Bakan Soylu, Mehmetçik'le sahur yaptı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Herkes vazifesini iyi yapacak. Huduttaki Mehmetçik ile onlarla beraber kol kola mücadele eden jandarması, polisi, doktoru, milletvekili, bakanı da herkes görevini yapacak." dedi.

Bakan Soylu, Mehmetçik'le sahur yaptı
banner404

BAKAN Soylu, Van'daki ziyaretlerinin ardından helikopterle geldiği  Başkale ilçesi Albayrak 3. Hudut Piyade Birliğinde askerlerle sahur yaptı.

  İl Müftüsü Nimetullah Arvas'ın okuduğu sahur duasının ardından konuşan  Soylu, ramazan ayının insanlık için bir fırsat olduğunu anlattı.

Ramazanda ailelerin de aynı sofrada buluştuğunu ifade eden Soylu,  "Bütün bunlar bizi bir arada tutan unsurlardır. Burada yaptığınız hudut görevi  esas itibarıyla bir milletin en onurlu görevidir. Kolay değildir bir göreve  'namus' diyebilmek. Onun için bu mübarek ramazan ayında ve bir sahur kahvaltısını  hep birlikte yaptık." diye konuştu.

  "Burada bulunmaktan büyük bir onur duyuyorum"

  Güvenlik güçlerinin çok başarılı işler gerçekleştirdiğini dile getiren  İçişleri Bakanı Soylu, şu ifadeleri kullandı:

"Sizler gerçekleştiriyorsunuz ve bu başarılı işlerle bu memlekete  yapılmak istenen kötülüklere fırsat vermiyorsunuz. Allah da onlara fırsat  vermesin inşallah. Görüyorsunuz Filistin'de çoluk çocuk demeden katlediyorlar.  Bunlar acımasız ve vicdansızdırlar. Allah muhafaza zayıf düştüğümüz andan  itibaren bize kötü davranıyorlar, biz kötü davranılmayı hak eden bir millet  değiliz. Türlü türlü felaketler başımıza bulaştırmak istediler ama şu tablo Türk  milletimizin emeğidir. Herkes vazifesini iyi yapacak. Huduttaki Mehmetçik ile  onlarla beraber kol kola mücadele eden jandarmamız, polisimiz, doktoru,  milletvekili, bakanı da herkes görevini yapacak. Biz vazifemizi iyi yaparsak ve  sağlam sarılırsak, sarılıp sahip çıkarsak işimizi rast getirecek Cenab-ı  Allah'tır. Sizlerle birlikte bir mübarek ramazan ayında burada bulunmaktan büyük  bir onur duyuyorum. Hayatımın en güzel gecelerinden birini sizler sayesinde  sahurda burada geçiriyorum."

Bakan Soylu'ya, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat  Zorluoğlu, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Salih Karataş, Başkale  Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Abdulselam Öztürk, İl Jandarma Komutanı  Tuğgeneral Yavuz Özfidan, Van 6. Hudut Alay Komutanı Piyade Albay Şahin Yenilmez  ve Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici de eşlik etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner517

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479