Bakan Çavuşoğlu Litvanya'da

Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Litvanya'ya düzenlediği resmi ziyaret kapsamında, mevkidaşı Linas Linkevicius ile görüşmesinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi

Bakan Çavuşoğlu Litvanya'da
banner404

Haber: Alper KUTAY

BAKAN Çavuşoğlu ve Linkevicius, basın toplantısının ardından Türkiye ve Litvanya arasında Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunması Anlaşması’nı imzaladı. İki ülke, anlaşma ile ikili ilişkiler ve işbirliğini daha da derinleştirme iradesini teyit etti. Bakan Çavuşoğlu ayrıca Litvanya'nın başkenti Vilnius'ta, Seimas Başkan Yardımcısı ve AB İşleri Komitesi Başkanı Gediminas Kirkilas ile bir araya geldi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi ziyaretleri kapsamında gittiği Litvanya'nın başkenti Vilnius'ta, Antakalnis Özgürlük Savaşçıları Anıtı'na da çelenk koydu.
YARIN VİYANA’YA GİDİYOR
Bakan Çavuşoğlu, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ve AB Dönem Başkanı Avusturya Federal Cumhuriyeti Avrupa, Entegrasyon ve Dışişleri Bakanı Karin Kneissl'ın davetlerine icabetle, Viyana'da 30-31 Ağustos tarihlerinde AB üyesi ve adayı ülkelerin Dışişleri Bakanları’nın katılımlarıyla düzenlenecek gayri resmi nitelikteki toplantıya katılacak. "Gymnich toplantıları" adıyla bilinen söz konusu toplantının formatı, dış politika gelişmeleri hakkında fikir teatisine imkan tanıyor. Söz konusu toplantıda, başta çok taraflılık, dijitalleşme ve kritik altyapı alanlarında olmak üzere bölgesel ve küresel güncel gelişme ve sınamalara ilişkin görüş alışverişinde bulunulması ve AB süreci ve ikili ilişkilerle ilgili olarak bazı üye ülke bakanlarıyla görüşmeler yapılması öngörülüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472