banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

ASAT'ta büyük değişim zamanı

Büyükşehir Koordinatörü Güney, her şeyin yolunda gittiğini belirterek, “Geçiş süreci yaşıyoruz, sorunlar halledilmeyecek büyüklükte değil” dedi

POLİTİKA 16.08.2014, 01:20 16.08.2014, 00:28
ASAT'ta büyük değişim zamanı
banner404

 ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, son dönemde yapılan çalışmaları ve bundan sonra yapacakları hizmetleri özetledi. Önceki gün Alanya’ya gelen ASAT Genel Müdürü Faruk Karaçay’ın bir gün boyunca hizmetleri incelediğini söyleyen Güney, ASAT Alanya Müdürlüğü’nün Arıtma Tesisi yanındaki iki prefabrik binada hizmet vermeye çalıştığını, ancak ASAT’ı Alanya’da kurumsal bir yapıya büründürmek için çalışma yaptıklarını kaydetti. Çevreyolu üzeri Alanya Adliye Sarayı karşısındaki binanın 3 katını kiralayıp taşınacaklarını dile getiren Güney, “ASAT'ı daha kurumsal bir yapıya getireceğiz. Bu binada tüm kanalizasyon, abone, içme suyu gibi hizmetleri vereceğiz” dedi.

‘MAHMUTLAR’DA SIKINTI BİTECEK’
Faruk Karaçay’ın çok deneyimli bir bürokrat olduğunu söyleyen Güney, “Sağ olsun, bize her konuda yardımcı olma sözü verdi” diye konuştu.  Mahmutlar Arıtması’nı devraldıklarında çok kötü durumda olduğunu, burada iyileştirme çalışması yaptıklarını ifade eden Güney, “Mahmutlar Arıtması’nın yan tarafına çamur boşaltmışlar. Şimdi Alanya'daki tüm arıtmaların çamurlarını ihale ile Manavgat'a gönderiyoruz. Mahmutlar'da koku konusunda şikâyetler var. Bu sorunu gidermek için çalışmalara başladık. Arıtmanın üzerine özel bir branda ile kapatacağız. Mahmutlar Arıtması’nın içinde yaklaşık sekiz yıldır bakım yapılmayan havuzlar var, halen bu sorunlarla uğraşıyoruz. Oba Arıtması da bize geçti, bundan sonra biz işleteceğiz. Oradaki eksikleri de tespit ettik, bunları giderip çalışmaya başlayacağız” dedi.
Yorumlar (0)