Bomba kulis! AK Parti'ye MHP şoku

Serpil Çevikcan, 2019 seçimleri öncesi Ankara'da konuşulan AK Parti ve MHP ittifakına ilişkin önemli bilgileri paylaştı. Çevikcan, AK Parti’nin elindeki anketlerde MHP’nin oy oranı yüzde 9-10 aralığında olduğunu yazdı

Bomba kulis! AK Parti'ye MHP şoku
banner404

MİLLİYET Ankara temsilcisi Serpil Çevikcan, AK Parti’nin elindeki anketlerde MHP’nin oy oranının yüzde 9-10 aralığında olduğunu yazdı.

Çevikcan, "Cumhurbaşkanı'ndan Diyanet'e talimat başlıklı yazısında, AK Parti’nin elindeki anketleri şöyle paylaştı:

“MHP ittifakla ve yeni söylemle birlikte hızla toparlandı. Kongrelerini yapmış olması, partiyi daha esnek ve güçlü hale getirdi. MHP, ekim-kasım-aralık aylarında ciddi türbülansa girmişti. Artık, İYİ Parti travmasını da atlattı. Teşkilat tartışmaları sona erdi ocak ayı itibarıyla yüzde 9-10 aralığına girdi. Siyasal pozisyonuyla birlikte iyice toparlandı. İYİ Parti’de ise inanılmaz bir düşüş var.

ÇARPICI ORANLAR: Seçmen sadakati en yüksek parti yüzde 98’le AK Parti. İktidar kaynakları, “AK Parti oyları içinde MHP oyları da vardı. İttifak nedeniyle bu oylar MHP’ye döner mi?” sorusuna, “AK Parti seçmeninin, ‘ittifakla birlikte oyumu MHP’ye basayım’ demesi mümkün değil” yanıtını veriyor. AK Partililerin yüzde 95’i, MHP’nin yüzde 86’sı ittifaka olumlu bakıyor"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner539

banner518

banner481

banner472

banner479