banner468

'Bakan Yeni Alanya'ya öfkeli'

MHP’li Yıldız, "Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, ‘Gazipaşa Havalimanı'na büyük uçakların inmesinde mania var, uçak kaza yaparsa, sorumlusu kim olacak?' diyor. Ayrıca Yeni Alanya'ya da öfkeli olduğunu vurguladı" dedi

'Bakan Yeni Alanya'ya öfkeli'

MHP’li Yıldız, "Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, ‘Gazipaşa Havalimanı'na büyük uçakların inmesinde mania var, uçak kaza yaparsa, sorumlusu kim olacak?' diyor. Ayrıca Yeni Alanya'ya da öfkeli olduğunu vurguladı" dedi

20 Aralık 2010 Pazartesi 00:00
'Bakan Yeni Alanya'ya öfkeli'
banner404
 - Kerim TOKSÖZ 
MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Hüseyin Yıldız, Alanya ve Türkiye gündemine ilişkin Yeni Alanya'nın sorularını yanıtladı. Yıldız, Alanya-Gazipaşa Havalimanı, Alanya'nın il olması, yeni üniversite kurulması, Alanya-Antalya duble yoluna alternatif bir yol açılmasına ilişkin iktidar partisi AKP'li bakanları ve milletvekillerini göreve davet ettiğini söyledi. Yıldız, tatil amacıyla Alanya'yı tercih eden bakan ve AKP'li üst düzey yöneticilerin tatil gibi hizmet etme konusunda Alanya'yı tercih etmediklerini ifade etti. 
“AKP'DEN BORÇLU BELEDİYE DEVRALDIK”
Alanya'da 2009 yılında yapılan yerel seçimde AKP'den bazı belediyeleri devraldıklarını söyleyen Yıldız, “Biz 2009 yerel seçiminden önce özellikle AKP'nin elinde bulunan belediyelerin vatandaşın beklediği hizmetleri yapamadığını ve belediyeleri ciddi anlamda borçlu hale getirdiklerini söylemiştik. Bu söylediklerimizin doğruluğu seçimlerden sonra AKP'den devraldığımızda tüm belediyelerde gördük. Bizi mutlu eden şey, seçimi kazanan partimize mensup belediye başkanlarımızın hem bu borçları ödediğini, hem de şimdiye kadar yapılmayan hizmetleri tek tek yaptığını görmektir. Vatandaşlarıma buradan sesleniyorum. Onlar da AKP'li ile MHP'li belediyelerin arasındaki hizmet farkını gördüler. Yapılacak olan genel seçimlerde MHP'ye iktidarı vererek, genel hizmetle birleşince daha fazla hizmet alacaklardır. Bu nedenle yapılacak olan genel seçimlerde vatandaşımızdan destek istemekteyiz” dedi.  
“BENİM ÇİFTÇİMİN ÜRÜNÜ PARA ETMİYOR”
Başbakan ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Ekonomik kriz teğet geçti" açıklamasını da değerlendiren Yıldız, “Hem Alanya, hem de görevlerimiz dolayısıyla gittiğimiz yerlerde vatandaşlarla görüşüyoruz. Türkiye'nin her yöresinde vatandaşlar ekonomiden rahatsız olduklarını ifade ediyorlar. Devlet İstatistik Kurumu'nun yapmış olduğu istatistiki duruma bakılınca vatandaşın ekonomik anlamda kötü olduğu görülmektedir. Türkiye'de kredi kartı borcu çok ciddi anlamda yükseldi ve yükselmeye de devam ediyor. 2002 yılına oranla kredi kartı borcu 10 kat artarken, çek ve senetlerin ödenmemesi ve bu borçlanma da 10 kat arttı. Bu apaçık ortada. 