banner468

Başbakan'dan 'Koruma' jesti

AKPM Başkanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu dün Gazipaşa’yı, Demirtaş beldesini ve Cuma Pazarı’nı ziyaret ederek 12 Eylül halk oylaması öncesi vatandaşlara bilgi verdi. Çavuşoğlu’nun korumaları ise dikkat çekti. Sekiz yıldır Başbakan Erdoğan’ı koruma görevi üstlenen üç Başbakanlık Koruma Müdürlüğü personelinin, Başbakan Erdoğan tarafından özel olarak AKPM Başkanı Çavuşoğlu’nu koruma emrine verildiği öğrenildi.

Başbakan'dan 'Koruma' jesti

AKPM Başkanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu dün Gazipaşa’yı, Demirtaş beldesini ve Cuma Pazarı’nı ziyaret ederek 12 Eylül halk oylaması öncesi vatandaşlara bilgi verdi. Çavuşoğlu’nun korumaları ise dikkat çekti. Sekiz yıldır Başbakan Erdoğan’ı koruma görevi üstlenen üç Başbakanlık Koruma Müdürlüğü personelinin, Başbakan Erdoğan tarafından özel olarak AKPM Başkanı Çavuşoğlu’nu koruma emrine verildiği öğrenildi.

28 Ağustos 2010 Cumartesi 00:00
Başbakan'dan 'Koruma' jesti
banner404
 Alper KUTAY

AVRUPA Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Gazipaşa'yı ziyaret etti. Çavuşoğlu'nu Gazipaşa Kaymakamı Muhittin Pamuk ve daire amirleri Kaymakamlık önünde karşıladı. Gökçeler Barajı’nın ihalesinin yapıldığını, inşaatı da yakından takip ettiğini belirten Çavuşoğlu, Gazipaşa Kız Yurdu’nun bitirilmesi sorununu Milli Eğitim Bakanı'na aktardığını, yurdun en kısa sürede bitirilmesinin hedeflendiğini ifade etti. Gazipaşa Havaalanı’nın son durumu ile ilgili gelinen durum hakkında da bilgi veren Çavuşoğlu, Gazipaşa Havaalanı’nın 3 C sınıfına yükseldiğini, ancak gece uçuşlarının yapılamadığına dikkati çekti.
BAŞBAKAN BAKAN YILDIRIM'A TALİMAT VERDİ
Aletli uçuşa geçilebilmesi için gerekli düzenlemenin yapılması gerektiğine işaret eden Çavuşoğlu, Gazipaşa Havaalanı’nın pistinin uzatılması ve bunun için yeni kamulaştırma yapılması konusunu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bizzat takip ettiğini anlattı. Başbakan Erdoğan'ın konunun çözülmesi için Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'a talimat verdiğine değinen Çavuşoğlu, “Sanırım kış döneminde istimlak ve pist uzatma çalışmaları başlar” dedi. Çavuşoğlu, Gazipaşa Havaalanı’na aletli uçuşların başlamasıyla birlikte Türk Hava Yolları'nın da sefer düzenleyeceğini sözlerine ekledi. Çavuşoğlu, Kaymakamlık ziyaretinin ardından esnafı ziyaret etti. Muhtarlar Derneği’ni de ziyaret eden Çavuşoğlu, muhtarlarla sohbet ettikten sonra ilçeden ayrıldı.
ÇAVUŞOĞLU DEMİRTAŞ ÇIKARMASI YAPTI
Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, dün de Demirtaş beldesini ve Alanya’da Cuma Pazarı’nı ziyaret etti. Dün saat 12.30 sularında AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Güney, Oba Belediye Başkanı Emin Hatipoğlu, Tosmur Belediye Başkanı Musa Özdemir, İl Genel Meclisi üyeleri, Demirtaş Belde Başkanı Adnan Erdoğan ile birlikte Demirtaş beldesi esnafını ziyaret eden Çavuşoğlu, cuma namazını da burada kıldı. Anayasa paketinin kabul edilmesi halinde özellikle AİHM önündeki Türkiye aleyhine açılan davaların ve dosyaların azalacağını ifade eden Çavuşoğlu, “Türkiye'nin kötü karneden kurtulabilmesi için de bu anayasa paketinin mutlaka kabul edilmesi gerektiğine inanıyoruz” dedi.
