banner468

Belediyeye öğrenci akını

NİMET Alaettinoğlu Lisesi 12. sınıf Sosyal Bilgiler A Şubesi öğrencileri, Tarih Öğretmeni Erdoğan Bayar, Fizik Öğretmeni Hüseyin Torun ve İngilizce Öğretmeni Yelda Sanem Türker ile Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu’nu ziyaret ederek “Okul Geliştirme Projesi’ni tanıttılar.

Belediyeye öğrenci akını

NİMET Alaettinoğlu Lisesi 12. sınıf Sosyal Bilgiler A Şubesi öğrencileri, Tarih Öğretmeni Erdoğan Bayar, Fizik Öğretmeni Hüseyin Torun ve İngilizce Öğretmeni Yelda Sanem Türker ile Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu’nu ziyaret ederek “Okul Geliştirme Projesi’ni tanıttılar.

29 Nisan 2010 Perşembe 00:00
Belediyeye öğrenci akını
banner404
 Öğrenciler, Alanya liseler arasında ÖSS başarısı, Milli takımlarda yer alan öğrencilerin başarısı, Kick Boks Türkiye Şampiyonası, Milli Çim Hokeyi Balkan Şampiyonası, okulun müzik grupları ve okulun genel anlamdaki başarıları hakkında bilgi verdiler, ayrıca okulun Rock grubunun Alanya Turizm ve Sanat Şenliği’nde konser vermesi için de izin istediler. Kız ve erkek öğrencilerden oluşan grubu, başarılarından dolayı tebrik eden Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, öğretmen ve öğrencilerin birlikte yürüttüğü “Okul Geliştirme Projesi”ne belediye olarak gereken desteği vereceklerini belirtti. Belediye Başkanı Sipahioğlu’nun başka bir okuldan daha ziyaretçileri vardı. Abdurrahman Alaettinoğlu İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencileri de Başkan Sipahioğlu’nu ziyaret ederek yerel yönetimlerle ilgili bilgi aldılar.
GAZİPAŞA’DAN HABER VAR

Orman işi sıkı tutuyor

GAZİPAŞA Orman İşletme Müdürlüğü, orman yangını riskini azaltmak amacıyla yol kenarlarındaki kurumuş ot ve diri örtüyü yakarak temizliyor. Gazipaşa Orman İşletme Müdürlüğü Merkez Şefliği’ne bağlı orman yangın ekipleri, genç ormanların içinden geçen Karaçukur'daki grup yolunda, daha önce kesilen ot ve diri örtüyü arozöz kontrolünde yaktılar. Gazipaşa Orman işletme Müdürü Mustafa Songür, yangın sezonu öncesi köy ve grup yollarında sigara izmariti nedeni ile çıkabilecek muhtemel yangınları önlemek için çalışma başlattıklarını söyledi. Yangın sezonu için tüm hazırlıkların yapıldığını ifade eden Songür, vatandaşların herhangi bir yangın durumunda 177'yi arayarak bilgi vermelerini istedi. Bölge Şefi İsmail Bebir de, yangın riskini azaltmak için köy grup ve orman yollarının 15-20 metre sağı ile solundan geçen diri örtüyü yakmak gerektiğini söyledi. Bebir, “Yol kenarı temizliğinin iki amacı var. Birincisi yoldan geçen herhangi bir şahsın atacağı sigara izmaritinden çıkması muhtemel yangını önlemek, ikincisi ise yangın müdahale cephesi oluşturmak” dedi.

Uğuz görevine başladı

GAZİPAŞA’NIN yeni Sağlık Grup Başkanı Ahmet Uğuz oldu. Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Gazipaşa Sağlık Grup Başkanı Dr. H. Aydemir Soygiray'ın yerine atanan Pratisyen Hekim Ahmet Uğuz, yeni görevine başladı. Yaklaşık 3 ay önce yakalandığı Akciğer kanseri rahatsızlığı nedeniyle geçtiğimiz Cuma günü yaşamını yitiren Gazipaşa Sağlık Grup Başkanı Dr. H. Aydemir Soygiray’ın yerine atanan Pratisyen Doktor Ahmet Uğuz, hafta başında görevine başladı. Gazipaşa’da uzun süredir görev yapması sebebiyle Gazipaşa’nın sağlık alanındaki sorunlarını çok iyi bildiğini ifade eden Gazipaşa Sağlık Grup Başkanı Ahmet Uğuz, “Bana verilen bu görevi gözlemlerim doğrultusunda en iyi şekilde yapmaya çalışacağım. Değerli halkımızın da, ben bu görevi yaparken bizlere her türlü şekilde yardımcı olmalarını istiyorum. Şimdiden destekleri için tüm ilçe halkımıza teşekkür ediyorum” dedi. Uğuz’a ‘hayırlı olsun’ ziyaretine gelen Gazipaşa Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Çınar ise, mesai arkadaşı olan Uğuz’a yeni görevinde başarılar diledi.