2002 yılından bu yana petrole yapılan zam tam iki kat artmıştır. Bugün Türkiye'de 4 yıl boyunca üniversite okuyarak, mezun olan gençlerimiz iş bulabilmek için bizleri sıkıştırmaktadır. Özellikle bölgemizde narenciye üreticileri bırakın ürünlerini satmayı, ağaçtan bile toplayamamaktadırlar. Örtüaltı seracılık yapan çiftçilerimiz emeklerinin karşılığını da alamamaktadır. Çiftçilerimiz sorunlarını dile getirince de AKP'li yetkililerce hakarete uğramakta veya polis tarafından biber gazı ve copla susturulmaktadır. Çiftçi sıkıntılı, ‘Niçin kimse konuşmuyor’ diye soranlara oluşturulan korku imparatorluğu sebebiyle konuşamadıklarını açıkça ifade etmeliyim. Kimse kendi durumundan dert yanmayınca sanki Türkiye'de her şey güllük gülistanlıkmış gibi gözükmektedir. Bir milletvekili olarak vatandaşlarımızın, kendi kendilerine 2002 yılına göre ekonomik durumu ile 8 yıllık AKP döneminde ekonomik durumlarında, ‘Gelirlerim daha çok arttı, daha çok para kazanıyorum, daha çok huzurluyum’ diyen varsa, o zaman Türkiye'de ekonomi vatandaş için iyi demektir. Bu soruyu da kendine soran, ‘Şimdi daha kötü durumdayım’ diyen vatandaş varsa, ekonomimiz kötüye gidiyor demektir. Ben bu soruyu herkesin kendine sormasını ve kendi cevabını da kendine vermesini diliyorum. Bu şekilde ekonomimizin ne durumda olduğu ortaya çıkacaktır" diye konuştu. 
“ALANYA'YI TAÇLANDIRSINLAR”
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, AKP Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek'in Alanya'ya sık sık tatile gelmesinden rahatsızlık duyduğu şeklinde ortaya atılan iddiaları da yanıtlayan Yıldız, "Bu kişilerin önemli yerlerde olması bize gurur verir, rahatsızlık duymam. Ama bu gururun ve saygının taçlanması lazım. Bölgemize gelecek olan yatırımlarla taçlanır, 8 yıllık iktidarları döneminde henüz Alanya hizmet yönünden taçlanmamıştır. Bu insanlar, Alanya’mıza bugüne kadar getirmiş olduğu önemli yatırımlar maalesef bulunmamaktadır. Gönlümüz Alanya'ya gelebilecek yatırımların ve projelerin yapılmasından yanadır. Henüz 8 yıllık AKP, önceki hükümetler döneminde de başlanmış, tesisleri dahi tamamlayamamışlardır. Henüz bu yatırımları tamamlama konusunda zaman geçmiş değildir, 6 aylık süreleri vardır, bu süreleri dışında bazı arkadaşların tatil ve ziyaretlerinden zaman ayırıp, önemli yatırımların temelini de atmalarını bekliyoruz. ‘Bu önemli yatırımlar neydi’ diye soracak olan ziyaretler yapan insanlar, Alanya'ya bir üniversite kurdurabilirler, Alanya'yı il yapabilirler, Alanya'nın kış turizmini canlandıracak yatırımları getirebilirler, havalimanını uluslararası standartlarda açabilirler, kış turizmi için golf alanları, Akdağ Kayak Merkezi, kongre merkezi ve spor sahaları yaratılabilirler. Yurt içi ve yurt dışından futbol takımlarının gelerek kamp yapabileceği bir spor sahası olabilir. Özellikle yaz dönemlerinde hareket edilemez hale gelen Alanya-Antalya Karayolu'nun alternatif projesini hazırlayarak, yeni bir yolun temelini atabilirler. Alanya'ya 25 bin kişilik bir anfi-tiyatro kazandırabilirler. Bu projelerin temelini atarlarsa, bunlar Alanya'ya yeter ve gerisini Alanyalı yapar” diye ifade etti. 
“MANİALAR VAR DİYOR”
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) yapılan bütçe görüşmelerinde Alanya-Gazipaşa Havalimanı'nın uluslararası standartlara kavuşturulmasına ilişkin sürecin sıkıntılı geçtiğine ilişkin konuşmalar yaptığını dile getiren Yıldız, daha sonra Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'la görüşme yaptıklarını ifade etti. Yıldız, “Sayın Ulaştırma Bakanı'na ‘Vatandaşların isteği Gazipaşa Havalimanı'nın uluslararası standartlarda açılması yönünde. Burası 8 yıldır uluslararası standartlara