Bakan Çavuşoğlu CNN Türk’e konuştu

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü çerçevesinde CNN Türk canlı yayınına telefonla bağlanan Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, önemli açıklamalarda bulundu

Bakan Çavuşoğlu CNN Türk’e konuştu
banner404

Haber: Alper KUTAY

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in iadesiyle ilgili konuşan Bakan Çavuşoğlu, "Çalışma grubu ile artık bu konularda oyalama devri, topu taca atma devri bitti" ifadelerini kullandı. Bugüne kadar 100'den fazla önde gelen FETÖ'cünün Türkiye'ye getirildiğini açıklayan Bakan Çavuşoğlu, açıklamalarında şu ifadeleri kullandı: "İki sene önce meydana gelen hain darbe girişiminden sonra bu darbe girişimini unutturmayacağımızı söylemiştik. Bu hainlerden nerede olursa olsun içeride ve dışarıda hesap soracağımızı da söylemiştik.
’AVRUPA MÜCADELEMİZ SÜRÜYOR’
İki yıldır bu hainlerin izindeyiz. Yurtdışında çok sayıda ülkeden FETÖ'nün önde gelenlerini getirdik. Bunların bazıları basına yansıdı, bazıları yansımadı. Çok sayıda ülkeden 100'den fazla önde gelen FETÖ'cüyü ülkemize getirdiğimizi söyleyebiliriz. Özellikle Avrupa ülkelerinde iki yıldır bir mücadelemiz var. Bu mücadele maalesef istediğimiz sonucu getirmedi. Son 5-6 aydır ABD’de bazı hareketlilikler görüyoruz. FETÖ ile ilgili FBI’ın başlattığı soruşturmaları gerçekten anlamlı buluyoruz fakat bu soruşturmaların sonuç alıcı ve gerçek soruşturma olmasını istiyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2018, 09:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hilmi Tunalıoğlu
Hilmi Tunalıoğlu - 10 ay Önce

uzağa gitmeye gerek yok. pensilvanyada 6 yıl kalıp da oğlunu Adananın Fetö kolejinde okutan rektör hala yanı başında duruyor.

SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479