Bakan Çavuşoğlu NATO'da konuştu

NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı için Brüksel'de bulunan Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Trans-Atlantik bağın hem NATO hem de müttefiklerin kolektif güvenliği için kilit öneme sahip olduğunu kaydetti

banner404

Haber: Alper KUTAY

BAKAN Çavuşoğlu, "Türkiye, NATO misyonları ve operasyonlarına en büyük katkıyı yapan ülkelerden biri olarak, ittifaktan da her konuda dayanışma bekliyor" ifadelerini kullandı. Toplantının ilk gününde, "Gürcistan ve Ukrayna", "Transatlantik Güvenliği" oturumları ve çalışma akşam yemeğine katılan Bakan Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, İzlanda Dışişleri Bakanı Gudlaugur Thor Thordarson, İspanya Dışişleri Bakanı Josep Borrell, İtalya Dışişleri Bakanı Enzo Moavero Milanesi ve Romanya Dışişleri Bakanı Teodor Melescanu ile de ayrı ayrı görüştü.

SUUDİ’LERE MESAJ GÖNDERDİ
Bakan Çavuşoğlu, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'nın ikinci gününde "Batı Balkanlar" ve "Afganistan-Kararlılık Destek Misyonu" oturumlarına katıldı. Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin "Uluslararası bir soruşturmaya da gitmekten çekinmeyiz" diyen Bakan Çavuşoğlu, "Suudi Arabistan'daki soruşturmalardan bilgi edinmek istedik ama edinemedik. Biz bilgileri paylaşıyoruz ama Suudi Arabistan'ın da şeffaf olması gerekiyor. Onun yerine çelişkili ifadeler görüyoruz. Diğer taraftan hala ceset bulunamadı. Bizim tarafımızdan soruşturma derinleştirilerek devam ettiriliyor. Uluslararası bir soruşturmaya da gitmekten çekinmeyiz. Biz kendi topraklarımızda işlenmiş, önceden planlanmış cinayetin aydınlatılması için çalışıyoruz" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479