Proje Mayıs’a hazır

GAZİPAŞA’YA bağlı Kahyalar Belediyesi tarafından, belde sahilinde yapılan ilk park ve mesire alanının yapımı sona eriyor. Kahyalar sahilinde yapımına başlanan park ve mesire alanı çalışmalarını inceleyen Belediye Başkanı Zeki Aydın, beldenin ilk park ve mesire alanı inşaatına Kahyalar sahilinde devam ettiklerini söyledi. Park ve mesire alanının 4 bin metrekare alandan oluşacağını kaydeden Aydın, alanın ağaçlandırmasının tamamlandığını ve Mayıs ayında hizmete gireceğini bildirdi. Belediye imkanlarıyla yapılan park ve mesire alanının hem belde halkına, hem de turizme hizmet edeceğini kaydetti.

Arıcılık kursuna yoğun ilgi

GAZİPAŞA Göçük Köyü’nde açılan arıcılık kursuna büyük ilgi gösterildi. Gazipaşa’ya bağlı Göçük Köyü’nde, köy halkından gelen talep üzerine açılan arıcılık kursları büyük ilgi görüyor. Gazipaşa Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Göçük Köyü Ferhat Kocaballı İlköğretim Okulu'nda açılan ve Hatice Yavuz tarafından verilen kurslara 37 arı ürecisinin katıldığını açıklayan Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Muhammed Kalaycı, “Kursta, arı hastalıkları ve kaliteli bal üretimi konuları hakkında üreticilere bilgi veriliyor” dedi. Kalaycı, 29 Nisan’da tamamlanacak olan kurs sonunda yapılacak olan sınavda başarılı olan kursiyerlere sertifika verileceğini söyledi. Kursa katılan Ali Arıkan adlı üretici ise, “Arı hastalıkları ve mücadele yöntemlerinin anlatıldığı kurslarda bilmediğimiz birçok konuyu öğreniyoruz. Ancak bizim üreticiler olarak en büyük sorumumuz, ürettiğimiz balın pazarı olmaması. Bal pazarı olmaması ve tanıtım eksikliği nedeniyle 3 yıl önce kilogramını 15 TL’ye sattığımız balı bu yıl da aynı fiyata satıyoruz. Gazipaşalı bal üreticileri olarak bir an önce ilçede Arı Üreticileri Birliği kurulmasını istiyoruz” diye konuştu.

Ana sınıfı yolda

GAZİPAŞA Karalar Köyü halkı, köydeki ilköğretim okuluna kendi olanaklarıyla ana sınıfı yaptırıyor. Okul Aile Birliği Başkanı Veli Şenol, okulun geçen yıl açılan ana sınıfı için gelecek yıl derslik ihtiyacının ortaya çıkacağını, bu nedenle köy halkı olarak 45 metre karelik bir sınıf yaptırılmasını kararlaştırdıklarını söyledi. Şenol, “Ana sınıfının tuğlalarını ördük köy olarak 21 bin lira gibi bir para harcayacağız. İşçiliğini kendimiz yapıyoruz. Bir kısım malzeme de kaymakamımız verdi, sınıf inşaatımız devam ediyor. Köyümüz aslında Gazipaşa'nın en fakir köyü ama eğitim denildi mi akan sular durur. Biz fakir olsak da gönlümüz zengin. Eğitime gelince gönlümüz Karun gibi varımızı yoğumuzu eğitime harcayabiliriz, ana okul öncesi eğitimin önemini biliyoruz. Onun için köy halkı olarak birlik ve beraberlik içinde ana sınıfımızı gelecek eğitim ve öğretim dönemine hazırlayacağız” dedi.

Kermese yoğun ilgi

GAZİPAŞA'DA yoksul öğrenci ve vatandaşlara yardım amacıyla 8 yıldır düzenlenen kermes, bu yıl da büyük ilgi gördü. Gazipaşa Can Yunuslar Derneği tarafından düzenlenen kermesin açılışını Kaymakam Muhittin Pamuk ve Belediye Başkanı Cemburak Özgenç birlikte yaptılar. Kermeste Gazipaşalı hayırsever ev hanımları, yaptıkları bir birinden güzel çeyizleri, örgüleri, ev yemeklerini, baklavadan böreğe, meyveden sebzeye, reçelden bala, yoksul öğrenci ve vatandaşlar yaranına satışa sundular. Kermes, 7 Mayıs’a kadar açık kalacak.

