banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Arıtma sorunu yeniden gündemde

Alanya merkez ve civar mahallelerdeki arıtmalardan gelen pis kokuları gündeme taşıyan CHP İlçe Başkanı Şevki Türktaş, “Bu koku daha önceki yönetimlerde neden yoktu? Burada bir ihmal mi var?” diye sordu

POLİTİKA 14.08.2014, 18:53 14.08.2014, 17:53
Arıtma sorunu yeniden gündemde
banner404
 CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Şevki Türktaş, Mahmutlar Mahallesi’ndeki arıtma tesisinin çok kötü koku yaydığını ve aradan aylar geçtikten sonra çözüm üretildiğini söyledi. Dünyanın hiçbir yerinde kokmayan arıtma olmadığını, arıtmaların mutlaka koku yaydığını ancak her ülke veya şehrin önceden önlemler alarak bu kokuyu minimum seviyeye indirdiğini belirten Türktaş, “Daha önce hiç koku çıkarmayan Alanya, Konaklı, Oba, Mahmutlar ve Türkler Arıtması neden şimdi kokmaya başlıyor. Sözüm ona Konaklı Arıtması’nın üzerini plastik brandayla kapatmışlar” dedi.
‘HİZMET YAPMADAN PARA TOPLUYORLAR’
Türktaş, açıklamasına şöyle devam etti: “Yahu koku plastikten dışarı çıkmaz mı? Daha önce çalışan deneyimli elemanları işten çıkardılar da iş bilmeyen yeni elemanlar mı aldılar, bu sorunlar bu yüzden mi yaşanıyor, bilemiyoruz. Daha vatandaşın sıkıntısını çözmeden hemen tahsilat bürosu açıp para toplamaya başladılar. Köylerde su arızası oluyor, muhtarın iki ayağı bir pabuca giriyor. Kazma kürekle sorunu kendi imkânlarıyla gidermeye çalışıyor. Çünkü köy halkı suyun ta Antalya’ya bağlandığını, sorunu çözecek olan makamın Antalya’ya bağlı olduğunu bilmez, başındaki muhtarı bilir. Onun için AKP’lilerin sevmediği muhtarlara Allah ecir (sabır) versin.”

Yorumlar (0)