banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Başbakan Yıldırım: Arkamızda 81 milyonun desteği, duası var

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, "Biz dün olduğu gibi, bugün de bir çok zorluğa göğüs gererek bu günlere geldik. Milletçe 15 yılda büyük badireler atlattık ama yılmadık, yorulmadık. Biliyoruz ki arkamızda 81 milyonun desteği, duası var." dedi.

POLİTİKA 26.05.2018, 20:47
Başbakan Yıldırım: Arkamızda 81 milyonun desteği, duası var
banner404


YILDIRIM, AK Parti Erzurum İl Başkanlığı ve Erzurum Büyükşehir  Belediyesince Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi'nde düzenlenen 5. Geleneksel Ahde  Vefa İftar Programı'nda yaptığı konuşmada, iftara katılanları, "Erzurumlular  sevgili Dadaşlar, Erzurum'un yiğit evlatları" diyerek selamladı.

Vatandaşların ramazan ayını tebrik eden Yıldırım, şöyle konuştu: "Bir iftar sofrasında da beraberiz. AK Parti vefa demektir, kardeşlik  demektir, birlik, beraberlik demektir, birlikte Türkiye olmak demektir. İşte  burada olduğu gibi, bugün Erzurum'da, milletin adamını, Cumhurbaşkanımızı  bağrınıza bastınız, onu büyük coşkuyla karşıladınız, Allah sizden razı olsun.  Cumhurbaşkanımız, 24 Haziran seçimleri için kampanyasını, boşuna Dadaşların  diyarından Erzurum'dan başlatmadı, çünkü Erzurum, istiklal mücadelemizin  başladığı şehirdir. Erzurum deyip geçme, Erzurum'da üst üste şampiyon olan ve  Süper Lig'e çıkan bir Erzurumspor var. Erzurumspor'u tebrik ediyoruz, Süper  Lig'de başarılar diliyorum."

Başbakan Yıldırım, Erzurumspor'un üzerine düşen görevi yaptığını ve  görev sırasının dadaşlara geldiğini ifade ederek, vatandaşlara, "24 Haziran'da  siz de süper şehir olmaya hazır mısınız, bir destan yazacak mıyız, yeni bir  rekora imza atacak mıyız, Erzurum'da 6 da 6, diyecek miyiz?" diye seslendi. Vatandaşlar da Başbakan Yıldırım'ın bu sorularına hep birlikte "evet"  diyerek yanıt verdi. Bunun üzerine Yıldırım'ın, "Tabi iftar vakti olduğu için  sesiniz zayıf çıkıyor" demesi salonda gülüşmelere neden oldu.

"RAMAZAN, BİRLİKTE, BERABERLİK, KARDEŞLİK VE DOSTLUK AYIDIR"

Ramazan ayının birlik ve beraberlik, kardeşlik ve dostluk ayı olduğunu  aktaran Yıldırım, şunları kaydetti: "Biz dün olduğu gibi, bugün de bir çok zorluğa göğüs gererek bu  günlere geldik. Milletçe 15 yılda büyük badireler atlattık ama yılmadık,  yorulmadık. Biliyoruz ki arkamızda 81 milyonun desteği, duası var. Arkamızda,  dadaşların, Erzurumluların güzel duası var. Bugün, milletin gerçek anlamda  iktidara gelişinin 16'ncı yılında, 13. zafere doğru emin adımlarla gidiyoruz. İlk  defa Türkiye'de hükümet sisteminin değiştiği bir seçim yapacağız. Bu seçimlerde  artık Türkiye'yi yönetecek, 5 yıllığına Türkiye'yi hedeften hedefe taşıyacak,  muasır medeniyetler seviyesine çıkaracak Cumhurbaşkanımızı seçeceğiz."

Yıldırım, sloganlarının "Güçlü Meclis, Güçlü Hükümet ve Güçlü Türkiye"  olduğunu belirterek, "Vakit, Türkiye vakti, vakit iftar vakti diyoruz, hepinizi  sevgi ve saygıyla anıyoruz. Hayırlı iftarlar" ifadelerini kullandı. Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ ise iftarda bulunanların, Erzurum'a  çok büyük hizmetlerinin olduğunu ifade ederek, iftara katılanlara teşriflerinden  dolayı teşekkür etti.

Konuşmanın ardından Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen,  Başbakan Yıldırım'a üzerinde ismi yazan Büyükşehir Belediye Erzurumspor forması  hediye etti.

"BAŞBAKAN YILDIRIM'A ŞAMPİYONLUK KUPASI"

Mavi-beyazlı takımın futbolcuları Mert Nobre, Burhan Eşer ve Hakan  Canbazoğlu, teknik direktör Mehmet Altıparmak, kulüp başkanı Mevlüt Doğan  şampiyonluk kupasını Başbakan Yıldırım'a verirken, Yıldırım da tecrübeli futbolcu  Mert Nobre ile kupayı kaldırarak, poz verdi. Daha sonra AK Parti Erzurum milletvekili adayları platforma  çağrılarak, iftara katılanlara tanıtıldı.  İftar öncesi Kur'an-ı Kerim tilaveti okundu, dualar edildi.

ŞEHİT AİLELERİYLE AYNI MASADA İFTAR AÇTI

Başbakan Yıldırım'ın şehit aileleriyle aynı masada yemek yediği  programda, yemek servisini, yöresel bar kostümü giyen garsonlar yaptı. İftar programına, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ulaştırma,  Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın yanı sıra Erzurum Valisi  Seyfettin Azizoğlu, AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz, AK Parti Erzurum  milletvekili adayları, çok sayıda partili ve şehit ailesi katıldı.

Yorumlar (0)