‘Su’istimal şüphesine gözaltı 

25 Nisan Pazar günü öğle saatlerinde Gazipaşa’nın içme suyu ihtiyacının karşılandığı Sugözü kaynağında iş makinesi ile tahribat yaptığı iddia edilen H.A. adlı kişi hakkında Gazipaşa Belediye Başkanı Cemburak Özgenç ve Kahyalar Belediye Başkanı Zeki Aydın tarafından Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu. Özgenç ve Aydın’ın şikayetinin ardından adliyeye çıkartılan şüpheli H.A., Cumhuriyet Savcılığı’nda alınan ifadesinin ardından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme heyeti ise yapılan sorgulamanın ardından H.A.’yı yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol cezasına çarptırdıktan sonra 10 bin TL kefaletle serbest bıraktı, ayrıca H.A. hakkında kamu malına zarar vermekten dolayı Asliye Ceza Mahkemesi’nde kamu davası açıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan Gazipaşa Cumhuriyet Başsavcısı M. Emin Kurt, “Kamu sağlığı ve kamu güvenliği bizim için önemli bir unsurdur. Kimsenin vatandaşın sağlığı ile oynamaya hakkı yok” dedi.

Gazipaşa’nın gururu oldu

GAZİPAŞALI muhtarlar, Antalya İl Özel İdaresi Yol Şube Müdürlüğü’ne atanan Gazipaşalı Mustafa Şen’i makamında ziyaret ettiler. Antalya’ya giden Esenpınar Köyü Muhtarı Sami Polat, Göçük Köyü Muhtarı Nevzat Kaplan, Ilıca Köyü Muhtarı Hasan Ali Kaplan, Çörüş Köyü Muhtarı Rafik Akça ve Üçkonak Köyü Muhtarı Cumhur Yıldırım, Antalya İl Özel İdaresi Yol Şube Müdürlüğü’ne atanan Gazipaşalı Mustafa Şen’i makamında ziyaret edip, yeni görevinde başarılar dilediler. Gazipaşa’nın sorunları hakkında görüş alış verişi yapan muhtarlar, Mustafa Şen’den köyleri için de yardım talebinde de bulundular.

Miting alanları belirlendi

GAZİPAŞA Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Gazipaşa’daki miting, gösteri alanları ve yürüyüş güzergahları, Gazipaşa’nın imar, ekonomik ve ticari yapısı göz önüne alınarak yeniden belirlendi. Açıklamada, toplantı, gösteri yürüyüşü yapılacak olan yerler ile afiş ve pankart asma yerlerinin şu şekilde belirlendiği bildirildi: 08.08.1985 tarih ve 18.836 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren tüzüğün üçüncü (3) maddesi gereğince Cumhuriyet Meydanı’na Yosun Pastanesi yanından girişte tek yön Yosun Pastanesi ile Turan Gıda arası. Milli Egemenlik Bulvarı A. Rıza Büyükakça Caddesi üzerinden Sümbül Sokak ile Zeytin Sokak arasındaki yol güzergahı (Küdeoğlu Halı Saha’nın bulunduğu cadde üzeri) İnönü Caddesi’nden Kaşlar Caddesi’ne kadar olan bölge. Atatürk Caddesi’nden Zeytin Sokak’a kadar olan bölge. Çerçidede Caddesi’nden Zeytin Sokak’a kadar olan bölge. Sümbül Sokak’tan başlayıp Kaşlar Caddesi üzerinden Gökçein Caddesi’ne kadar olan bölge. Yeni pazar yerinde bulunan ara sokaklar. Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayıp, M. Oğuz Bulvarı’ndaki ışıklara kadar olan bölge. Mehmet Oğuz Bulvarı’ndan başlayıp, Değirmen yanından Uğur Mumcu Sokağı’nın tamamı ve Otogar çevresi. Hastane Caddesi’nden Ilıca Caddesi’ne kadar olan bölge. Deniz yolu Uğur Mumcu Caddesi üzeri hariç bu cadde üzerinde bulunan Gümrük Caddesi ve Balkan Caddesi’nin tamamı. Toplantı ve miting yapılacak olan yerler ise şu şekilde açıklandı: Eski Sanayi’nin bulunduğu belediyeye ait parseldeki boş alan toplantı yeri. İhsan Oğuz İş Merkezi yanında bulunan belediyeye ait minibüs yazıhanesi arkasındaki parseldeki boş alan miting alanı. Deniz sahilindeki KOMBİ inşaatlarının karşısındaki boş alan alternatif toplanma ve miting yeri olarak belirlendi. Gösteri yürüyüşü yapılacak olan yerlerin ise şu şekilde sıralandığı bildirildi: Rasih Kaplan Caddesi üzerinden Belediye Toptancı Hali’ne kadar olan yol güzergahı. Deniz Yolu Gümrük Caddesi, M. Yücesan Caddesi KOMBİ inşaatı yanındaki cadde.


DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 11.12.2012 14:20
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349