banner468

Arının kovanına çomak soktular

Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu’nun, “Demirtaş’tan Okurcalar beldesi arasında otobüsler tek hat üzerinde çalışsın” önerisine sert tepki gösteren Minibüsçüler Odası Başkanı Doğan Bacak, dün kooperatif başkanlarıyla mini bir zirve yaptı. Sipahioğlu’nun kendilerini caydırmak için dün sabah saatlerinden itibaren ruhsatsız çalışan minibüsleri bağlattığını söyleyen Bacak, “Baskılar bizi yıldıramaz, korkmuyoruz, caymayacağız. Maalesef Sipahioğlu arının kovanına çomak soktu, bundan sonra olacaklardan Sipahioğlu sorumludur” dedi.

Arının kovanına çomak soktular

Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu’nun, “Demirtaş’tan Okurcalar beldesi arasında otobüsler tek hat üzerinde çalışsın” önerisine sert tepki gösteren Minibüsçüler Odası Başkanı Doğan Bacak, dün kooperatif başkanlarıyla mini bir zirve yaptı. Sipahioğlu’nun kendilerini caydırmak için dün sabah saatlerinden itibaren ruhsatsız çalışan minibüsleri bağlattığını söyleyen Bacak, “Baskılar bizi yıldıramaz, korkmuyoruz, caymayacağız. Maalesef Sipahioğlu arının kovanına çomak soktu, bundan sonra olacaklardan Sipahioğlu sorumludur” dedi.

