banner468

Berberoğlu fark attı

AKP İlçe Kongresi’nde zafer Berberoğlu'nun oldu. İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu 255, Başkan Adayı Sabri Tos 82 oy aldı, 2 oy da geçersiz sayıldı

Berberoğlu fark attı

AKP İlçe Kongresi’nde zafer Berberoğlu'nun oldu. İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu 255, Başkan Adayı Sabri Tos 82 oy aldı, 2 oy da geçersiz sayıldı

09 Kasım 2014 Pazar 23:08
banner404

-Alper KUTAY

ADALET ve Kalkınma Partisi (AKP) İlçe Teşkilatı 5. Olağan Kongresi dün geniş katılımla Alanya Kültür Merkezi’nde yapıldı. 255 oy ile İlçe Başkanı seçilen Mustafa Berberoğlu ve Sabri Tos başkanlığındaki iki listenin yarıştığı kongreye; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AKP İl Başkanı Mustafa Köse, Antalya Milletvekili Gökçen Enç, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, eski Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney ve Koordinatör Yardımcısı Nurettin Uludağ, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin ve diğer meslek odalarının başkanları, partililer, delegeler ve vatandaşlar katıldı.

‘ALANYA’YA HİZMET İÇİN BURADAYIZ’
Çeşitli ikramların da yapıldığı kongre öncesi delegeleri ve katılımcıları hem Mustafa Berberoğlu hem de Sabri Tos, ekipleriyle beraber kapıda karşıladı. 400 delegeli AKP İlçe Teşkilatı’nın kongresinde ilk konuşmayı İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu yaptı. Berberoğlu, AKP’nin kuruluşundan bugüne elde ettiği başarılardan söz ederek, aynı başarı grafiğini bundan sonraki süreçte de sürdürmek için var güçleriyle çalışacaklarını kaydetti. Alanya seçmeninin AKP Hükümeti’nin hizmetlerine her seferinde oylarıyla teşekkür ettiğini vurgulayan Berberoğlu, “2002 yılında Alanya'da yüzde 22 olan oy oranımız bugün yüzde 46’ya yükselmiştir. Alanya’da AKP’ye verilen halk desteğinin her geçen gün büyümesi övünç kaynağımız olmaya devam ediyor. Bugüne dek görev yapan tüm arkadaşlarımıza sonsuz teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

‘ÇAVUŞOĞLU GURUR KAYNAĞIMIZ OLDU’
AKP’nin Ankara'daki kuruluş kadrosunda yer alan ve bugün Dışişleri Bakanı olan Mevlüt Çavuşoğlu’na da teşekkür eden Berberoğlu, “Sayın Çavuşoğlu, 'Durmak yok yola devam' azmini o günden bu yana başarılarla dolu hizmetleri ile ortaya koymuş, bizlere hep örnek olmuştur. Türkiye büyürken Alanya’nın da büyümesini sağlayan, hizmetlerin gelmesinde gayretlerini esirgemeyen Sayın Çavuşoğlu’nu asla unutmayacağız. Dim Barajı, Alanya-Antalya Karayolu, Alanya-Gazipaşa Havalimanı, Alanya Adliye Sarayı, L Tipi Ceza ve İnfaz Kurumu, AHEP Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Bölge Hastanesi, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Kuşyuvası Tünelleri gibi hizmetlere başlamak ve bitirmek hep AKP Hükümeti’ne nasip olmuştur” diye konuştu.

‘ANKARA’DA ALANYA İSMİ HEP ÖNDEYDİ’
Bakan Çavuşoğlu’nun Alanya’yı Ankara’da sürekli gündemde tuttuğunu ifade eden Berberoğlu, “Alanya, Türkiye'nin en şanslı ilçelerinden biridir. Çünkü Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın desteğini ve yakın ilgisini esirgemediği bir ilçeyiz. Şanslıyız, çünkü Türkiye ve dünyada saygınlığı ile göğsümüzü kabartan Sayın Çavuşoğlu bir Alanyalı. Şanslıyız, çünkü artık ‘İçimizden biri’ dediğimiz Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu'nun çocukluk ve gençlik yıllarından bu yana Alanya ile güçlü bağları var. Kazanımlar kaybedilince fark edilir. Şimdi kardeşlik ve davamıza sahip çıkma zamanıdır. Bireysel sorunlarımızı parti sorunları gibi Alanya gündemine taşımak, Alanya'ya yapılacak en büyük haksızlık olur” dedi.