kavuşturulmadı, bu nedenle halk tepkili. Kalıcı bir çözüm üretilmeli. Ulaştırma Bakanı olarak sizlerin nezdinde Gazipaşa Havalimanı'nın neden uluslararası standartlara açılamadığını, bunun nedeninin ne olduğunu Alanya ve Gazipaşa halkına anlatın. Devlet Hava Meydanları Genel Müdürü, Sivil Havacılık Genel Müdürü ve bakanlığınıza bağlı havacılıkla ilgili tüm birimlerin genel müdürlerini de getirin, halkı toplayalım ve pistin uzaması halinde büyük uçakların inip, inmeyeceğini siz halka anlatın. Biz de siyaset yapmayalım’ diyerek öneride bulundum. Sayın Bakan, bana, ‘Bu havalimanı için Alanya ve Gazipaşa'dan ciddi baskı var, milletvekili olarak sen de baskı yapıyorsun. Havalimanında pistin uzatılması halinde bile büyük uçakların inmesi konusunda endişemiz var. Havalimanı manialardan dolayı tehlikeli, büyük gövdeli inecek olan uçağın birisi kaza yaparsa bunun sorumlusu kim olacak?' diye dert yanıyor. Sayın Bakan, Alanya'da toplantı yaparak, neden havalimanının büyük uçakların inip, inmeyeceğine ilişkin soruları yanıtlamayı düşünüyor. Sayın Bakan, sivil toplum örgütleri, milletvekilleri nezdinde yapılan baskılardan bunalmış durumda. Bu baskılar sonucu pistin 2500 metreye çıkarılmasına bugün ve yarın onay verir diye düşünüyorum” diye konuştu. 
“YENİ ALANYA'YA TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Yıldız, "Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, bana, ‘Alanya'da Yeni Alanya Gazetesi var. O gazete sürekli Gazipaşa Havalimanı'nı haber yapıyor, gündemde tutuyor. Alanya'da havalimanıyla ilgili lobi oluşturuyor. Gazetenin yaptığı haberler sürekli bana ulaşıyor, bölgede siyasetçiler, sivil toplum örgütü yöneticileri de yapılan haberlere destek veriyor. Bu tür haberlerden oldukça rahatsızlık duyuyorum’ diye dert yanıyor. Ben de Alanya'nın nabzını tutan, bölgedeki yatırımların bir an önce açılması konusunda şehrin geleceği adına haberler yapan Yeni Alanya Gazetesi’ne, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Dim başta olmak üzere tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum" dedi.
Alanya'nın seçimden önce il olacağına yönelik söylentilere de değinen Yıldız, 25 yıllık dönemde siyasilerin bol bol il yapma sözü verdiğini, 8 yıllık AKP iktidarından da bu sözleri çok duyduklarını belirterek, artık boş sözler yerine Alanya'nın icraat beklediğini sözlerine ekledi. 
"KİMSENİN GARANTİSİ YOK"
2011 yılının Haziran ayında yapılacak genel seçim öncesi milletvekili adayı olup, olmayacağına ilişkin soruyu da yanıtlayan Yıldız, şöyle konuştu:
“Şu anda gündemde seçim yok, AKP'nin ülkeye verdiği zararları vatandaşa anlatma var. Adaylıkla ilgili süreç henüz başlamadı, o süreç başladığında teşkilatlarımızla, vatandaşlarımızla yaptığımız temaslardan sonra karar vereceğiz. Şu anda 6 aylık süremiz duruyor. Önce bireyler aday olacaklar, daha sonra teşkilatlar ve genel merkez bir karar verecektir. 'O siyasi partinin milletvekili şurada görevde, milletvekilliği garantiledi, şu şurada görev aldı, o da garantiledi, bir tek Hüseyin Yıldız kaldı' söylemleri yanlıştır. Bu konuda kimsenin milletvekili adaylığı garantisi yoktur."

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 22.09.2012 12:19
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349