22 Mayıs 2010 Cumartesi 00:00
Arının kovanına çomak soktular
banner404
 ALANYA Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu’nun hafta başında Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan’ın başkanlık ettiği belde belediye başkanları toplantısında gündeme getirdiği yeni ulaşım projesine tepkiler sürüyor. Sipahioğlu’nun, “Okurcalar’dan Demirtaş’a dek tüm belde belediye ve özel halk otobüsü ve minibüsler tek hat üzerinde çalışsın. Okurcalar’dan minibüse binen bir yolcu, Demirtaş’a dek aynı araçla ve tek ücret vererek seyahat etsin” önerisine sert tepki gösteren Minibüsçüler Odası Başkanı Doğan Bacak, dün kooperatif başkanlarıyla makam odasında toplantı yaptı. 
BAŞKANLARLA MİNİ ZİRVE YAPTI
Doğan Bacak başkanlığındaki toplantıya, Tosmur’dan Abdullah Özdemir, Kestel’den Mustafa İnce, Okurcalar’dan Osman Erdoğan ve Osman Baysal, Mahmutlar’dan Şükrü Kara ve Hacı Uçak, Demirtaş’tan Ahmet Yalçıner, Payallar’dan Abdullah Özkan, Oba’dan Mehmet Doğan, Konaklı’dan Hasan Mercan ve Avsallar-İncekum’dan Kerim Uysal katıldı. Sabah saat 09.30’da Minibüsçüler Odası’nda bir araya gelen Başkan Doğan Bacak ile kooperatif başkanları yaklaşık yarım saat süren mini bir zirve gerçekleştirdi. 
KORKMUYORUZ, CAYMAYACAĞIZ
Toplantı sonrası basına demeç veren kooperatif başkanları, ortak kararlarını açıkladılar. Kestel Kooperatifi Başkanı Mustafa İnce, “Biz Sayın Sipahioğlu’nun projesine karşıyız. On yıl önce 3+1 projesi geldiğinde de karşıydık ve ne kadar haklı olduğumuz aradan geçen yılların sonunda ortaya çıktı. Otobüs ve minibüslerini birleştiren arkadaşlarımızın tamamı mağdur oldu. Şimdi de 5+1 projesine karşıyız. Alanya Belediyesi sırf bu projeye karşı olduğumuz için sabahtan beri otobüslerimizi bağlıyor. Gerekçe olarak da ruhsat soruyor. Ruhsatı iptal eden belediye, şimdi ruhsat olmadığı için araçları bağlayan yine belediye. Korkmuyoruz, caymayacağız. Bugün Kestel İşletme Fakültesi’nde sınav vardı ancak araçlarımız bağlandığı için öğrenciler okullarına gidemedi. Hem biz, hem belde halkı, hem de öğrenciler mağdur ediliyor” dedi. 
İZNİ ULAŞTIRMA BAKANLIĞI VERDİ
Tosmur Kooperatifi Başkanı Abdullah Özdemir ise ruhsatları olmadığı için araçlarının bağlandığını ancak güzergah izin belgelerinin olduğunu söyledi. Özdemir, “Biz güzergah izin belgelerini hem Antalya Valiliği’nden hem de Ulaştırma Bakanlığı’ndan aldık. Şu anda kooperatifimize bağlı 20 aracımız var. 20’yi beşe bölersek biz nasıl yaşayacağız” şeklinde konuştu. Mahmutlar Kooperatif Başkanı Hacı Uçak da yaptığı açıklamada, “Bizim şu anda 8 aracımız var. Bu sayı şu anda zaten yetişmiyor. Bu proje hayata geçerse biz ailelerimizi nasıl yaşatacağız” dedi. 
DOLMUŞÇULUKTAN ANLAMIYORLAR
Konaklı Kooperatif Başkanı Hasan Mercan ise, “Bizler kooperatif olarak 5+1 projesine karşıyız. Artık mağdur olmak istemiyoruz” diye konuştu. Okurcalar Kooperatif Başkanı Osman Baysal ise sert konuştu. Baysal, “Ben hem Sayın Kaymakamın hem de Sayın Sipahioğlu’nun bu sektörün içinde olmadıkları için yanlış bilgilendirildiklerini düşünüyorum. Önümüzdeki günlerde her ikisinden de randevu alıp bu projenin sakat doğacağını kendilerine bizzat anlatacağım” dedi. 
ŞİMDİ KABADAYI MI OLDUK
Kooperatif başkanlarının ardından son konuşmayı ise Minibüsçüler Odası Başkanı Doğan Bacak yaptı. Sözlerine, “Zorla güzellik olmaz” diyerek başlayan Bacak, “Esnafımız bizi herhalde buraya çay kahve içelim, misafir eyleyelim diye seçmedi. Elbette bizler de aldığımız görev gereği esnafımızın haklarını koruyacağız” dedi. Eskiden Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu’nun bir numaralı oda başkanının kendisi olduğunu, bunu sık sık Sipahioğlu’nun ağzından duyduğunu söyleyen Bacak, “O zaman esnafa çeki düzen verdiğimiz için her gün bize teşekkür ediyordu, şimdi esnafımızın haklarını koruyoruz diye kabadayı mı olduk. O zaman susalım, konuşmayalım. Sayın Sipahioğlu böyle bir oda başkanı hayal ediyor ama yanılıyor. Esnafım beni buraya hizmet vereyim, her türlü haklarını koruyayım diye seçti. Şimdi basına demeç verip bazı kurumlara karşı bizi kışkırtmaya çalışıyor. Kaymakamlık makamını, Emniyet Müdürlüğü’nü bize karşı kışkırtmaya çalışıyor. ‘Herkes kurumlara saygılı olsun’ diyor. Bizim bugüne kadar kime saygısızlığımız olmuş ki şimdiden sonra olsun. Ama bu tür oyunlara karnımız tok. 5+1 projesinin arkasında durmayacağız, bizim haberimiz olmadan bizim üzerimizden proje geliştirenlere de müsaade etmeyeceğiz” şeklinde konuştu. 
BÜTÜN ARABALAR ONUN OLSUN
Başkan Sipahioğlu ile önceki gün yaşadıkları telefon polemiği konusunda konuşmak istemediğini söyleyen Bacak, “Şimdi biz bu projeye karşı çıktık diye sabah saatlerinde ruhsatı olmayan minibüsleri bağlatmaya başlamış. Birkaç yıl önce ruhsatları iptal eden kendisiydi. Bize, ‘Belediyeye sadece harcınızı yatırın, ruhsata gerek yok’ diyen de kendisiydi. Şimdi ortaya attığı projeyi istemiyoruz diye, ruhsatımız yok diye arabalarımızı bağlatıyor. Bağlatsın. İsterse bütün arabaları alsın, kendisinin olsun. Ama biz haklı davamızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Sayın Sipahioğlu maalesef arı kovanına çomak sokmuştur. Bundan sonra olacaklardan da kendisi sorumludur” diye konuştu. Sipahioğlu’nun arabaları bağlatmasının yasal olmadığını da söyleyen Doğan Bacak, “Odamızın avukatlarına talimat verdim. Bu durum nedeniyle Alanya Belediyesi’ne dava açacağız” şeklinde konuştu.