‘TARTIŞMALAR PARTİYE ZARAR VERİR’
Zorlama gündemler oluşturulursa AKP’nin bundan büyük zarar göreceğini ve 2015 Genel Seçimleri’nde oy kaybı yaşayacağını belirten Mustafa Berberoğlu, “İdeolojik saplantılardan uzak, kısır çekişmelerden arınmış, ‘Ben’ değil ‘Biz’ anlayışı ile hizmetlerimizin devam etmesini sağlayan bir yönetim ile sizlere ve partimize hizmet edeceğiz. 2015 Genel Seçimleri’ne sorunsuz girmeliyiz. Halkımızın beklentilerini boşa çıkarmadan, Alanya’nın yarınları ile büyük hizmetlere imza atmalıyız. Bu temenni ve duygularla hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” diye konuştu.

‘BEN KİMSENİN ADAMI OLMAYACAĞIM’
Berberoğlu’ndan sonra konuşan Sabri Tos ise sözlerine, “Kimsenin adamı değilim, olmayacağım da” diyerek başladı. Tos, konuşmasında şunları söyledi: “Ayrıştıran değil, birleştiren bir ekiple sizlere ve partimize hizmet etmek için aday oldum. Bu seçim benim için ilçe başkanı olma seçimi değil, sessiz çoğunluğun ve tabanın haykırma günü olarak AKP'nin şanlı tarihine geçecektir. Ben anlayışının değil biz ve ekip anlayışının hâkim olduğu bir yönetim sergileyeceğiz. Söz veriyoruz. Biz koltuktan güç almaya değil, tam aksine, koltuğa ve partiye güç vermeye geliyoruz. Biz, göreve ve milleti ayrıştırmak ve kutuplaştırmak için değil, tam aksine, tek vücut ve tek yürek olmak için geliyoruz. Biz, kendimize kimlik için değil, millete hizmet etmek için bu yola baş koyduk. Her zaman dik duracağız ama asla diklenmeyeceğiz. Her zaman bir olacağız, birlik olacağız. Birilerinin adamı değil, partimizin ve davamızın adamı olacağız. Ben bu partinin tabanıyım. Onun için kimsenin adamı değilim, net söylüyorum. ‘Kardan adamın ömrü, güneş doğuncaya kadar’ derler. Gözün aydın Alanya’m, AKP’de bugün güneş doğuyor.”

BAKAN ÇAVUŞOĞLU HELİKOPTERLE GELDİ
AKP İlçe Teşkilatı 5. Olağan Kongresi’nde günün son konuşmasını ise Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaptı. Kaş İlçe Kongresi’nden helikopterle Alanya’ya gelen ve Zimbitlik Spor Sahası’ndan Alanya Kültür Merkezi’ne geçen Bakan Çavuşoğlu, salona girişte partililerin ve vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Salonda kendisini bekleyen babası Osman Çavuşoğlu’na sarılan Bakan Çavuşoğlu, babasının gözyaşları karşısında hayli duygulandı. AKP İl Başkanı Mustafa Köse ve Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç'in de eşlik ettiği kongrede konuşan Bakan Çavuşoğlu, Alanyalılara Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan selam getirdiğini kaydetti. Bakan Çavuşoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımız her zaman, ‘Alanya’nın benim yanımda ayrı bir yeri vardır’ der. Herkese selamını iletiyorum” dedi.

‘YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATI’
12 yıllık iktidarları boyunca Alanya’ya yaptıkları hizmetleri herkesin çok iyi bildiğini ifade eden Bakan Çavuşoğlu, “Kimsenin açılmasına ihtimal vermediği Alanya-Gazipaşa Havalimanı’nı açmak, pistini uzatıp apronunu genişletmek bize kısmet oldu. Alanya’ya Fen Lisesi’ni biz kazandırdık, şimdi yeni Anadolu Lisesi, Enver Özmüftüoğlu’nun desteğiyle yeni İmam Hatip Lisesi kazandırmak için çabalıyoruz. Benim de mezunu olduğum Özel Hamdullah Emin Paşa (ÖHEP) Koleji’nin büyümesi için babamın bizzat odun taşıdığını, traktörle kumunu çakılını getirdiğini iyi bilirim. Bugün çok şükür AHEP Üniversitesi eğitimine başladı, bu yıl öğrencilerini aldı. İnşallah en kısa zamanda üniversitemize gidip hocalar ve öğrencilerimiz ile de sohbet edeceğim. Alanya’ya bir üniversite yetmez” diye konuştu.

