.2014, 23:29
Çakma ülkücü benzetmesi
banner404
 MİLLİYETÇİ Hareket Partisi’nin (MHP) en eski üyelerinden biri olan ve 12 Eylül 1980 askeri darbesinde kısa süreliğine cezaevine girip çıktığı için yakın çevresinde ‘Militan Ahmet’ olarak tanınan Ahmet Yenialp, Alanya Belediyesi’nin MHP’li yönetimine adeta ateş püskürdü. Ülkücülerin hiçbir zaman emir kulu olmadığını belirten Yenialp, “Alanya Belediyesi’ndeki çakma ülkücülerden bir gün gelecek hesap soracağız. Belediyeye doluşup lak lak yaparak maaş alanlardan ve bunlardan hesap sormayanlardan, ölmez de sağ kalırsak hesap soracağız. Çünkü biz ülkücüyüz arkadaş” dedi.
TEŞKİLAT BUNLARDAN HESAP SORSUN’
Alanya Belediyesi’ne hakiki ülkücüler söz sahibi oluncaya kadar yazmaya ve uyarmaya devam edeceğini söyleyen Yenialp, “MHP İlçe Teşkilatı da artık uykudan uyanmalıdır. ‘Tecrübeliyiz’ diyorsunuz ama bir belediye başkanına bile yön veremiyorsunuz. İşçilerin hepsi Antalya’ya havuza gönderildi. Adem Başkan gemi kaptanı gibi ekibini Kestel’den Alanya’ya taşıdı. Seçimde Üç Hilal’in altına girip seçimden sonra ‘Biz ülkücü falan değiliz’ diyenlere gemi batarken can simidi atacağız” diye konuştu. Ahmet Yenialp’in bu sözlerine Adem Murat Yücel’in nasıl tepki vereceği ise merak konusu oldu.

Yorumlar (0)