- Elindeki sopayı bırak

MİNİBÜSÇÜLER Odası ile Alanya Belediyesi arasında başlayan ulaşım gerginliği konusunda bir açıklama yapan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Hüseyin Yıldız, "Sayın Sipahioğlu, elindeki sopayı bırak, esnafı ve halkı dinle. Halkı dinlemeyenin sonu siyaset kitabının karanlık ve tozlu sayfalarıdır" dedi. Dün Köy Muhtarları Odası’nı ziyaretinde konu hakkındaki düşüncelerini açıklayan MHP Antalya Milletvekili Hüseyin Yıldız, “Sayın Sipahioğlu’nun elinde bir güç var. Şimdi o gücü dikta yöntemiyle minibüsçü esnafının üzerinde kullanmaya çalışıyor. Dolmuş denilince akla minibüsçü esnafı, o araçları kullanan vatandaş ve yerel yönetim gelir. Bu projeyi minibüsçü esnafı istemiyor, bildiğim kadarıyla halk da istemiyor. Sadece ‘belediye istiyor’ diye bir proje uygulanamaz. Bu konuda esnafın görüşü neden alınmıyor. Bu şekilde dikta yöntemiyle sorun çözülmez. Önce esnafın görüşünü alacaksınız. Bir kentin kaymakamı, belediye başkanı, ‘Ben karar aldım, uygulayacağım’ diyemez. Bu demokratik bir yaklaşım olmaz. Hiç kimse ‘elimde yetki var’ diye böyle davranamaz. Buradan hem Kaymakam Hulusi Doğan’a hem de Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu’na seslenmek istiyorum. Halka rağmen iş yapılamaz. Minibüsçü esnafına tavsiyem ise, madem haklarını bu şekilde koruyamıyorlar, o halde devletin mahkemeleri var. Gitsinler, kendilerine bu şekilde hoyrat davrananları mahkemeye versinler” şeklinde konuştu.

- Sipahioğlu ne demişti

ALANYA Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, Demirtaş’tan Okurcalar arasında tek hat projesi konusunda, “Bu proje kamu yararına olacak. Eğer birileri kalkıp da kentin Kaymakamına, belediye başkanına kabadayılık yaparsa buna müsaade etmeyiz. Bu proje minibüs esnafının daha çok kazanç sağlamasına neden olacak ama maalesef birilerine bunu anlatamıyoruz. Bizler belediye başkanları olarak esnafı temsilen bu kararı aldık. Bu nedenle hiç kimse kamuya kabadayılık yapamaz. Kimse kamuoyu üzerinden kabadayılık yapmasın. Kooperatif başkanları Bacak’ın söylediği gibi bir ifade kullanamaz. Bu resmen kabadayılıktır. Burada insanları kışkırtmak değil, para kazandırmak lazım. Bu sistem esnafa daha az yakıt ve daha az elemanla daha çok para kazandıracak. İnsanlar ağızlarından çıkanı bilsin” demişti.DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 04.12.2012 14:23
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349