‘DEVLET ÜNİVERSİTESİ KAZANDIRACAĞIZ’
Tıp Fakültesi’nin Akdeniz Üniversitesi kapsamında ikincisini açtıklarını vurgulayan Bakan Çavuşoğlu, “Bu bir ilçede ilk defa oluyor. Hep ilkleri yapıyoruz. İnşallah Alanya’ya bir de devlet üniversitesi kuracağız. Bunun adımlarını attık. Şu anda Oba’daki Bölge Hastanesi’nin yanına bir üniversite hastanesi kurduktan sonra Tıp Fakültesi Hastanesi’ni Alanya’ya getireceğiz. Turizmin yanı sıra sağlığın ve eğitimin de merkezi olacağız. Hayal edeceksin, inanacaksın, gerçekleştireceksin. Kuşyuvası Tünelleri ile yetinemez hale geldik. Ulaştırma Bakanı ile projeyi inceledik, Kuşyuvası’ndan Mahmutlar’a inen yolu beğenmedik. Şimdi sıcak asfaltıyla duble yolu en kısa zamanda Mahmutlar’a kadar indireceğiz. Bu hayalleri birlikte gerçekleştireceğiz. Paramız, pulumuz, itibarımız var. Antalya ve Alanya’yı büyütmeye devam edeceğiz” dedi.

‘HERKES YÖNETİME GİRECEK ŞARTI YOK’
AKP İlçe Teşkilatı yönetimine giremeyen üyelere de seslenen Bakan Çavuşoğlu, “Bazı arkadaşlarımız ‘Biz neden yokuz’ tartışmalarına girmesin. Bugüne kadar hizmet eden tüm kardeşlerime, bir önceki İlçe Başkanı Hüseyin Güney’e teşekkür ediyorum. Bugün burada bir nokta koymuyoruz. Bugün yeni bir başlangıç yapıyoruz” mesajı verdi. Konuşmasının ardından Alanya’dan ayrılan Bakan Çavuşoğlu, Ukrayna'da yapılacak Türkiye-Ukrayna Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey'in alt organı olan Ortak Stratejik Planlama Grubu'nun (OSPG) III. Toplantısı'na katılmak amacıyla uçağa binmek üzere Gazipaşa Havalimanı'na gitti.

BERBEROĞLU’NUN LİSTESİ
Mustafa Irmak, Şehmuz Kadıoğlu, Hilmi Bilal Sözen, Yusuf Mecek, Serdar Sönmez, Evren Çalışkan, Ahmet Girenes, İlyas Yılmaz, Melin Soylu, Mevlüt Türkyılmaz, Fatma Taşpınar, Onur Yetkin, Salih Ömeroğlu, Ceyda Görücü, Tevfik Yılmaz, Turgut Köylü, Mesut Yüksel, Fatih Barcın, Halil Başaran, Ahmet Dayanç, Hüseyin Çinal, Ahmet Diliballı, Huriye Uslu, Yasin Aksu, Hatice Hülya Eryılmaz, Adnan Yavuz, Mehmet Kiriş, Ali Boz ve Yüksel Kaya.

SİPAHİOĞLU İL DELEGESİ OLDU
Mustafa Berberoğlu başkanlığındaki yeni dönemde, bir önceki AKP İlçe Başkanı Hüseyin Güney ile Temmuz 2009’da AKP’li olan eski Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu da İl Delegesi olarak görevlendirildi. Eski Kadın Kolları Başkanı Mine Karagöz, Büyükşehir Koordinatör Yardımcısı Nurettin Uludağ, Bakan Çavuşoğlu’nun ağabeyi Ahmet Çavuşoğlu da İl Delegesi oldu. İlçe Başkan Adayı olması beklenirken son anda aday adaylığından çekilen eski Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Toklu ise kendi isteğiyle yönetimin hiçbir kademesinde görev almadı.DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 09.11.2014 19:07
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349