banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Bakan Çavuşoğlu Serik'te konuştu

Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, teröristlerin bile hapishaneden çıkartılmaya çalışıldığını belirterek, "Biz ‘terörle mücadele’ diyoruz. Birileri teröristlerin avukatlığını yapıyor” dedi

POLİTİKA 31.05.2018, 21:59 Enes Subaşı
Bakan Çavuşoğlu Serik'te konuştu
banner404

Haber: Alper KUTAY

ALANYALI Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Serik Belediyesi’nde gerçekleştirilen Serik Geniş Katılımlı Toplantısı’nda, halkın karşısına her zaman alınları açık, başları dik çıktıklarını ifade etti. Dünyada son yıllarda gerçekleştirilen 10 mega projenin 6'sını Türkiye'nin gerçekleştirdiğini vurgulayan Bakan Çavuşoğlu, Fatih'in evlatlarına da bu yakıştığını, dünyanın en büyük asma köprüsünü, en büyük havalimanını yaptıklarını dile getirdi. Kendilerine, “Bunlar Cumhuriyet düşmanı” denildiğini aktaran Bakan Çavuşoğlu, "Esas Cumhuriyet düşmanı sizsiniz. Ne yaptınız Cumhuriyet için? Ancak 'Mustafa Kemal', 'Atatürk' diyerek geçindiniz. Cumhuriyet için hiçbir zaman taş üstüne taş koymadınız. 'Erdoğan'ın projelerini durduracağız' diyorsunuz. Hepsi aynı şeyi söylüyor. Tıpkı Türkiye'yi kıskanıp da bu projeleri hayata geçirmemizi istemeyenler gibi” dedi.
‘MİLLET TERÖRÜN KARŞISINDA DURDU’
Muhalefetin en iyi bildiği işin yıkmak olduğunu savunan Bakan Çavuşoğlu, “Kim yıkar? Teröristler yıkar. Kim yıkmak istedi? PKK ve FETÖ. Karşısında kim durdu? Milletimiz durdu. Sonuçta bunların bizim yaptıklarımıza hayali ve rüyası bile yetmez. Bunlar rüyada bile göremezler. Bir şeyi rüyada görmek, hayal etmek için 'Ne yapabilirim, daha iyisini nasıl yapabilirim?' diye düşünmen lazım” diye konuştu. Bütün adayların özgürce seçim kampanyasını yaptığına değinen Bakan Çavuşoğlu, "Demokrasi bu. Yapacak. Türkiye'nin geleceği için somut bir proje vaadinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan'dan başka bir aday, Ak Parti'den başka bir parti gördünüz mü? 'Şuraya çeşme yapacağım' diyen bir beyanname gördünüz mü? CHP'nin beyannamesini okudunuz mu? 'Hep yıkacağız.' Bir kelime dahi 'FETÖ' gördünüz mü? O partinin içinde DHKP-C'li milletvekilleri var” dedi.
‘CHP’DE ALTI OK’UN ESAMİSİ KALMADI’
Bakan Çavuşoğlu, açıklamasına şöyle devam etti: “Ön seçimle geldiler. Partide, PKK sempatizanı milletvekilleri var. Dava açsınlar. Tamamen bunlara teslim olmuş bir parti. Hangi ilkeleri var. Atatürk'ün ortaya koyduğu ilkelerin hangisi var? Milliyetçilik var mı? Hep Türkiye'yi kötülüyorlar. 'Türkiye yıkılsın, bir fırsat doğar belki bize' diyorlar. Halkçılık var mı? Halkla beraber mi bunlar. Partiye bir de altı ok koymuşlar. Hiçbir ilkeyi bulamazsınız. Bir de ittifaka bakın, yıkım. Bizimki ne? Cumhur İttifakı. Bizimki yerli ve milli olanların ittifakı. MHP ile el ele, omuz omuza verdik, Türkiye'nin geleceği için çalıştık. O yüzden anayasa değişikliğine gittik. O yüzden Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi getirdik.” Öte yandan, Belek Turizm Merkezi’nde esnaf ziyaretinde bulunan Bakan Çavuşoğlu, vatandaşlar ve turistlerle sohbet etti.

Yorumlar (0)