banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Balıkçılarla uzlaşma sinyali

Balıkçılar Kooperatifi’nin “Bölgeyi tel örgüyle çevireceğiz” sözlerini değerlendiren Belediye Başkanı Yücel, “Yasal hakları ise tabi ki çevirebilirler ama hangi amaçla çevirdikleri önemli. Biz de gereken neyse yaparız” dedi

POLİTİKA 24.07.2014, 17:17 24.07.2014, 16:22
Balıkçılarla uzlaşma sinyali
banner404
 ALANYA Belediye Encümeni, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel başkanlığında toplandı. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Yücel, Alanya halkının ve bayram tatili için Alanya’ya gelecek misafirlerin önümüzdeki hafta idrak edeceğimiz Ramazan Bayramı’nı şimdiden kutladı. Dün ayrıca 10’u Alanya merkez ve 12’si Mahmutlar Mahallesi’nde yer alan sahil büfelerinin ihalesini yaptıklarını söyleyen Başkan Yücel, ihalelere Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) yöneticilerinin de katıldığını belirtti. Başkan Yücel, 30 Mart’ta seçimi kazanmalarında tüm kesimlerin büyük katkısı olduğunu ifade etti.
‘MUHTARLAR BİZİM İÇİN ÖNEMLİ’
Başkan Yücel, “Biz Alanya’da 7'den 70'e herkesin fikrini alarak şehri yönetmek istiyoruz. Muhtarlarımız da bizim gibi seçilmiş insanlardır. Bu konuyla güzel bir fıkra vardır. Nasrettin Hoca bir gün damdan düşmüş, herkes geçmiş olsun ziyaretine gitmiş. Hoca da ‘Bana benim gibi damdan düşeni getirin, benim halimden ancak o anlar’ demiş. Muhtarlarımız da atanmış değil, seçilmiş kişiler olduğu için onların derdini ancak biz anlarız” dedi. Başkan Yücel’e ayrıca, Balıkçılar Kooperatifi Başkanı Mustafa Çakır’ın dün Yeni Alanya’da yer alan “Adem Başkan’la anlaşamayacağız. Bize zorluk çıkarıyor” sözleri de soruldu.
‘KİMSENİN TİCARETİNE KARIŞMAM’
Başkan Yücel, “Alanya Belediyesi veya herhangi bir kurum hiç kimsenin ticari faaliyetine karışmaz, karışamaz. Bunu her zaman net bir şekilde söylüyorum. Fakat bu bölgedeki sit alanlarını eskiden olduğu gibi yine Alanya Belediyesi koruyacaktır. Bunu da herkes böyle bilsin. Orası ticari bir işletme değil, adı üstünde, Balıkçı Barınağı olduğu için balıkçıların haklarının korunabileceği bir yer. Onun için birileri ticaret yapacak diye devletin diğer kurumları zarar görmemeli. Oraya tel örgü çekeceklermiş. Yasal hakkıdır, istediği zaman tel örgü çekebilir. Ama kullanım amacının ne olduğuna bakmak gerekiyor” diye konuştu.
Yorumlar (0)