banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

''Belediye binasını kullanabiliriz''

Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Güney, ihtiyaç olması halinde eski Avsallar Belediyesi Hizmet Binası’nı kullanabileceklerini söyledi

POLİTİKA 11.08.2014, 08:58 11.08.2014, 09:06
''Belediye binasını kullanabiliriz''
banner404
 ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörlüğü, eski İncekum Belediyesi Hizmet Binası’na 'Antalya Büyükşehir Belediyesi İncekum Hizmet Birimi' tabelasını taktı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, İncekum Mahallesi'nde itfaiye, ASAT tahsilat bürosu, park bahçeler ve ziraat mühendisliği birimlerinin olacağını açıkladı. Güney, ihtiyaç olması halinde Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) devredilen eski Avsallar Belediyesi Hizmet Binası’nın da kendileri tarafından kullanılabileceğini söyledi.
BORCA TAKSİT YAPILACAK
Batı Alanya'da İncekum ve Konaklı Mahalleleri olmak üzere iki su tahsilat bürosunun olacağını ifade eden Güney, “Alanya Belediyesi'nin Konaklı Mahallesi merkezindeki mevcut su tahsilat bürosunu ortak kullanacağız. Konaklı ve İncekum mahalleleri tahsilat bürolarında fatura tahsilatı, kartlı su sayaçlarına su yüklemesi de yapılacak” dedi. Vatandaşa, su saatlerinin aylardır okunamaması nedeniyle yüksek meblağda gelmesi beklenen su faturası bedellerini taksitle ödeme imkânı sunacaklarını ifade eden Güney, vatandaşların su faturalarını tahsilat bürolarına kredi kartıyla da ödeyebileceğini dile getirdi.
BEDELSİZ DEĞİŞTİRİLECEK
Alanya Belediyesi ile bazı sorunların çözülmesi noktasında işbirliği yaptıklarını kaydeden Güney, “Alanya'da yaklaşık 15 bin kartlı su sayacı abonesi bulunuyor. Bu saatler 4 ayrı firmaya ait olduğu için ASAT'ın sistemine entegrasyonda zorlanıyoruz. ASAT, kartlı su sayacı üreticisi firmaların biriyle anlaşma yaparak, vatandaşların kart su sayaçlarını bedelsiz olarak değiştirmeyi planlıyor. Alanya Milli Eğitim Müdürlüğü, eski Avsallar Belediyesi Hizmet Binası’nı ihtiyacımız olması halinde kullanabileceğimiz yönünde görüş belirtti. Biz bu binaya birimlerimizin bir bölümünü yerleştirmeyi planlıyoruz. Vatandaşın mağdur olmaması için tüm imkânlarımızı seferber ettik, etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.
Yorumlar (0)