ÖZEL SEKTÖRÜN ÖNÜNÜ AÇMAYI HEDEFLİYORUZ
12 Eylül'de yapılacak Anayasa değişikliği referandumu çalışmaları kapsamında Demirtaş beldesine giden Çavuşoğlu, bir de kahve toplantısı düzenledi. Bir ülkede ekonominin güçlendirilmesi gerektiğini belirterek, bunun için de bölgesel yatırımlar yapılması gerektiğini söyleyen Çavuşoğlu, bir taraftan devlet olarak yatırım yaparken, diğer taraftan özel sektörün önünün de açılmasının önemine işaret etti. Çavuşoğlu, “Bir ülkenin sosyal yapısını güçlendirmeden, sürdürülebilir ekonomik kalkınmayı sağlayamazsınız” dedi.
13 EYLÜL SABAHI TÜRKİYE DAHA DA ŞEFFAFLAŞACAK
Ülkenin, toplumun sosyal yapısını güçlendirmenin, hükümetlerin temel görevlerinden biri olduğuna dikkati çeken Çavuşoğlu, şöyle devam etti: “Bugün bir ülkenin demokrasisini güçlendirmezseniz, o ülkede istikrarlı bir ekonomi olmaz. Bugün tüm dünyada herkesin inandığı gibi ekonomi ile demokrasi at başı gider. İstikrar böyle sağlanır. İkisi birbirinin destekleyicisidir. Demokrasi olmadan ekonomi olmaz. Şeffaflık olmadan ekonomi kalkınmaz. Dolayısıyla 12 Eylülde halk oylamasına sunulacak Anayasa paketi, Türkiye'nin demokratikleşmesi değil, şeffaflaşması, sivilleşmesi ve önümüzdeki, süreçte istikrarın daha pekişmesi ve de sürdürülebilir bir ekonominin devam ettirilebilmesi için de çok önemlidir.”
ANAYASA PAKETİ ÖNEMLİ BİR DÖNEMEÇ
Referanduma sunulan anayasa paketinin olumlu, faydalı olduğunu ancak Türkiye'nin bu paket ile yetinmemesi gerektiğini vurgulayan Çavuşoğlu, “O nedenle Türkiye'ye, Türkiye'deki hükümete ve yöneticilere Avrupa Konseyi olarak ve diğer kurumlar olarak çağrıda bulunuyoruz. 12 Eylül darbe anayasasından Türkiye'yi kurtaracak ve yeni bir anayasa yapmak için davette ve çağrıda bulunuyoruz. Bu paketin de çok önemli bir dönemeç olduğunu biliyoruz. Bu nedenle destekliyoruz” diye konuştu.
EVET DERSEK DAHA ÖZGÜR BİR ÜLKE OLACAĞIZ
Çavuşoğlu, anayasa paketinin kabul edilmesi halinde özellikle Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) önündeki Türkiye aleyhine açılan davaların ve dosyaların azalacağını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye'nin kötü karneden kurtulabilmesi için de bu anayasa paketinin mutlaka kabul edilmesi gerektiğine inanıyoruz ve destek veriyoruz. Bir vatandaş olarak bu anayasa paketinin ne kadar önemli olduğunu biliyor ve her fırsatta anlatmaya çalışıyorum, 'Evet' oyu vereceğimizi söylüyoruz. Bu işte, 'Evet' yönünde taraf olduğumuzu söylüyoruz ama sadece tarafın biz olmadığımızın altını çiziyoruz. Bu anayasa paketi Türkiye'de yaşayan her bir vatandaşa haklar ve özgürlükler veriyor.”
MUHALEFET KONUYU SİYASİ MECRAYA ÇEKİYOR
Bazı kişilerin, tamamen slogan, siyasi kaygılar, iktidar-muhalefet çekişmesinden dolayı, 'Bu iktidar varken biz bu pakete destek vermeyiz' veya 'Türkiye küçük kalsın, karanlık kalsın, biz Türkiye'de istediğimiz zaman istediğimizi yaparız' diyerek referandumda 'Hayır' diyeceklerini savunan Çavuşoğlu, bugün Türkiye'deki siyasi partilerin, özellikle muhalefet partilerinin söylemlerine bakıldığında anayasa paketinin içeriğine girmediklerini ileri sürdü.
MADDELER VENEDİK KOMİSYONU'NA UYGUN
12 Eylül'de yapılacak referandumda halk oylamasına sunulacak anayasa değişiklik paketindeki maddelerin Venedik Komisyonu kriterlerine uygun olduğunu söyleyen Çavuşoğlu, 16 gün sonra yapılacak olan oylamanın, Türkiye'nin demokratikleşmesi adına tarihi öneme sahip olduğunu söyledi. Çavuşoğlu, şöyle dedi: “Venedik Komisyonu ve AKPM olarak 12 Eylül'de yapılacak olan anayasa değişikliği paketi oylamasını çok önemsiyoruz. Referandum, Türkiye'nin özgürleşmesi ve ileri düzey demokrasiye sahip olması için hayati öneme sahip. Daha önceleri bazıları anayasa değişikliği paketine sunulan 27 maddenin Venedik Komisyonu kriterlerine uygun olmadığını beyan etmişti. 
DEMOKRASİ SEVDALILARINA BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR
Venedik Komisyonu da paketin bütün halinde referanduma sunulmasını kriterlere uygun bulunca, bu söylentiler sona erdi. Referandum ne Mevlüt Çavuşoğlu'nun ne de Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın projesidir. Bu değişim talebi, milletin talebidir. Partiler, liderler ve iktidarlar değişebilir. Fakat anayasa değişikliği, gelecek kuşakların daha demokratik bir Türkiye'de yaşamaları için yapılıyor. Referandum, Türkiye'nin ileri düzey demokrasi ve insan haklarına sahip olması için çok önemli. Onu için her demokrasi sevdalısının 12 Eylül tarihine kadar ev ev dolaşarak vatandaşlara referandumda niçin anayasa değişikliğine evet demeleri hususunu anlatması gerekir. Gelecek nesillerin özgürlükler dolu bir Türkiye'de yaşaması için bu tarihi sorumluluktur.”
FRANSA'NIN ROMANLARA YAPTIĞI DOĞRU DEĞİL
Son zamanlarda Avrupa'da ırkçılık, din ve bazı etnik gruplara karşı düşmanlığın arttığını da ifade eden Mevlüt Çavuşoğlu, bunun Avrupa için tehlikeli olduğunu bildirdi. Çavuşoğlu, şöyle devam etti: “Irkçılık, hatta daha ileri düzeyde, ırkçılığın da ilerisine gidilerek din düşmanlığı, insan düşmanlığı, bazı etnik gruplara karşı Avrupa'da düşmanca tutumların olduğunu görüyoruz. Milliyetçiliğin arttığı dönemlerde siyasi parti ve iktidarların maalesef popülizm yaptığını görüyoruz. Bu Avrupa için tehlikeli. Avrupa'nın savunduğumuz demokrasi ve insan hakları, hukukun üstünlüğü ortak değerleri ile tamamen çelişen bir yaklaşım. Bu sadece Roman kardeşlerimiz için geçerli değil. Şu an Romanlar gündemde. Diğer milletlere de ayrımcılığın yapıldığını görüyoruz. Avrupa Konseyi olarak bu konularda çok hassas ve duyarlıyız. Son zamanlarda Fransa'nın Roman vatandaşlara yaptıklarını kınıyoruz. Bu tür insanlık dışı ortak değerlerimize karşı olan bu akımlar bundan sonra yükselmez. Hatta durur diye düşünüyorum. Biz de Avrupa Konseyi olarak elimizden gelen ne varsa yapıyoruz.”
ÇAVUŞOĞLU HAFTAYA ROMANYA YOLCUSU
Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, 29 Ağustos 1 Eylül tarihleri arasında Romanya'ya resmi ziyaret gerçekleştirecek. AKPM Başkanı Çavuşoğlu ziyaret sırasında Romanya Cumhurbaşkanı Traian Bsescu, Parlamento Başkanı Roberta Alma Anastase, Senato Başkanı Mircea Geoana, Dışişleri Bakanı Teodor Baconschi ve Romanya Ortodoks Kilisesi Ruhani Lideri ile görüşecek. Mevlüt Çavuşoğlu'nun ayrıca Tulcea şehrinin yerel yönetim temsilcileriyle de görüşmesi bekleniyor. 


DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 06.11.2012 12:14
Anahtar Kelimeler:
başbakan dan koruma jesti
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349